Sakoma, jog gyvenime viskas turi pradžią ir pabaigą. Lygiai tą patį posakį galima pritaikyti ir bet kuriam gyvenamos, komercinės ar bet kurios kitos paskirties pastatui. Kiekvienas namas turi ilgesnį ar trumpesnį eksploatavimo laikotarpį, kuriam pasibaigus – pastatas griaunamas. Namo griovimo darbai – atsakingas procesas, kurį vertėtų patikėti profesionaliems griovėjams. Tačiau kaip atrodo ir kokia yra tiksli namo griovimo eiga? Ir kokias paslaugas suteikia griovėjai įgyvendindami pilną namo griovimo projektą?
Paruošiamieji namo griovimo darbai
Griovimo paslaugos susideda iš labai daug skirtingų darbų susijusių su namo griovimu. Pirmasis – paruošiamieji namo griovimo darbai. Profesionalūs griovėjai visų pirma pasirūpina saugia darbo aplinka, kuri nekeltų pavojaus nei jiems, nei aplinkiniams. Griovėjai atidžiai apžiūri planuojamo griauti namo teritoriją, patikrina ar joje nėra pavojingų medžiagų.
Namo sklype esantys teršalai ir kitos pavojingos medžiagos yra kruopščiai surenkamos ir saugiai išvežamos į specialias utilizavimo vietas. Atlikus šiuo darbus, griovėjai visą griaunamo namo teritoriją aptveria arba kitaip būdais atskiria nuo aplinkinių pastatų bei pašalinių žmonių.
Pirmasis griovimo darbų etapas – vidinės pastato patalpos
Griovimo darbai visada prasideda griaunamo namo viduje. Griovėjai išardo ir iš patalpų pašalina likusius baldus, seną techniką, įrangą ir kitus interjero elementus. Tuomet pasitelkdami į pagalbą specialius įrankius griovėjai kruopščiai atlieka grindų dangos demontavimo darbus.
Atliekant grindų bei baldų demontavimą griovėjų komanda stengiasi atsakingai rūšiuoti statybines atliekas. Verta paminėti, jog statybinių atliekų rūšiavimas – ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas sprendimas, kuris gerokai sumažina šiukšlių utilizavimo išlaidas.
Pilnas namo griovimas
Tinkamai atlikus griovimo darbus namo viduje ir pašalinus visas statybine atliekas, griovėjai pereina prie išorinių namo griovimo darbų. Namo griovimo eigoje visų pirma demontuojamos ir pašalinamos namo stogo konstrukcijos. Tuomet atliekami išorinių bei vidinių namo sienų griovimo procesai, o galiausiai – rūsio ir pamatų naikinimas.
Būtent tokiu eiliškumu atliekami namo griovimo darbai padeda išvengti nesklandumų ir garantuoja maksimaliai saugų ir efektyvų namo griovimo procesą. Jeigu griaunamas namas buvo su rūsiu, tuomet atlikus visas namo griovimo procedūras griovėjai atlieka ir sklypo lyginimo darbus.
Statybinių atliekų pašalinimas
Atlikus namo griovimo darbus, buvusio namo teritorijoje lieka labai didelis kiekis, pačių įvairiausių statybinių šiukšlių. Statybinės šiukšlės net ir privačioje teritorijoje tikrai nėra toleruojamos, todėl atlikus namo griovimą tiesiog būtina pasirūpinti skubiu statybinių atliekų surinkimu ir tinkamu jų pašalinimu. Profesionalūs griovėjai visada pasirūpina atsakingais statybinių šiukšlių surinkimo, rūšiavimo ir išvežimo procesais.
Perdirbimui netinkamos arba pavojingos atliekos yra atskiriamos nuo standartinių statybinių šiukšlių. Neaiškios kilmės arba pavojingos atliekos yra vežamos į specialius sąvartynus, kurie atlieka atliekų utilizavimą pagal visas taisykles ir reikalavimus.
Namo griovimas – procesas, su kuriuo eilinis žmogus tikrai susiduria ne dažnai. Visi namo griovimo darbai reikalauja specialių žinių, galingos įrangos ir funkcionalios technikos. Todėl planuojant namo griovimą, tikrai reikėtų pasinaudoti profesionalių griovėjų paslaugomis.
Griaunant namą gali įvykti pačių įvairiausių nesklandumų. Netikėtai sugriuvusi pastato siena ar staiga įgriuvęs namo stogas – realios rizikos, su kuriomis gali susidurti visi žmonės, dalyvaujantys namo griovimo procesuose.
Profesionalūs griovėjai su panašiomis situacijomis susiduria kiekvieną dieną, todėl jie puikiai žino ką galima ir ko negalima daryti griaunant namą. Atsitikus netikėtai situacijai, griovėjai reaguoja greitai ir tikrai moka apsisaugoti. Todėl nusprendus pataupyti ir savarankiškai atlikti namo griovimo darbus, reikėtų įvertinti visas rizikas ir gerai pagalvoti, ar tikrai verta?