Kiekvieną dieną žingsniuojame į darbus, mokslus ar susitikimus su draugais. Teigiama, kad per visą gyvenimą žmogus nueina beveik 130 tūkst. km, tai yra mes bene tris kartus apeiname apie žemės rutulį. Taigi, tai puikiai įrodo, jog mūsų kojoms ir pėdoms tenka didžiulis krūvis, todėl jos turi būti itin ištvermingos, sveikos ir prižiūrimos. Apmaudu, bet nuolat daugėja asmenų, o ypatingai tai būdinga vaikų gretose, besiskundžiančių įvairiais pėdų skausmais ir negalavimais, ydinga eisena.
Pats geriausias to gydymas – tinkama profilaktika. Teisinga eisena reikia pradėti rūpintis dar ankstyvoje vaikystėje. Visų pirma tėvai, rinkdami avalynę net ir visai mažiems savo vaikams, turėtų tam skirti pakankamai dėmesio. Visiems mažiesiems, kurie nori turėti sveikas kojytes ir tinkamą eiseną, rekomenduojama ortopedinė avalynė vaikams. Tokius batus galima avėti ne kiekvieną dieną, tačiau profilaktiškai jie labai naudingi. Apskritai, augančiam žmogui ypatingai svarbi yra batų kokybė. Netinkama arba dėvėta avalynė gali sukelti įvairių pėdų ligų ir eisenos problemų. Renkantis profilaktinę avalynę vaikui atkreipkite dėmesį, ar specialiai išformuotas padas išlaiko taisyklingą pėdos fiziologinę padėtį ir ar tvirtas užkulnis gerai stabilizuoja čiurnos sąnarį. Bato noselė neturėtų varžyti kojų pirštų bei visos pėdos judesių, kurie yra reikšmingi taisyklingam pėdų kaulų bei raumenų vystymuisi. Tokia avalynė turi būti pagaminta natūralių medžiagų, kad koja galėtų kvėpuoti.
Tiek vaikams, tiek ir suaugusiems skirta ortopedinė avalynė gali būti reabilitacinė, stabili, koreguojamoji bei profilaktinė. Reabilitacinės avalynės prireikia p įvairių operacijų ar ligų, stabili yra skirta avėti esant fiksuotoms pėdų deformacijoms ar norint suformuoti ir išlaikyti reikiamą pėdos padėtį, koreguojamoji – pataiso netaisyklingą „meškutės“ eiseną, o profilaktinė nešiojama siekiant išvengti problemų.
Ortopedinė avalynė vaikams, jos tipas ir avėjimo laikas turėtų būti paskirtas gydytojo. Profilaktiniai batukai parduodami įvairiose specializuotose ortopedijos prekių parduotuvėse, o speciali ortopedinė avalynė vaikams yra užsakoma individualiai, kadangi ji turi būti tokia, kad kompensuotų sutrikusią paciento judėjimo funkciją, apsaugotų kojas ir pėdas nuo skausmo bei stabdytų tolimesnes deformacijas. Be to, batuose esantys elastingi įdėklai palengvina eiseną ir einant amortizuoja pėdos svyravimus, jie taip pat gali kompensuoti ir skirtingą kojų ilgį, pakoreguoti šleivapėdystę, plokščiapadystę bei kitus sutrikimus.
Specialūs batų įdėklai, pagaminti iš elastingų medžiagų taip pat rekomenduojami ir sportininkams, kadangi jie intensyvių treniruočių metu apsaugo raumenis, sąnarius bei sausgysles nuo pertempimo. Minkšti avalynės įdėklai puikiai tinka asmenims, kenčiantiems dėl nuospaudų arba tiems, kurie serga cukriniu diabetu, nes jų pėdos yra itin jautrios spaudimui bei trynimui.
Ortopedinė avalynė bei įdėklai į batus gali būti užsakomi bet kurioje ortopedijos įmonėje. Klientui tereikia turėti asmens dokumentą (suaugusiems – pasą ar asmens tapatybės kortelę, vaikams – gimimo liudijimą, pensininkams ir neįgaliesiems – socialinio draudimo pažymėjimą arba pensininko / neįgaliojo pažymėjimą) ir šeimos gydytojo išrašytą siuntimą ortopedo-traumatologo konsultacijai. Valstybinė ligonių kasa asmenims, turintiems pėdų problemų ir draustiems privalomuoju sveikatos draudimu, ortopedinę avalynę ir įdėklus kompensuoja vieną arba du kartus per metus.
One Comment
gerdunka222
Ankščiau nesupratau, kokią didelę reikšmę turi batų patogumas, aktualiau buvo grožis. Džiaugiuosi, kad dabar galima rasti balansą, ir gražius ir patogius. Ypač vaikams super svarbu dėvėti patogius, pėdutę formuojančius batukus, iki 6 metų susiformuoja pėdutė. https://batukaivaikams.lt/