Grožio paslaptys

Odos priežiūros ypatumai – tai, ką verta pasitelkti

Kiekvieno iš mūsų oda atspindi ir mūsų sveikatą. Todėl jei mes susiduriame su tam tikromis odos problemomis ar nesame patenkinti jos būkle, tuomet turėtume ieškoti priežasčių ne tik savo odos priežiūros rutinoje, tačiau ir kituose su mūsų sveikata susijusiuose aspektuose. Kaip bebūtų, mūsų kasdieniai įpročiai turi labai didelės įtakos odos sveikatai, jos būklei ir išvaizdai, todėl visuomet naudinga atsižvelgti į keletą patarimų, kurių pagalba galima daug lengviau pasiekti norimą rezultatą.

Pradėkite nuo pradžių

Prieš pradėdami investuoti į naujas odos priežiūros priemones, turėtumėte pasistengti įvertinti savo dabartinę odos priežiūros rutiną. Pavyzdžiui, paklauskite savęs, ar kasdien tinkamai valote savo veido odą? Ar naudojate apsauginį kremą nuo saulės? Žinodami, kas dabartinėje jūsų odos priežiūros rutinoje yra netinkama, galėsite daug lengviau tai pakeisti, pasirenkant būtent tokias odos priežiūros priemones, kurios jums būtų tinkamiausios. Ir nors akimirksniu norimo rezultato jūs nepamatysite, vis dėlto laikui bėgant jūsų pastangos taps akivaizdžiai matomos.

Pradėkite kuo anksčiau

Nepaisant to, koks bebūtų jūsų amžius, turėtumėte pradėti ugdyti sveikus įpročius jau dabar. Tačiau nei jei manote, kad pavėlavote, galite būti tikri, jog niekuomet nėra per vėlu pradėti teisingai maitintis, suformuoti tinkamą odos priežiūros planą ir optimaliai apsaugoti odą nuo neigiamų aplinkos veiksnių.

Pasirinkite tinkamas odos priežiūros priemones

Kiekviena oda yra skirtinga – skiriasi odos tipas, odos būklė, amžius ir konkrečios problemos. Tai lemia ir odos priežiūros priemonių pasirinkimą. Todėl tuomet, kai formuojate savo odos priežiūros planą, visų pirma turėtumėte atsižvelgti į savo konkrečią situaciją, o ne dairytis aplink bandant suprasti, kokias odos priežiūros priemones naudoja aplinkiniai. Jūsų ir aplinkinių oda gali būti labai skirtinga ir turėti skirtingus poreikius. Be to, labai svarbu, kad jūsų pasirinktose odos priežiūros priemonėse nebūtų kenksmingų ar šiurkščių medžiagų, galinčių neigiamai paveikti jūsų odos būklę, ją sudirginant, pažeidžiant ar sukeliant kitus neigiamus simptomus.

Kreipkitės į specialistus

Kai kurios odos problemos reikalauja profesionalų pagalbos. Nesitikėkite iš savo odos tobulumo, bet turėtumėte nedvejodami kreiptis į dermatologą, jei susiduriate su tam tikromis rimtesnėmis odos problemomis, pvz., rožine, egzema, psoriaze ar kt. Nors tam tikrų odos problemų būklę galima pagerinti ir savo pačių jėgomis, vis dėlto geriausia kreiptis į specialistus.

Naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Apsauginis kremas nuo saulės yra būtinas ištisus metus – visiškai nepriklausomai nuo to, koks bebūtų metų laikas ir kokios bebūtų oro sąlygos. Tai reiškia, kad apsauginį kremą nuo saulės turite naudoti tiek žiemą, tiek ir vasarą, tiek karštu, tiek ir darganotu oru. Kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai gali prasiskverbti net ir pro tankius debesis, todėl būtina savo odą tinkamai apsaugoti. Be to, reikėtų vengti saulėje būti nuo 10 iki 14 val. ir dėvėti plačiabrylę skrybėlę, nešioti akinius nuo saulės bei dėvėti odą dengiančius drabužius.

Apsauginį kremą nuo saulės reikėtų tepti vidutiniškai kas dvi valandas, o jei plaukiojama ar prakaituojama – ir dar dažniau. Pasirinktas apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti plataus spektro (apsaugantis nuo UVA ir UVB) spindulių, o jo SPF turėtų būti ne mažesnis kaip 30.

Pabaigai

Žinoma, tai nėra vieninteliai odos priežiūros patarimai, kuriais būtų galima pasidalinti, todėl visuomet stenkitės atsižvelgti į savo odos poreikius ir stebėkite jos pokyčius, tokiu būdu laiku pakoreguodami savo kasdienę odos priežiūros rutiną.

Daugiau: https://groziomanija.lt/

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą