Studijos - Karjera

Naujos galimybės kūrėjams: startuoja „Svajok iki dangaus“ idėjų finansavimo konkursas

„Mantingos labdaros ir paramos fondas“ atveria papildomas galimybes švietimo ir verslumo srityse veikiančioms organizacijoms: nuo 2020.01.20d. jos kviečiamos teikti idėjas inovatyviems švietimo ir verslumo projektams įgyvendinti bei pretenduoti į metinę 20.000 Eur konkurso „Svajok iki dangaus“ finansinę paramą.

Kodėl vietoje didesnio įmonės pelno skiriate lėšas paramai ?

„Rūpintis kitų gerove skatina mūsų šeimos tikėjimas ir filosofija, kad verslas yra įrankis, kurio sukurtomis gėrybėmis turime pasidalinti su kitais. Nuo 2007m. aktyviai veikiantis „Mantinga labdaros ir paramos fondas“ per metus bendradarbiauja ir remia apie 200 skirtingų Marijampolės miesto ir regiono organizacijų.

Mums nuoširdžiai rūpi mūsų miesto ir regiono vaikų ateitis, dėl to siekiame sudaryti bent jau panašias ugdymo sąlygas, kokias turi didieji Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda. Juk net ir gyvendami mažesniame mieste mes nesame kažkuo prastesni. Dėl to 2019 metais papildomai pasitvirtinome naują kryptį – „Švietimas ir verslumo ugdymas“,- teigia „Mantinga labdaros ir paramos fondo“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas.

Kodėl būtent švietimo ir verslumo sritys ?

„Dauguma tyrimų rodo, kad didžiausią pokytis ir pridėtinė vertė bendruomenėje sukuriamas investuojant į švietimą ir verslumą. Dėl to 2019m. Marijampolės švietimo įstaigoms nupirkome ir padovanojome programuojamas bitutes, LEGO konstruktorius, integruotų pamokų vadovėlius ir aprūpinome kita reikalinga įranga, suteikėme paramą nemokamų korepetitorių paslaugas teikiančiai „Kartu tikrai galime“ jaunimo organizacijai. Bene vienas reikšmingiausių pasiekimų – prisidėjome prie to, kad būtų įkurta Marijampolės informacinių technologijų mokykla VšĮ „LISPA“, kurią jau lanko daugiau nei 240 marijampoliečių. Rezultatai akivaizdūs – vien per 2019m. mūsų skirtomis priemonėmis švietimo ir verslumo srityje pasinaudojo daugiau nei 1.600 vietos jaunų žmonių“ – pasiekimais džiaugiasi Klemencas Agentas.

Kaip kilo ši idėja organizuoti švietimo ir verslumo konkursą ?

Pastebėjome, kad kartais ne visi iniciatyvūs žmonės ar įstaigos drįsta kreiptis dėl paramos, nors turi tikrai gerų idėjų. Dėl to šiais metais nusprendėme skirti papildomą finansavimą konkurso būdu, kad galėtų kreiptis visi aktyvūs marijampoliečiai vienodomis teisėmis savo geriems sumanymams įgyvendinti. Suformavome labai aiškius konkurso „Svajok iki dangaus“ nuostatus, biudžetą, paprastą ir aiškią procedūrą pareiškėjų patogumui“ – atvirauja Klemencas.

Kokios veiklos bus remiamos, kokios projektų apimtys ?

Švietimo naujovių srityje: programos dalyviai kviečiami teikti idėjas praktiniams ar socialiniams įgūdžiams įgyti ir ugdyti. Pvz., vystyti ilgalaikius edukacinius projektus, aprūpinti bendruomenę reikiama įranga mokymuisi: integruotų pamokų vadovėliais, knygomis, IT priemonėmis, kitu reikalingu inventoriumi. Taip pat – kurti naujus pažangius neformalaus ugdymo būrelius, organizuoti naujus švietimo srities užsiėmimus , ugdyti kompiuterinio ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius, keistis žiniomis ir pan.

Verslumo ugdymo srityje: programos dalyviai kviečiami teikti projektų paraiškas, kurios skatintų jaunimo verslumą. Pvz.. organizuoti verslo idėjų konkursus, rengti verslumo, socialinio verslo kūrimo mokymus, susitikimus, stovyklas, mentorystės programas, pasikviesti į svečius daug pasiekusių žmonių, įkvepiančių savo pavyzdžiu.

Atsižvelgiant į skirtingus organizacijų poreikius, bus remiami nuo 100 Eur iki 5.000 Eur apimties projektai skiriant nuo 50% iki 100% paramą nuo prašomos sumos.

Visą informaciją ir su konkurso dokumentais kviečiame susipažinti internetinėje svetainėje https://www.mantinga.lt/lt/mantinga-labdaros-ir-paramos-fondas

Pranešimą paskelbė: Žaneta Grašienė, UAB „Novos gama“

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą