Finansai

Kodėl verslas turi žinoti apie BVPŽ kodus?

Viešųjų pirkimų nauda – didelė, kadangi verslininkai gali kur kas paprasčiau pėsti savo veiklą, visuomenė gali jaustis rami, kad jų mokesčiai bus tinkamai paskirstyti, galiausiai, valstybinės organizacijos gali gauti geriausias kainos bei kokybės paslaugas.

Žinoma, nors viešieji pirkimai daugeliui girdėti bei verslininkai tikrai nuolatos girdi, kai tam tikra įmonė laimėjo pirkimus, tačiau detaliau pasidomėti drįsta retas, kadangi atrodo, kad tokio tipo pirkimai apipinti sudėtinga biurokratija, juolab, reikalauja iš verslo labai daug.

Reikalavimai – pagrįsti, kadangi stengiamasi, jog užsakytos paslaugos būtų suteiktos laiku, įgyvendinimo metu išlaidos per daug neužaugtų. Jeigu verslas jaučia, kad jis bus gebus suteikti paslaugas tam tikrai organizacijai – tokiu atveju turėtų daugiau dėmesio skirti niuansams, kurie susiję su viešaisiais pirkimais, tinkamai jiems pasiruošti ir bandyti sėkmę.

Pirmiausia pradėjus domėtis viešaisiais pirkimais verslas turi susipažinti su BVPŽ kodais, kurie padeda kur kas sistemingiau suklasifikuoti veiklos tipą pagal pobūdį. BVPŽ kodai yra taikomi visų Europos Sąjungų šalims, tad kadangi jie yra vienodi – kur kas paprasčiau kandidatuoti viešuosiuose pirkimuose, kai norima bendradarbiauti su kitos šalies organizacijomis. BVPŽ klasifikatorius yra pateikiamas internete, tad suinteresuotas verslininkas gana greitai jį ras ir galės pradėti plačiau domėtis galimomis veiklos sferomis  ir kokiai priskirti savo verslą.

Kodų parinkimas ir paieška yra kur kas sudėtingesni dabartinei galima buvo pagalvoti. Nors šiuo metu viskas automatizuota ir filtrų pagalba galima gana greitai rasti reikalingą info, visgi, kartais būna sunku suvokti – koks kodas tinkamiausiai reprezentuoja Jūsų veiklą, o tinkamas jo priskyrimas yra būtinas. Tokiu atveju katalogas dažniausiai naršomas kartu su savo sferos profesionalais, kurie puikiai išmano ne viešųjų pirkimų eigą, tačiau ir dokumentacijos tvarkymą, tad gali užtikrinti, kad ne tik pavyks tinkamai priskirto kodą, tačiau ir sutvarkyti kitus dokumentus, kuriuos būtina paruošti pretenduojant į konkursus.

Ir nors bendrasis viešųjų pirkimų žodynas daugeliui vis dar kelia galvos skausmą, tačiau nepavyksta supaprastinti sistemos ir suteikti galimybę verslininkams be profesionalų pagalbos patiems priskirto kodus. Tačiau ar jie yra būtini? Taip, devynių skaitmenų kodas yra būtini ir jeigu jis Jums nebus priskirtas – tokiu atveju kandidatuoti su savo verslu paprasčiausiai negalėsite.

Kodų sąrašas reikalingas tikrai ne tik statistikai vesti, tačiau paprasčiau viešųjų pirkimų koordinatoriams suskirsti verslus pagal pobūdį ir kai vyksta konkursas – juos klasifikuoti pagal atitikimą dalyvauti tam tikrame. Juk siūlomos prekės ir paslaugos darbai yra labai įvairūs, tad visiškai natūralu, kad kuo daugiau tikslumo – tuo didesnė tikimybė, kad verslas geriau atitiks organizacijos poreikius ir tuo pačiu kandidatavimas bus naudingas abejoms pusėms.

Dažnai juokaujama, kad viešųjų pirkimų konkursai prasideda nuo tinkamo BVPŽ kodo. Galbūt laikas pasirinkti ir Jums?

Daugiau informacijos:

https://simap.ted.europa.eu/web/simap/cpv

https://www.bvpzkodai.lt/

Prekės pigiau:
 
Converse Chuck Taylor All Star Ox Black/Black 41,5
 
LORENZO 42-27-13-9 Black 38
 
AUDIMAS Ilga sportinė liemenėlė 2111-309 Black M
 
AUDIMAS Maudymosi glaudės 2011-517 Biosphere/Black XL
 
AUDIMAS Švelni modalo suknelė 2111-007 High Rise Melange L

Parašykite komentarą