Gamta ir gyvūnai

Plinta nauja gerumo iniciatyva – dovanoti miestui medžius

Vienoje žaliausių Europos sostinių Vilniuje žalumos bus dar daugiau – šiemet mieste planuojama pasodinti per 5 tūkst. naujų medžių, iš jų daugiausiai gyventojų pamėgtame Vingio parke. Nemažai medžių miestui padovanoja įmonės bei gyventojai.

Pernai Vilniuje buvo pasodintas rekordinis skaičius naujų medžių – iš viso 3140, tačiau ir tai dar ne riba. Pasak Giedrės Čeponytės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Želdynų  poskyrio vedėjos, šį pavasarį planuojama pasodinti apie 4360 naujų medžių, o rudenį – dar apie 650.

„Iš jų daugiausiai sodinsime nedidelių pušelių Vingio parke – iš viso apie 4 tūkst., siekiant atnaujinti Vingio parko medyną spygliuočiais, nes senosioms pušims jau apie 130 metų“, – sakė Želdynų poskyrio vedėja G. Čeponytė.

Vilniaus mieste daugiausiai sodinama liepų, klevų, šermukšnių, beržų. Labai daug sodinama ne tik medžių, bet ir dekoratyvinių krūmų – per šiuos metus jų planuojama pasodinti apie 1,6 tūkst.  

Vis aktyviau į miesto želdynų sodinimą įsitraukia ir įmonės bei gyventojai, o medžių dovanojimas miestui tampa nauja gražia tradicija. Medelių sodinimo akciją balandį surengė ir prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ darbuotojai, nusprendę tokiu būdu paminėti Lietuvos valstybės šimtmetį.

„Daug galvojome, kaip galėtume prisidėti prie Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimo, ir nusprendėme įgyvendinti mūsų darbuotojų pasiūlytą idėją – padovanoti miestui šimtą medžių ir patys juos pasodinti. Šimtą beržų mūsų darbuotojai pasodino savivaldybės pasiūlytoje vietoje Verkių regioniniame parke, kuris tampa nauja gyventojų rekreacijos erdve“, – darbuotojų iniciatyva džiaugėsi prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės atstovės G. Čeponytės, daugiausiai medžių paskutiniu metu sodinama ties gyvenamaisiais rajonais bei daugiabučiais. Taip pat galvojama apie laipsnišką medžių pakeitimą senuosiuose Vilniaus rajonuose – Senamiestyje, Naujamiestyje, Žvėryne. Beje, pastebėta, kad prigyja net 97 proc. naujai pasodintų medžių.

Pranešimą paskelbė : Agnė M. Pikšrytė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą