Studijos - Karjera

Paskelbtas „Europos kalbų ženklo konkursas“ – daugiausiai dėmesio įtraukčiai

Kas antrus metus visoje Europoje vyksta „Europos kalbų ženklo“ konkursas. Jis skirtas paminėti Europos kalbų dienai, pagerbti tuos, kurie savo veiklomis daug dėmesio skiria kalbų mokymuisi – ir gimtosios kalbos žinių stiprinimui, ir užsienio kalbų lavinimui.

2020-aisiais daugiau dėmesio skiriama socialinės įtraukties temai – kalbų mokymasis kaip ir mobilumo programos – skirtos visiems.

„Lietuvoje yra itin aktuali individualių poreikių turinčių švietimo dalyvių tenkinimo tema. Ieškoma finansavimo, pagalbos teikimo formų,  itin reikšmingas yra tinkamas mokytojų pasirengimas bei kompetencijos – įskaitant ir kalbines – dirbant su šiais žmonėmis,“ – teigia Gražina Kaklauskienė, Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja.  

Mokyklose, kuriose vyrauja  kalbinė ir kultūrinė įvairovė, stipri integracija, pastebimas pozityvus poveikis mokinių gebėjimui mokytis. Tačiau dažnai net ir tose klasėse, kur mokosi skirtingų tautybių vaikai, mokytojai bendrauja tik viena kalba, jiems stinga patirties dirbti su įvairių tautybių mokiniais. Šiame kontekste itin svarbus mokytojų parengimas, tolimesnis įtraukties strategijų plėtojimas, siekiant įgalinti mokytojus dirbti su skirtingomis kalbomis kalbančiais mokiniais.

Pasienio regionuose geriausiai jaučiamas pozityvus daugiakalbystės poveikis – studijuojant, dirbant, plėtojant verslą su kaimyninėmis šalimis. Nepaisant to, šiuose regionuose dažnai pastebima prastesnė ekonominė padėtis. Būtent todėl kalbų mokymas ir dvikalbystė čia itin skatinama, siekiant pašalinti kalbinį barjerą, padidinti galimybes įsidarbinti.

Dėl to šiemet išskiriami du „Europos kalbų ženklo“ prioritetai:

  • geresnių ir įtraukesnių mokyklų kūrimas bei parama mokytojams ir mokyklų vadovams, siekiant puoselėti įvairovę;
  • kalbos barjero panaikinimas, siekiant didesnės pasienio regionų dinamikos (projektų vykdymas su partneriais iš pasienio regionų).

Paraiškoms, kurios atitiks metų prioritetus, bus skiriami 5 papildomi balai už vieną prioritetą.

Konkursui gali būti teikiamos veiklos, kurios jau yra įgyvendintos arba vykdomos šiuo metu. Nugalėtojas gaus „Europos kalbų ženklo“ sertifikatą bei keliaus į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje. Šiemet pirmąkart bus skiriamas publikos simpatijų prizas – daugiausiai simpatijų socialiniuose tinkluose sulaukusių iniciatyvų organizatoriai gaus Švietimo mainų paramos fondo įsteigtus prizus.

Konkurso sąlygos

Šiame konkurse kviečiame dalyvauti visas švietimo organizacijas, kurios 2019–2020 metais inovatyviai, įdomiai ir efektyviai:

  • Išmoko kalbų mokymo (-si) procese panaudoti nuotolines mokymosi priemones.
  • Įgyvendino kalbų mokymo (-si) tarptautinį ar regioninį projektą.
  • Mokė (-si) kalbų karantino metu.
  • Mokėsi gimtosios kalbos.
  • Mokėsi lietuvių kalbos kaip užsienio kalbos.
  • Prisidėjo prie sėkmės istorijų kūrimo asmenims, kuriems mūsų šalyje dėl kalbos mokymosi gyventi tapo patogiau.

Konkurse gali dalyvauti visų formaliojo švietimo sričių (ikimokyklinio ir priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, suaugusiųjų švietimo, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo) atstovai. Projektai ar iniciatyvos, teikiami konkursui, gali būti vietiniai, regioniniai, nacionaliniai ir tarptautiniai.

Kaip galima dalyvauti?

Iki 2020 m. gegužės 18 d. 16.00 val. reikia užpildyti konkurso dalyvio anketą ir prie anketos įkelti konkurso dalyvio ir organizacijos vadovo pasirašytą bei skenuotą deklaraciją.

Pildydami konkurso anketą pateikite ir papildomos informacijos apie įgyvendintas veiklas (pvz.: įkelkite nuotraukas, filmuotą medžiagą, spaudos leidinius ir kt.). Iniciatyvų nuotraukos ir trumpi aprašymai komunikacijos tikslais bus publikuojami „Epale Lietuva“, „eTwinning Lietuva“ ir „Erasmus+ Lietuva“ „Facebook“ paskyrose, kuriose virtualiu būdu bus renkami trys publikos simpatijų prizo nugalėtojai.

Apie „Europos kalbų ženklą“

„Europos kalbų ženklas“ yra Europos Komisijos apdovanojimas, kuriuo skatinamos kalbų mokymo ir mokymosi iniciatyvos. Kasmet visoje Europos Sąjungoje šiuo ženklu įvertinami geriausi projektai, kalbinės iniciatyvos, kurie vėliau pristatomi kaip geriausios praktikos pavyzdžiai. Europos Komisija ypač remia kūrybiškumą skatinantį mokymą/si daugiakalbėse mokyklose ir klasėse.

„Europos kalbų ženklo“ konkursą Lietuvoje organizuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pranešimą paskelbė: Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą