Studijos - Karjera

Pasauliniame inovatyvių universitetų reitinge VDU už verslumo ugdymą skirta aukšta 41 vieta

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pateko į pasaulinį inovatyvių universitetų reitingą „World’s Universities with Real Impact“ (WURI) – čia jam skirta aukšta 41 vieta verslumo kategorijoje.

Reitingas „World’s Universities with Real Impact“ siekia atpažinti ir įvertinti aukštąsias mokyklas, kurių švietimo ir mokslo inovacijos ruošia pasaulį ketvirtajai pramoninei revoliucijai. Tai pirmasis pasaulinis universitetų reitingas, kuris buvo sukurtas siekiant palaikyti ir įvertinti universitetų lanksčias, novatoriškas pastangas, atliepiančias industrijų ir visuomenės poreikius. WURI reitingas įvertina geriausius universitetus keturiose kategorijose: industrinis taikymas, verslumo dvasia, etinė vertė ir studentų mobilumas bei atvirumas.

Verslumo dvasios kategorijoje, kurioje aukštai įvertintas Vytauto Didžiojo universitetas, pirmąją vietą užėmė Aalto universitetas (Suomija), po jo rikiuojasi Hanze taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai) ir Princetono universitetas (JAV). Pagal industrinį taikymą geriausiu pripažintas Stanfordo universitetas (JAV), pagal etinę vertę – Harvardo universitetas (JAV), o pagal studentų mobilumą ir atvirumą – Nacionalinis Singapūro universitetas.

Reitingo rengėjai pažymi, kad nors jame randami ir labiausiai pripažinti, prestižiniai universitetai, tačiau vietos jame skirtos ir mažiau žinomoms, ne tokioms populiarioms švietimo institucijoms. „WURI nesiremia tradicijomis, reputacija ar populiarumu – jis skiria dėmesį inovatyvumui, verslumui, atsakomybei ir atvirumui“, – teigia WURI įkūrėjas ir direktorius, Seulo nacionalinio universiteto profesorius emeritas Hwy-Chang Moon.

Bendrame WURI reitinge, tarp 100 įvertintų universitetų, daugiausia aukštųjų mokyklų pateko iš JAV (32), D. Britanijos (8) ir Kinijos (7). Šimtuko viršuje atsidūrė atitinkamai Stanfordo universitetas, Masačusetso technologijos institutas (JAV) ir Aalto universitetas.

Vytauto Didžiojo universitete prie verslumo skatinimo ženkliai prisideda jau daugiau nei penkerius metus veikiantis VDU Verslo praktikų centras. Tarp centro vykdomų iniciatyvų – mokymų programa „MINDED Verslumo akademija“, leidžianti studentams ugdyti verslumo, kūrybinio mąstymo, darbo komandoje kompetencijas. Startuolių programa, kuri sudaro sąlygas įgyvendinti socialines bei verslo idėjas. „Patirčių akademija“, ugdanti moksleivių verslumo kompetencijas, ir kiti projektai.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą