Studijos - Karjera

Premjerė lietuvių išeivijos studentams: Lietuva yra galimybių erdvė

Šiandien Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su programos „Lietuvių išeivijos studentų stažuotė“ (LISS) dalyviais.

„Didžiausia dovana, kurią gyvenime gavau, buvo laisva Lietuva ir tas faktas, kad mes esame laisvi spręsti savo likimą. Mes jau 20 metų esame stipriausių aljansų – Europos Sąjungos ir NATO – nariai, o tai Lietuvai davė be galo daug. Tikriausiai visi, kurie Lietuvoje lankotės ne pirmą kartą, šį progresą matote. Dabar yra geriausias Lietuvos laikas ir man gera būti jo dalimi“, – susirinkusiesiems kalbėjo premjerė.

Studentai Ministrei Pirmininkei uždavė įvairių klausimų: nuo asmeninės karjeros iki Lietuvos pažangos ir ateities vizijos. Gavusi klausimą apie svarbiausią aspektą, kuris padėtų išlaikyti Lietuvos visuomenę, premjerė teigė, kad „tai yra supratimas, kad laisvė yra dalykas, kuris neturi kainos, už kurią jį galėtum parduoti“. Ji pabrėžė, kad nors ir nesmagu jausti, kad nėra nieko garantuoto ir amžino pasaulyje, itin svarbu suvokti, kad laisvė nėra savaiminė duotybė, kuri buvo ir bus.

Premjerė studentams priminė Lietuvos kaip nuolatos pasauliui apie Rusijos agresijos mastą primenančios valstybės vaidmenį, įvykius Sakartvele, Ukrainoje. Ji pažymėjo, kad šiandien sunku džiaugtis Lietuvos nueitu keliu ir mūsų šalies pasiekimais, kai visai netoliese kenčia nekalti žmonės.   

„Be galo svarbu, kad atkūrę nepriklausomybę mes tvirtai žengėme aiškaus tikslo – narystės ES ir NATO link. Dėl narystės ES ir NATO esame saugi šalis, gyvename geriau nei bet kada anksčiau. Puikiai tai suvokdama Lietuva kaip niekas kitas remia Ukrainos ir Moldovos europinę integraciją, Ukrainos narystės NATO siekį, kaip vienintelį tikrą saugumo ir tvarios taikos garantą, taip pat Armėnijos demokratines reformas ir norą suartėti su Vakarais, Sakartvelo žmonių europinį ir euroatlantinį pasirinkimą,“ – kalbėjo Ministrė Pirmininkė.

Studentų kalbinta karjeros kūrimo tema premjerė pažymėjo, kad Lietuva yra galimybių erdvė. „Didesnėje valstybėje gali reikėti daug daugiau laiko pasiekti tą patį, ką mažoje galima pasiekti greičiau,“ – sakė ji ir pridūrė, kad Lietuva yra lyderė informacinių technologijų, gyvybės mokslų ir kai kurių kitų sričių pažangos atžvilgiu, tad čia žmonės gali rinktis labai įvairias veiklas ir jose sparčiai tobulėti.

„Tu esi lietuvis, kai nori būti lietuvis: tai ne fizinio buvimo klausimas. Lietuvis yra tas, kuris myli Lietuvą“, – teigė Ministrė Pirmininkė. Ji pabrėžė, kad šiame nuolatinio žmonių judėjimo pasaulyje tapatybės nederėtų sieti su gyvenamąja vieta ir išreiškė lūkestį dar ne kartą Lietuvoje susitikti su šiais jaunais lietuviais – šių metų programos dalyviais.

LISS – 5 savaičių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Lietuvių bendruomenės vykdoma programa Lietuvoje, suteikianti JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams galimybę stažuotis pagal savo studijų kryptį, pasirinktą profesiją, patobulinti lietuvių kalbos žinias ir susipažinti su Lietuvos kasdieniniu bei kultūriniu gyvenimu ir šiose srityse vykstančiais pokyčiais.

Šiais metais Lietuvoje vieši 27 programos dalyviai, studijuojantys biochemijos, farmacijos, kompiuterinių technologijų, finansų, lingvistikos, interjero dizaino ir  įvairių kitų sričių mokslus. Jie atlieka praktiką Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, įvairiose su studentų mokslų kryptimis susijusias veiklas vykdančiose privataus sektoriaus organizacijose ir kt.

JAV lietuvių bendruomenė bendradarbiauja su Vilniaus Universitetu (VU), todėl visi studentai, dalyvaujantys LISS programoje, tampa oficialiais VU studentais. Programos pabaigoje studentai laiko egzaminą, kurio metu vertinami stažuotės metu studentų įgyti įgūdžiai. Sėkmingai įveikus atsiskaitymą, LISS programos dalyviams įteikiami VU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaitytus studijų kreditus.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą