Laisvalaikis

Pasaulinę vaikų dieną žydrai nušvis Vilniaus tiltai

Lapkričio 20 d. minima Pasaulinė vaikų diena, švenčiama pažymint JT priimtą Vaiko teisių deklaraciją ir Vaiko teisių konvenciją, siekiant skatinti vaikų bendrumo jausmą ir pabrėžiant vaikų teisių svarbą jų gerovei. Pasaulio vaikų dieną rengiami vaikų susitikimai su aukščiausio lygio vadovais, politikos, verslo, pramogų ir sporto lyderiai primena įsipareigojimus vaikams, žydra spalva nušvinta garsūs pastatai.

Pažymint Pasaulinę vaikų dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Vaikų tarybos nariais – šalies vadovas su jauniausiais lyderiais aptarė įtraukųjį ugdymą bei vaikų balso svarbą Lietuvos politikoje.

Pasaulinę vaikų dieną visuomeninis transliuotojas LRT televizija rodys Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) veiklos 75-mečiui skirtą filmą, nušviečiantį pastangas gerinti vaikų teisių apsaugą, gelbėti vaikų gyvybes ir kurti jų geresnę ateitį. Žiūrovai kviečiami padėti UNICEF pasirūpinti karo konfliktų ir stichinių nelaimių ištiktų šalių vaikais skambinant  paramos trumpuoju telefono numeriu 1469.

Pasaulinę vaikų dienai paminėti sutemus žydra spalva nušvis Vilniaus Žvėryno, Baltasis ir Karaliaus Mindaugo tiltai. Išreiškiant solidarumą už kiekvieno vaiko teises ir gerovę žydrai nusidažo garsūs pasaulio pastatai – „Empire State Building“ dangoraižis Niujorke, Europos parlamentas Briuselyje, Indijos prezidento rezidencija Delyje, Taikos rūmai Hagoje, Paryžiaus Panteonas, Šanchajaus bokštas, Bosforo tiltai Turkijoje ir kt.    

Pasaulinės vaikų dienos proga jauniausia UNICEF geros valios ambasadorė Millie Bobby Brown paragino „vaikus neprarasti tikėjimo suaugusiais“. Vaizdo įraše žinoma britų aktorė atkreipia dėmesį į tai, kaip dažnai vaikams nurodymus duoda suaugusieji ir ragina suaugusiuosius įsiklausyti į vaikus.

„Mes klausėmės suaugusiųjų, bet dabar atėjo laikas jiems klausytis mūsų. Laikas priminti jiems, kad dideli pokyčiai gali prasidėti nuo mažų dalykų ir kad tik kartu galime pakeisti pasaulį. Milijonai vaikų visame pasaulyje gina savo teises klimato, lygybės ir gerumo klausimais. Sustiprinkime jų balsą, atkreipkime daugiau dėmesio į šiuos svarbius klausimus ir užtikrinkime, kad suaugusieji atsižvelgtų į tai, ką sako vaikai”, –  ragino M. Brown.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Ilgius, UNICEF Lietuva

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą