Studijos - Karjera

Naujais mokslo metais mokinius pasitiks atnaujinti profesinio mokymo įstaigų mokinių bendrabučiai

Dar šiemet planuojama atnaujinti valstybinių profesinių mokymo įstaigų mokinių bendrabučius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems mokinių bendrabučiams atnaujinti iš savo asignavimų skyrė beveik 1,5 mln. eurų.  

„Siekiant profesinio mokymo prieinamumo ir patrauklumo svarbu modernizuoti ir atnaujinti mokinių gyvenamąsias aplinkas. Norėdami įgyti dominančią ir paklausią profesiją jaunuoliai iš visos Lietuvos gali rinktis bet kurią mokyklą, nes visos jos turi bendrabučius. Laukiame į profesines mokyklas ateinančiųjų ir po 10 klasių, tad svarbu, kad ir tėvai jaustųsi užtikrinti ir ramūs dėl savo vaikų mokymosi ir gyvenimo aplinkos, jei šie pasirenka mokytis kitame mieste“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė. 

Finansavimas šiemet skirtas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Panevėžio mokymo centro, Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro mokinių bendrabučiams.

Gyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimo darbai prasidės netrukus, tikimasi, kad kai kuriuose bendrabučiuose jie bus užbaigti iki naujų mokslo metų pradžios.

2022–2023 m. septyniems valstybinių profesinio mokymo įstaigų mokinių bendrabučiams atnaujinti buvo skirta panaši suma.

Finansavimas kasmet skiriamas ne tik valstybinių profesinių mokymo įstaigų, bet ir valstybinių aukštųjų mokyklų studentų bendrabučiams atnaujinti. 2024 m. skirta beveik du milijonai eurų valstybės biudžeto lėšų Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto bendrabučiams atnaujinti.

Pranešimą paskelbė: Alma Vijeikytė , LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą