Studijos - Karjera

Mokyklos ir savivaldybės jau svarsto apie kitus mokslo metus

Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoje vaizdo konferencijoje su savivaldybių, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atstovais aptarta, kaip rengiamasi užbaigti šiuos mokslo metus ir kaip ruošiamasi rugsėjui.  

„Vyriausybei leidus atverti mokyklų duris, labai didelis vaidmuo tenka savivaldybėms ir mokykloms, kurios turi apsispręsti, kaip baigs mokslo metus. Manau, kad reikėtų pasinaudoti šia galimybe sugrįžti į tam pasirengusias mokyklas ir pamatyti, kaip sekasi derinti nuotolinį mokymą su kontaktiniu, kadangi rudenį gali būti tokia pati situacija, kaip ir birželį. Tokia patirtis bus labai naudinga ir nacionaliniu mastu, rengiantis kitiems mokslo metams. Mokykloms esame pateikę dalį vienų rekomendacijų, kitos dar bus derinamos. Pažymiu, kad grįžti į kontaktinį mokymą – jokiu būdu nėra prievolė. Mokyklos labai skirtingos – ir dydžiu, ir darbuotojų amžiumi, tad reikėtų pasverti riziką, galimybes, jokiu būdų nerizikuoti vaikų, darbuotojų saugumu“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

Kaip paaiškėjo iš Lietuvos savivaldybių apklausos, dauguma savivaldybių ir mokyklų būtų linkusios šiuos mokslo metus pabaigti nuotoliniu būdu, taip pat dar yra neapsisprendusių. Vaizdo konferencijoje dalyvavęs Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas dėkojo ministerijai už laisvę patiems nuspręsti dėl mokslo metų užbaigimo ir informavo, kad sostinės mokykloms rekomenduota birželį organizuoti mokiniams projektinę veiklą, konsultacijas, fizinį aktyvumą ir pan. Kaip sakė mero pavaduotojas, sugrįžę į mokyklas mokiniai neturėtų vėl pratintis prie pamokų rutinos, tačiau galbūt galėtų ateiti į mokyklas vieną du kartus per savaitę, nes vaikai labai išsiilgę ir tiesioginio bendravimo. Užsiėmimai ir mokslo metų užbaigimas atskiroms grupėms galėtų vykti mokyklos teritorijoje, lauke.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad ministro įsakymu patvirtintos rekomendacijos, kaip ugdymo procesą būtų galima organizuoti ir kitomis nei pamoka ugdymo formomis, vykdyti projektinius darbus, tiriamąją, patyriminę, pažintinę ir kitas veiklas, kurios būtų nukreiptos į užduočių atlikimą mažose grupelėse, kuriose reikėtų priimti sprendimus, pateikti bendrą darbo rezultatą. Pvz., galima organizuoti veiklas muziejuose, edukacines išvykas į parkus, gamtos saugomas teritorijas, karjeros dienas, dalykines konferencijas, etnines kultūrines veiklas, individualias ar grupines švietimo pagalbos specialistų konsultacijas, prevencinę veiklą ir kt.

Jau nuo kitos savaitės įprastu būdu galės vykti neformalusis vaikų švietimas, bus pristatytos rekomendacijos dėl neformalaus vaikų švietimo veiklų organizavimo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, nuotoliniu būdu vyko 62 proc. neformaliojo ugdymo programų. Kadangi nevyks Moksleivių dainų šventė, kiti renginiai, sutaupytos lėšos, tai 2,5 mln. eurų, bus skiriamos vaikų stovykloms ir edukacinėms programoms vasarą. Nauja tai, kad šias lėšas, kurios bus paskirstytos savivaldybėms, bus galima naudoti ne tiktai vasarą, bet ir iki kalendorinių metų pabaigos. 

Vaizdo konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai informavo, kad visi saugos reikalavimai galioja ir švietimo įstaigų darbuotojams. Pagrindinis reikalavimas, be dezinfekavimo, patalpų vėdinimo ir pan., – skirtingų grupių izoliacija, kad vaikai kuo mažiau kontaktuotų ir maišytųsi vieni su kitais. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, jų yra maždaug 17 tūkst., profilaktiškai tirtis dėl COVID nėra privaloma. Iš švietimo įstaigų darbuotojų taip pat negalima reikalauti pažymų, kad jie serga kai kuriomis ligomis ir dėl to priskiriami rizikos grupei. Darbuotojas tokią informaciją gali pateikti savo noru. Atsižvelgus į savivaldybių prašymus, taip pat atšaukiama nuostata, kad 60 metų ir vyresni darbuotojai negali dirbti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose. Dabar tai tik rekomendacija, ar tokio amžiaus darbuotojai gali ateiti į darbą, apsisprendžiama individualiai.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Pranešimą paskelbė: Alma Vijeikytė, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą