Studijos - Karjera

VDU siūlo pagalbą mokykloms vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu

Lietuvoje prasidėjus koronaviruso suirutei drastiškai imamasi veiksmų, kurie turėtų sustabdyti viruso plitimą šalyje. Įvedus karantiną ypatingai kenčia ugdymo procesas. VDU vienintelis universitetas Lietuvoje, karantino metu, nenutraukė studijų proceso ir jį tęsia nuotoliniu būdu. Sėkmingai sukaupta patirtimi, vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, VDU yra pasiruošęs pasidalinti su visomis Lietuvos mokyklomis.

„Įvertinus didžiulius iššūkius, kurie laukia Lietuvos mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių ir visos bendruomenės rengiantis ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu, Vytauto Didžiojo universitetas siūlo pagalbą mokykloms, dalijantis patirtimi, pasiūlant sprendimus ir sukuriant reikalingus infrastruktūrinius išteklius“ – teigia VDU rektorius Juozas Augutis.

Pirmasis internetinis seminaras vyks kovo 19 d., 13 val. jame dalyvaus VDU Inovatyvių instituto tyrėjai, VDU Švietimo akademijos mokslininkai, Ozo gimnazijos vadovai ir mokytojai ekspertai.

„Mūsų universitetas jau dešimt metų vykdo nuotolines studijas, taikant mišrųjį ir pilnai nuotolinio mokymosi būdus, taip pat turi platų tarptautinių ekspertų tinklą dirbantį prie nuotolinių ir tradicinių mokymosi būdų tyrimų ir praktikų, todėl gali padėti mokykloms pasirinkti sau tinkamiausius sprendimus“ – pasakoja rektorius bei užtikrina, jog pagalba mokykloms bus teikiama nemokamai.

VDU taip pat bendradarbiauja su Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacija, kuri vienija 50 bendro ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų mokymosi ir aukštojo mokslo institucijų bei privačių mokymo centrų. Atviro profesinio bendradarbiavimo principu LieDM asociacijos organizacijos dalijasi gerąja patirtimi.

Seminarų metu bus teikiama pagalba kuriant nuotolinio mokymosi aplinką ir vaizdo pamokų kambarius. Konsultuojama dėl mokyklai tinkamiausio scenarijaus pasirinkimo ir įgyvendinimo organizuojant nuotolinio mokymosi procesą. Bus siūloma, kaip reikėtų skaitmenizuoti ugdymo turinį ir teikiama pagalba tai atliekant. Internetiniai seminarai vyks reguliariai norint aptarti visas aktualijas dėl ugdymo turinio, ugdymo organizavimo ar mokytojų kompetencijų.

Kviečiame registruotis mokyklas konsultaciniams internetiniams seminarams ir pagalbai šiuo adresu: https://forms.gle/QXM6wFWiAaYCPjJk9

Pranešimą paskelbė: Karolina Lenkauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą