Įvairenybės

Paminklai: kaip tinkamai pagerbti velionio atminimą?

 

Paminklai ir jų statymas – paslauga, kurios mums reikia nelengvą akimirką. Apimti netekties liūdesio, žmonės dažnai jų paieškai neskiria didelio dėmesio ir tik vėliau, praėjus laikui, susimąsto, kad visgi paminklą reikėtų pakeisti, atnaujinti, renovuoti. Tai gali kainuoti nemažai pinigų ir sužadinti blogas emocijas, nemalonius prisiminimus. Kad būtų lengviau pasirinkti tinkamą variantą, siūlome vadovautis keletu patarimų, kurie padės įsigyti paminklą.

Paminklo dydis

Paminklai gali būti įvairių dydžių, tačiau dažniausiai jų apimtys priklauso nuo to, koks yra bendras kapavietės plotas. Pagal jį galite planuoti paminklo dydį, formą, matomumą ir kitas smulkesnes detales. Svarbu ir tai, kokio tipo tai kapavietė – ar ji individuali, ar skirta visai šeimai. Šeimos kapavietėse įprasta statyti didesnius paminklus ir palikti daugiau tuščios vietos, kad joje būtų galima išgraviruoti kitų velionių vardus. Taip pat populiarus variantas šeimos kapavietėms – iš keleto dalių sudaryti paminklai, prie kurių esant poreikiui galima prijungti naujus. Kad jie atrodytų dailiai ir solidžiai, sujungimus galima dekoruoti įvairiomis detalėmis, tokiomis kaip įkomponuoti kryžiai, lentelės, skulptūros ir pan.

Paminklo stilius

Nors iš pirmo žvilgsnio visi paminklai gali pasirodyti labai panašūs, kiekvienas jų turi savitą stilių. Geriausia, jei jį rinksite ne tik pagal savo asmeninį skonį, bet ir pagalvodami apie tai, kas geriausiai atspindės artimo žmogaus atminimą. Paskutiniu metu žmonės vis dažniau renkasi švelnesnių formų paminklus apvalintais kraštais. Taip pat atsiranda vis daugiau norinčių išsiskirti ir išbandyti kažką naujo, todėl dominuoja paminklai, primenantys skulptūras, įvairiomis įmantriomis formomis išpjaustyti paminklai. Ant paminklų gali būti graviruojama pagrindinė informacija apie išėjusį žmogų, o kai kurie šalia dar išgraviruoja epitafiją arba kokią nors velioniui patikusią, artimą mintį.

Kapų tvarkymas

Kad ir kokį dailų paminklą išrinktumėte, jis vienas pats nesudarys bendro kapavietės įvaizdžio. Todėl rekomenduojame bendradarbiauti su įmone, kuri ne tik pagamins paminklą, bet ir pasiūlys kitas paslaugas, tokias kaip kapų tvarkymas. Jei šiuos darbus perduosite į vienas rankas, įmonė pagal paminklą ir jo stilistiką sutvarkys kapus, pritaikys kitas detales ir sukurs vientisą bei tvarkingą dizainą, kuris tinkamai pagerbs jums artimą žmogų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą