Laisvalaikis

Jonava savaitgalį švenčia 270-ąjį miesto gimtadienį

Jonava šį savaitgalį švenčia 270-ties metų miesto įkūrimo jubiliejų. Šventiniai renginiai pasklidę visame mieste – tokių priemonių imtasi dėl COVID-19 viruso grėsmės.

Panašus scenarijus Jonavoje taikytas ir birželio mėnesį Joninių šventės metu. Jonaviečiai tuomet teigiamai įvertino tokį organizatorių sprendimą, todėl ir šį kartą mieste – daug įvairių vietų prekybininkams, sporto renginiams, vaikų pramogoms ir šeimų susibūrimams.

Vakariniai koncertai šeštadienį vyko keturiose scenose – Joninių slėnyje, Kauno gatvėje, Paneryje ir Sąjūdžio aikštėje.

Sekmadienį 19 val. Joninių slėnyje miesto šventę vainikuos Pažaislio muzikos festivalio koncertas.

Jubiliejinės miesto šventės šūkis – „Aš esu Jonava“, o miesto erdves visą vasarą puošia plakatai su jonaviečių nuotraukomis. Fotomenininkas Audrius Reipa portretuose užfiksavo skirtingų kartų ir profesijų atstovus.

„Jonava auga ir gražėja, atsiranda naujų erdvių, kyla nauji statiniai. Nepaisant visų šių pokyčių, Jonava visų pirma yra žmonės. Jauni, seni, norintys čia likti, išvykti, bet visada – sugrįžti. Be visų mūsų miestas būtų beveidis. 270-tojo Jonavos miesto gimtadienio proga kviečiu gyventojus padėti formuoti miesto tapatybę ir deklaruoti, kad Jūs esate Jonava“, – šventės šūkio idėją paaiškino Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičus.

Pasitikdama jubiliejinius metus Jonavos rajono savivaldybė vykdė gyventojų apklausą ir parengė strateginį rajono plėtros planą bei suformavo rajono viziją iki 2027 metų: Jonava – tai kraštas, kuriame patogu gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį ir auginti vaikus. 

Jonavos miesto įkūrėjai yra didikai Kosakovskiai. 1750 m. rugpjūčio 8 d. Dominyko Kosakovskio žmonai Marijonai Kosakovskienei-Zabielaitei Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Augustas III suteikė privilegiją „įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t.y. krikščionis, totorius, žydus…“.

Ši data yra laikoma Jonavos įkūrimo diena.

Pranešimą paskelbė: Kristina Lukoševičiūtė, Jonavos rajono savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą