Studijos - Karjera

Pirmoji ponia Raseiniuose: ankstyvasis skaitymas – vaiko kelias į pasaulio ir savęs pažinimą

Tęsdama darbą Raseinių rajone pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė lankėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo skaitymo užsiėmimuose vaikams.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka rengia skaitymo skatinimo užsiėmimus skirtingo amžiaus vaikams. 2–4 m. vaikams siūlomi patirtiniai eksperimentai, padedantys lavinti pagrindinius mažųjų pojūčius, smulkiosios motorikos įgūdžius, sutelkti dėmesį. Vyresniems, ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams skaitomo teksto prasmė perteikiama naudojant įvairias vizualines ir jutimines priemones, per pojūčius.

Sensorinių skaitymų vaikams edukacijų eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais. Užsiėmime vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Bibliotekoje įkurtas sensorinis kambarys – tai specialiai įrengta erdvė, kurioje tobulinami fiziniai, socialiniai, emociniai, kalbos ir pažinimo įgūdžiai.

„Ankstyvasis ugdymas yra svarbus vėlesnių akademinių pasiekimų veiksnys, todėl ugdymo formos, labiau pritaikytos pagal vaiko amžiaus raidos tarpsnius ir individualius poreikius, suteikia daugiau galimybių vaiko asmeniniam ir akademiniam augimui. Maži vaikai yra labai smalsūs, bet kartu ir jautrūs, todėl mokymasis per emocinį ir jutiminį patyrimą jiems labai efektyvus“, – susitikime sakė pirmoji ponia.

„Labai džiugu, kad skatinamas ankstyvasis skaitymas. Būtent tai yra kelias į pasaulio ir savęs pažinimą. Per žodį lavinama vaizduotė, vaiko kūrybiškumas“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmoji šalies ponia – ankstyvojo skaitymo skatinimo „Knygų startas“ globėja. Ši iniciatyva suteikia galimybę nuo 2021 metų visiems Lietuvos naujagimiams ir jų tėveliams gauti dovanų ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlius.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą