Studijos - Karjera

MRU vėl kviečia abiturientus registruotis į projektą „4 mm. Pasistiebk“

Prasidėjo Mykolo Romerio universiteto organizuojamo projekto „4 mm. Pasistiebk“ registracija. Šiemet baigę bendrojo lavinimo mokyklas abiturientai, kuriems nepavyko norimais balais išlaikyti valstybinių brandos egzaminų, yra kviečiami gilinti savo žinias pasirinktuose dalykuose bei pagerinti savo rezultatus. Tokiu būdu projektas padeda abiturientams „pasistiebti“ bei atveria galimybes vėliau rinktis svajonių studijas.

Paraiškų laukia iki spalio 1 dienos

Jau ketvirtus metus vykstantis Mykolo Romerio universiteto (MRU) projektas „4 mm. Pasistiebk“ kviečia bendrojo lavinimo mokyklas baigusius moksleivius papildomai gilinti istorijos, matematikos, lietuvių arba anglų kalbos žinias. Projekto pamokos vyksta kartą per savaitę ir gali būti lanksčiai derinamos.

„Labai smagu, kad ši MRU iniciatyva ir toliau plečiasi bei tobulėja. Projekto idėja jau ketvirtus metus išlieka aktuali, o mes džiaugiamės galėdami padėti abiturientams siekti savo svajonių studijų. Kiekvienais metais mums, projekto organizatoriams, be galo gera matyti paaugusius ir patobulėjusius moksleivius bei jų išaugusius rezultatus“, – apie projektą pasakojo jo kuratorė, MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanės patarėja komunikacijai Rasa Vilnienė.

Šiemet į nemokamą projektą bus atrinkta per 80 bendrojo lavinimo mokyklų absolventų. Norintieji dalyvauti iki spalio 1 dienos turi užpildyti projekto registracijos anketą, kurią galima rasti projekto „4 mm. Pasistiebk“ tinklalapyje.

Vertina projekte įgytą patirtį

Praėjusiais metais į projektą „4 mm. Pasistiebk“ kandidatavo beveik 90 abiturientų,  o atrinkti buvo 56. Daugiausiai buvo renkamasi gilinti matematikos ir lietuvių kalbos žinias.

Pasak R. Vilnienės, „4 mm. Pasistiebk“ projektas unikalus tuo, jog abiturientai net ir nestudijuodami universitete, nepraranda vienerių mokslo metų ruošdamiesi egzaminų perlaikymui.

„Ne visiems abiturientams pavyksta išlaikyti valstybinius egzaminus ir gauti norimus rezultatus, nes kartais koją pakiša stresas ar kitos aplinkybės, ne visada tai lemia žinių spragos. Tačiau antro šanso, deja, tenka palaukti.

„4 mm. Pasistiebk“  projektas suteikia galimybę per vienerius metus ne tik pasiruošti valstybinių egzaminų perlaikymui, bet ir laisvo klausytojo statusu mokytis Mykolo Romerio universitete. Tokiu atveju, perlaikius brandos egzaminus, galima įstoti į norimą studijų programą, o projekto dalyviui užskaitomi laisvo klausytojo kreditai ir jis iškart perkeliamas į antrą studijų kursą“, – pasakojo projekto „4mm. Pasistiebk“ koordinatorė.

Daugumos 2020–2021 metų spalio–birželio mėnesiais projekte dalyvavusių moksleivių teigimu, ši patirtis buvo labai naudinga bei padėjo pasikartoti egzaminams reikalingą informaciją.

„Esu dėkinga lietuvių kalbos mokytojai už pamokas, nes jų metu gauta informacija man puikiai pravertė, laikant valstybinį egzaminą. Jungtis į pamokas buvo vienas malonumas, nes žinojau, kad mokytoja visada bendrauja be galo nuoširdžiai ir maloniai. Ji tapo man autoritetu, kaip turi elgtis ir atrodyti mokytojas“, – savo įspūdžiais dalijosi projekto dalyvė Evelina, kuri už valstybinį lietuvių kalbos egzaminą gavo 87 balus.

Geriausias praėjusių metų projekto dalyvių rezultatas – 95 balai iš valstybinio lietuvių kalbos egzamino.

Daugiau informacijos rasite ir nemokamai vykstančio projekto naujienas sekite „4 mm. Pasistiebk“ tinklalapyje.

Mykolo Romerio universitetas – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. Universitete studijuoja apie 6300 studentų ir klausytojų.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą