Laisvalaikis

Liudas Mažylis apie Lietuvą pasakojo Olandijos IT specialistams

Vasario 27 – tąją profesorius Liudas Mažylis paskaitą skaitė vienos didžiausių Olandijos IT bendrovės „Macaw“ darbuotojams. Profesorius olandams pasakojo apie tai, kaip jam pavyko surasti Nepriklausomybės aktą ir Lietuvos istoriją. Nuo 2017 – tųjų metų olandai yra atidarę savo biurą ir Vilniuje.

Bendrovės „Macaw“ vadovas William van der Pijl sako, kad tiek jam, tiek ir visam kolektyvui buvo be galo įdomu susipažinti su vienu žinomiausiu žmogumi Lietuvoje bei daugiau sužinoti apie Lietuvą.

„Prieš kelis metus pradėjo veikti mūsų biuras Vilniuje, ir nuo to laiko Lietuva mums tapo labai artima, tačiau čia Olandijoje ne tiek ir daug žmonių žino apie Lietuvą ir jos istoriją. Per paskutinius šimtą metų Lietuvą išgyveno tikrai daug ir mes žinome, kokia Lietuvos žmonėms yra svarbi vasario 16 – toji. Žinome, kad prof. Liudas Mažylis net yra tapęs šios datos simboliu, nes atrado Nepriklausomybės Akto originalą, todėl mums labai džiugu, kad jis sutiko atvykti čia pas mus ir gyvai papasakoti apie Lietuvą“, – sako W. Van der Pijl.

Prof. Liudas Mažylis teigia, kad kvietimas skaityti paskaitą Olandijoje jį labai nustebino ir kartu nudžiugino.

„Žinote, Lietuvoje sulaukiu daug kvietimų atvykti į skirtingus miestus ar bendruomenes ir pasidalinti istorija, kaip radau Nepriklausomybės Aktą ir mane tas labai džiugina, bet kai sulaukiau skambučio iš Olandijos, man tai buvo didelis įvertinimas ir kartu iššūkius. Džiaugiuosi, kad užsienio verslas dirbantis mūsų šalyje, stengiasi suprasti mūsų kultūrą ir istoriją“, – sako prof. Liudas Mažylis.

Profesorius teigia, kad kaip ir lietuviams, taip ir olandams, buvo įdomu, kodėl Liudas Mažylis atsisakė milijono eurų premijos.

„Visi žino šitą istoriją ir olandams buvo įdomu išgirsti, kaip viskas buvo. Žinote, jiems pasakiau, kad šio dokumento ieškojau ne vienerius metus ir tai dariau nuosekliai. Taip jau gavosi, kad pavyko Nepriklausomybės Akto originalą atrasti nepraėjus daug laiko nuo šios premijos pasiūlymo, bet to niekada nesiekiau ir visada sakau – viską dariau ne dėl pinigų, bet dėl Lietuvos, nes iš pradžių net nesitikėjau, kad atrastas dokumentas sukels tokį milžinišką ažiotažą visuomenėje. Man tai yra didžiausias įvertinimas, kurio nepakeis jokie pinigai“, – sakė L. Mažylis.

Pranešimą paskelbė: Goda Šniokaitė, UAB „Macaw International Lietuva”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą