Gamta ir gyvūnai

Pranešimas apie Klaipėdos miesto tarybos narės N.Puteikienės ir žurnalisto K.Krivicko spaudos konferenciją

„Visuomenei pristatome ekspertų šiemet paruoštą ir iki šiol niekur neskelbtą oficialų amonio nitrato sprogimo Klaipėdos uoste scenarijų. Pagal ekspertų patvirtintą scenarijų sprogus laivui su amonio salietra nuo žemės paviršiaus būtų nušluota pusė Klaipėdos, žūtų šimtai, sužeisti būtų tūkstančiai, sprogimo banga apimtų miesto centrą ir senamiestį kur gyvena dešimtys tūkstančių žmonių“

(su šiuo pranešimu žiniasklaidai siunčiame ir video medžiagą, nuotraukas ir oficialų tik šiemet ekspertų parengtą dokumentą – „Galimas scenarijus, apimantis didžiausią poveikio zoną, amonio nitrato sprogimas laive (6000 tonų)

„Po antradienį Libane, Beiruto uoste įvykusio sprogimo, kuris sukrėtė visą pasaulį, į mus kreipėsi dėl savo saugumo sunerimę klaipėdiečiai. Jie surinko ir mums pateikė akivaizdžių įrodymų, kad panaši tragedija gali įvykti ir Klaipėdos uoste. Pateikiame visuomenei filmuotą medžiagą ir nuotraukas, kuriose užfiksuoti vaizdai įrodo, kad Klaipėdos uoste, pačiame miesto centre vienu metu laikoma tiek pat amonio salietros kiek sprogo Beirute. Ir šiandien, šiuo metu uoste stovi 45 vagonai su amonio salietra. Kiekviename jų yra po 60 tonų sprogti galinčių trąšų. Ši sprogi medžiaga laikoma ir į laivus kraunama pačiame miesto centre esančioje uosto krantinėje. Jeigu, neduok Dieve, įvyktų sprogimas – nuo žemės paviršiaus būtų nušluota pusė Klaipėdos, žūtų šimtai, sužeisti būtų tūkstančiai, nes visai šalia gyvenamųjų namų kvartalas, šalia senamiestis ir miesto centrą. Maža to, visai šalia yra amoniako ir kuro talpyklos, suskystintų dujų terminalas, sprogimo mąstai gali būti katastrofiški.“ – tiesiogiai iš Klaipėdos uosto teritorijos pranešė miesto tarybos narė Nina Puteikienė.

„Mums pavyko gauti iki šiol niekur neviešintą dokumentą – šiais metais ekspertų parengtą galimo sprogimo scenarijų, tai Klaipėdos miesto savivaldybės pavojingojo objekto AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos krovos terminalo” išorės avarinio plano priedas, kuris vadinasi „Galimas scenarijus, apimantis didžiausią poveikio zoną, amonio nitrato sprogimas laive (6000 tonų)“. Šiame scenarijuje projektuojama situacija, kad įvykus gaisrui uoste esančiame laive sprogsta dvigubai daugiau amonio nitrato nei sprogo Beirute. Šiame plane ekspertai pripažįsta, kad tokio kiekio amonio salietros sprogimas yra tikėtinas ir, kad tokio sprogimo pasekmės būtų katastrofiškos. Daugiau nei dviejų kilometrų spinduliu viskas būtų nušluota nuo žemės paviršiaus. Tai prilygtų mažos atominės bombos sprogimui. Sprogimo zonoje gyvena ir dirba kelios dešimtys tūkstančių žmonių. Į sprogimo zoną patenka Klaipėdos centras ir senamiestis. Situacija yra grėsminga, sprogimo grėsmė reali, visos rizikos turi būti nedelsiant įvertintos aukščiausiu lygiu“ – konferencijos metu pristatydamas vaizdo medžiagą kalbėjo žurnalistas Kristupas Krivickas.

„Viešai kreipiamės į aukščiausius šalies vadovus – prezidentą, premjerą, ministrus, Seimo narius – toks sprogimas koks įvyko Beirute ir pražudė šimtus, sugriovė pusę miesto, gali bet kurią akimirką įvykti ir Klaipėdoje. Tą pripažįsta ir ekspertai. Privalote imtis veiksmų nedelsiant. Sudarykite operatyvinę tyrimo grupę, kuri nedelsiant įvertintų visa galimas rizikas ir grėsmes kylančias Klaipėdos gyventojams dėl uoste laikomų pavojingų krovinių ir imtųsi priemonių užkirsti kelia tragedijai.“ – į šalies vadovus kreipėsi Klaipėdos tarybos narė N.Puteikienė.

Prie šio pranešimo pridedame filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas vakar Klaipėdos uosto krantinėje laikytas amonio salietros krovinys – beveik 3000 tonų, taip pat nuotraukos, kuriose užfiksuota, kad tokie amonio salietros kroviniai uoste laikomi jau ne vienerius metus ir šiemet savivaldybės patvirtintas ir iki šiol visuomenei neskelbtas galimo amonio salietros sprogimo scenarijus, kuriame užfiksuota, kad sprogimo banga pasiektų Klaipėdos centrą ir senamiestį kur gyvena kelios dešimtys tūkstančių žmonių.

Jeigu turite klausimų skambinkite konferencijos pranešėjams:

K.Krivickui 8 687 39045 ir Ninai Puteikienei 8 698 53 023

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą