Finansai

Paskola jaunom šeimom, ką verta žinoti?

Paskola jaunoms susituokusioms poroms dažnai yra vienintelis sprendimas įsigyti butą. Dabartine nacionaline būsto programa gali naudotis labai nedaug žmonių, dėl riboto butų skaičiaus tik tam tikrose vietovėse. Ką reikia žinoti ir kokias sąlygas jaunai šeimai reikia įvykdyti, norint gauti kreditą?

Jaunoms šeimoms norint gauti paskolą, reikia įrodyti savo kreditingumą ir nepriekaištingą mokėjimų istoriją abiems sutuoktiniams. Šiuo atžvilgiu kredito unijos su jaunomis poromis elgiasi lygiai taip pat, kaip su neformaliomis poromis, norinčiomis kreiptis dėl finansavimo.

Paskola jaunoms susituokusioms poroms – kokios sąlygos turi būti įvykdytos?

Kliento patikimumas ir kreditingumas yra svarbiausi Kauno kredito unijos (KKU) klausimai.

Kreditingumas yra būtina sąlyga, kurią reikia įvykdyti norint gauti paskolą. Būtent nuo jos priklauso suteiktos paskolos suma ir visos susijusios sąlygos. Jaunų susituokusių porų, sudarančių bendrą namų ūkį, kreditingumas apskaičiuojamas remiantis bendromis abiejų sutuoktinių pajamomis (nebent jie anksčiau buvo pasirašę ikimokestinę sutartį ir tik vienas iš jų yra skolininkas). Iš šios sumos atimamos kitų įsipareigojimų (pvz., paskolų grynaisiais pinigais, kredito kortelių) apmokėjimo išlaidos. Paprastai kredito unijos reikalauja, kad visi mūsų kredito įsipareigojimai neviršytų 50% mūsų pajamų. Tačiau reikia atsiminti, kad kiekviena kredito unija turi savo kreditingumo apskaičiavimo metodiką ir mūsų būsimų įsipareigojimų suma daugelyje vietų gali labai skirtis.

Kreditingumas yra susijęs su kredito istorija, rodoma duomenų bazėje. Idealiu atveju kredito istorija turėtų būti nepriekaištinga (be vėlavimo grąžinti ankstesnius įsipareigojimus, visiškai grąžinti ankstesnes įmokas ar paskolas). Norint patikrinti, ar mūsų istorija nepriekaištinga, galime atsisiųsti ataskaitą. Iš ataskaitos turinio sužinosime, koks yra mūsų rezultatas. Kuo aukštesnis reitingas, tuo didesnė tikimybė gauti paskolą.

Į paskolos pasiūlymą reikėtų žiūrėti rimtai, nes mes įsipareigojame mokėti daugelį metų ir šis sprendimas turi būti gerai apgalvotas. Svarbiausi paskolos parametrai, į kuriuos reikia būtinai atsižvelgti:

  • Visa grąžintina suma;
  • Įmokų ir įnašo dydis;
  • Paskolos laikotarpis;
  • Palūkanos;
  • Galimybė grąžinti paskolą anksčiau laiko.
NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą