Mada

Originalumo ieškotojams – nišiniai kvepalai

Parfumerija elektroninėse parduotuvėse bus kur kas pigesnė ir pasižymės dideliu kvapų kompozicijų pasirinkimais ir didžiule įvairove. Žodžiai, kokiais aprašomi kvapai, neretai mums atrodo ne visai suprantami. Kas nusako „medžio“ kvapą? Kaip atpažinti „baltąsias gėles“? Su tokiais klausimais greičiausiai, bent kartą teko susidurti kiekvienam vyrui ar moteriai. Kvapus gali padėti atpažinti pažintis su jų gidu.

Gaivūs kvapai

Daugelis kvepalų, visiškai neatsižvelgiant į jų koncentraciją, priskiriami vienai konkrečiai kvepalų grupei. Moteriški kvepalai top 10 šiais metais pasižymi tikra gaiva. Tai dažnai citrusinių kompozicijų apibūdinimai. Tokius aromatus lydės gaivos pojūtis. Gaivūs aromatai arti sporto negu didžiąja laikomos mados. Minėtos rūšies kvapų natos paprastai dar yra įvardijama kaip „žalios“.

Gėlių kvapai

Charakteristika labiau bendrinė, tad nelengva išsiaiškinti, kas po ja slypi. Gėlių kvapas – ne tik rožių, bet ir jazminų ar egzotiniais laikomų augalų kvapai, paprastai romantika dvelkiantis kvapas, kuriame jaučiamas rožių dvelksmas. Šio kvapo kryptis sufleruoja kvepalų buteliukų formos. Patartina labiau domėtis jau aprašytais kvepalais, kuriuose aiškiai apibūdinamos gėlių grupės. Vaisinėse grupėse jaustume braškes, bergamotes, mandarino natas. Aromatas saldžiai rūgštokas. Rytietiškų gėlių kvepalai bus žymiai sunkesni ar aštresni, saldesni: vanilė, cinamonas. Ypatingomis gėlių natomis paprastai linkę pasižymėti nišiniai kvepalai.

Vaisių kvapai

Dažniausiu atveju salsvoki ar lengvi kvapai, įprastai gaunami spaudžiant šaltus eterinius aliejus iš greipfrutų, apelsinų bei citrinų. Ypatingu saldumu pasižyminčiose versijose atsiras aviečių, braškių ar arbūzų dvelksmas. Bebe vienintelis minusas – šie aromatai linkę sparčiai išgaruoti; po kurio laiko išliks aiškesnis pagrindas, dažnai primenantis „gaivias“ natas.

Medienos kvapai

Tokios natos sunkiausios, tad įprastai aptinkamos vyriškuos – net belyčiais vadinamuose kvepaluose. Jie pasižymės elegantišku, nepaprastai ryškiu efektu, tad labiau dievinami brandesnių dailiosios lyties atstovių. Tokiuose kvepaluose jaučiamas sandalmedis, kedras ar beržas, muskusas bei cinamonas. Moteriški kvepalai top 10 viršūnėje taip pat rastume ir mediena dvelkiančius kvapus. Labai tikėtina, kad tokia kompozicija gerokai labiau patiktų merginoms, kurios dievina minimalizmą, paprastumą bei švedišką dizainą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą