Namai

Patarimai kaip išsirinkti tobulą sofą

Sofa yra vienas svarbiausių baldų namuose, ant kurio praleidžiame išties daug laiko. Poilsis po sunkios darbo dienos ar savaitgalį, jaukus vakaras su šeima, draugais, knyga ir net miegas. Visa tai vyksta ant sofos. Dėl šių priežasčių, verta investuoti į gerą ir kokybišką sofą, kad vėliau netektų gailėtis. O, kad išsirinkti būtų paprasčiau, perskaitykite mūsų pateiktus patarimus į ką atkreipti dėmesį renkantis tobulą sofą.

Gyvenimo būdas

Sofa ir gyvenimo būdas, kuo tai susiję? Susiję ir gana glaudžiai. Sofa reikalinga kasdieniniame gyvenime. Reikėtų atidžiai apsvarstyti kokia sofa jums tiktų labiausiai ir kokia jos pagrindinė paskirtis. 

Turint didelę šeimą, greičiausiai rinksitės didesnę sofą. Jei turite naminių gyvūnėlių ar mažų vaikų, dėmėms atsparus audinys yra idealus pasirinkimas. Jei sofa reikalinga atsipalaidavimui, tuomet apsvarstykite sofas su papildomomis funkcijomis arba tokias, kurios atsilenkia. Atsižvelgiant į minėtus dalykus, ne tik išsirinksite pačią tinkamiausią sofą, tačiau taip pat sutaupysite pinigų, nes artimoje ateityje nereikės keisti sofos vien dėl to, kad galbūt ji neatitinka jūsų gyvenimo būdo.

Išdėstymas

Kitas svarbus dalykas renkantis sofą yra pats kambario išdėstymas. Turėtumėte nuspręsti kaip ir kokioje vietoje bus statoma sofa. Galbūt statysite sofą prie sienos, o gal ji bus kambario centre kur matysis ir kita jos pusė? O gal ieškote kampinės sofos? Pagal šią informaciją galima lengviau atsirinkti į ką atkreipti dėmesį ir nebesiblaškyti tarp kitų variantų.

Išmatavimai

Yra sakoma: „9 kartus pamatuok ir 10 kirpk”. Čia galioja ta pati taisyklė. Atidžiai išmatuokite kokio dydžio sofa tilptų į jūsų kambarį. Pasitaiko atvejų, kai įsigyta sofa yra didesnė nei buvo manyta ir neatitinka kambario išmatavimų. Svarbu ilgis, aukštis ir plotis. Žmonės dažnai neįvertina ir kambario durų pločio. O tai irgi svarbu, nes nors sofa gali būti idealaus dydžio jūsų svetainei, tačiau gali netilpti pro duris!

Spalva

Vienas svarbiausių sprendimų – sofos spalva. Sofa gali būti ryškus kambario akcentas, todėl spalvą rinkitės atsakingai. Spalvų pasirinkimas labai platus, nuo ryškių iki pilkų ar neutralių atspalvių. Sofa tai toks baldas, kuris paprastai keičiamas gana retai, todėl jei pasirinksite ne tą spalvą, dar ilgai reikės ją „kentėti“. Juk nesinorėtų po metų keisti sofos vien dėl netinkamai pasirinktos spalvos.

Stilius

Dar vienas apsektas renkantis minkštus baldus, tai bendras kambario vaizdas, įskaitant ir kitus jame esančius baldus. Jei baldai šiuolaikiški, nesirinkite itin klasikinio stiliaus sofos. Šiuolaikiniams namams reikia modernios sofos ir atvirkščiai. Šioje vietoje turėtų būti išlaikomas vientisumas. Tiesa, kartais įvairių stilių derinimas pavyksta gana puikiai, o bendras vaizdas atrodo netgi labai gerai, visgi šioje vietoje galima ir labai lengvai prašauti pro šalį, tad neatmeskite galimybės pasikonsultuoti su dizaineriu.

Patogumas

Taip kaip sofos būna įvairių dizainų, taip pat jos pasižymi ir skirtingu patogumu. Jei perkate sofą, ant kurios ketinate praleisti daug laiko, greičiausiai norėsis tokio baldo, į kurį galėtumėte minkštai „įkristi“. Jei sofą renkatės pagal jos stilių, dizainą ir jums svarbiausia bendras vaizdas, tuomet greičiausiai norėsite tvirtos ir formą išlaikančios sofos.

Sofą visuomet galima papuošti pagalvėlėmis, jos suteikia žaismingumo, stilingumo. Jei kaip tik dabar esate minkštų baldų paieškose, siūlome peržiūrėti VidaXL išlankstomi baldai ir krėslai asortimentą, kuris nepaliks abejingų. Čia rasite visišką dizaino laisvę ir platų pasirinkimą. Pasinaudokite mūsų patarimais ir išsirinkite geriausią sprendimą savo namams. 

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą