Namai

Mobilūs nameliai vasarai: ar verta investuoti?

Ar dažnai tenka susidurti su situacija, kai šiltus laisvadienius leidžiate namuose, nes iš anksto neužsisakėte būsto poilsiui gamtoje? Būtent šios ir kitų, su neplanuotu poilsiu susijusių situacijų, padeda išvengti nuosavi mobilūs nameliai. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme plačiau apžvelgti mobilių namelių teikiamus privalumus, kurie padės apsispręsti, ar į tokį statinį verta investuoti jūsų atveju.

Aukščiausios kokybės poilsis – tik nuosavame būste

Ne nuostabu, jog bene pagrindinė priežastis, kodėl modernus mobilus nameliai atsiranda mūsų sklypuose, yra privatumo ir ramybės poreikis atostogų metu. Juk šurmulys ir triukšmas – vieni pagrindinių dalykų, nuo kurių ir norime pailsėti. Tam puikias sąlygas suteikia nuosavi mobilūs medinukai gamtoje.

Visų pirma, patvarūs ir nesudėtinga konstrukcija pasižymintys mobilūs nameliai, leidžia susikurti norimą, individualius poreikius atitinkančią atostogų aplinką, tokiu būdu poilsį paverčiant dar komfortiškesniu. Nors kalbant apie nedidelį medinį namelį dažniausiai įsivaizduojama paprasta keturkampė dėžutė, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Nedideli poilsio namai, lygiai taip, kaip ir bet kokio tipo namai, gali būti suplanuoti ir įrengti atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir poreikius, todėl nereikėtų vengti originalių išplanavimo sprendimų, ypatingai kalbant apie namus, kurių plotas nėra didelis.

Individualiai suprojektuoti mobilūs nameliai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais. Viena, rangovų ne retai rekomenduojamų idėjų nedideliam mediniam namui – gyvenama erdvė be sienų arba dar kitaip vadinamas loftas. Pasirinkus šio tipo erdvės išplanavimą, būstui ne tik suteiksite didesnį erdvės pojūtį, bet ir maksimaliai išnaudosite savo namų plotą. Norint neprarasti erdvės, tačiau išlaikyti jaukumo ir privatumo pojūtį, tam tikras erdves, tokias, kaip miegamasis ar darbo erdvė, galite atskirti širmomis, lengvomis sienelėmis ar net didesniais kambariniais augalais.

Antra, kad ir kokio dydžio bei stiliaus namelį nuspręsite įsirengti savo sklype, jis pasižymės viena, ypač vertinga savybę – privatumu. Nors vasaros laikotarpiu rinkoje siūloma ne mažai vasaros poilsiui skirtų būstų, dažnu atveju juos supančia aplinka ir gamta tenka dalintis su kitais svečiais. Ieškantiems poilsio ir ramybės, nuosavas atostogų būstas gali tapti geriausiu, kada nors priimtu sprendimu.

Mobilūs nameliai žiemai – kaip pritaikyti?

Nors dauguma klientų į mobilių namelių pritaikymą kitoms reikmėms nei vasaros poilsis vis dar žiūri gana skeptiškai, specialistai akcentuoja, kad tai galima įgyvendinti itin paprastai. Mobilūs nameliai žiemai gali būti pritaikomi ne prasčiau nei vasarai. Atsižvelgiant į tai, jog mediena yra natūralus izoliatorius, daug geriau išsaugantis šilumą nei plytos, akmuo ar betonas, ją apšiltinus papildomai, poilsiu mediniame namelyje mėgautis galėsite ištisus metus. Tokio namelio grindų bei stogo šiltinimui specialistai rekomenduoja rinktis akmens vatą, o sienoms šiltinti itin tinka medžio vata, pasižyminti natūralumu, ilgaamžiškumu, geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis bei geru mikroklimatu. Nepamiršti vertėtų ir kokybiškų bei sandarių langų ir durų.

Mobilūs nameliai – ir papildomoms reikmėms

Kalbant apie tai, kaip plačiai gali būti panaudojami modernus mobilus nameliai, verta paminėti dideles šių statinių pritaikymo galimybes. Ne paslaptis, jog pandemijos metu gerokai išaugus papildomų erdvių namuose poreikiui, į pagalbą buvo pasitelkti nameliai, nesunkiai pritaikomi ne tik poilsiui, bet ir darbo, sporto bei kitų hobių reikmėms. Nors pagalbiniai pastatai nuosavuose kiemuose vis dar dažniausiai projektuojami kaip paprastos, keturkampės dėžutės, specialistai akcentuoja, jog jų funkciją taip pat gali atlikti jūsų kieme pastatytas nedidelis mobilus namelis. Didžiausias tokio pasirinkimo privalumas – individualiems jūsų poreikiams pritaikomas patalpų ir erdvių išplanavimas.

Geriausias namelis – pagal užsakymą

Net ir apsisprendus savo nuosavame sklype statyti medinuką, prieš pradedant darbus reikia atsakyti į daugybę klausimų, kurie dažnai gerokai prailgina ir patį statybų procesą. Todėl šiuo metu statybų rinkoje siūloma net keletas galimybių, leidžiančių greitai įsigyti mobilaus namelio projektą ir įsirengti jį savo sklype.

Bene esminis klausimas, į kurį tenka atsakyti pirmiausiai – rinksitės jau paruoštą namelio projektą, ar jį projektuosite patys. Pirmasis variantas tampa ypač paprastu sprendimu tuo atveju, kai projektas iš katalogo visiškai atitinka jūsų asmeninius poreikius. Vis dėlto, statant nuosavą mobilų namelį savo poilsiui ir laisvalaikiui, dažniausiai norima susikurti asmeniniams poreikiams pritaikytą erdvę, o tai gali geriausiai suteikti visapusiškas namelio projektavimas individualiai. Egzistuoja ir dar viena galimybė – koreguoti jau paruoštą medinio namelio projektą, tokiu būdu atsisakant erdvių, kurios jums nėra reikalingos bei visapusiškai pritaikant mobilų namelį savo asmeniniams poreikiams.

Ekspertų teigimu, nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad individualus namelio projektas kainuoja brangiau nei jau parengtas projektas, nederėtų pamiršti ir to, jog projektuodami būstus individualiai, mokėsite tik už tai, ko jums reikia. Tai reiškia, kad pasirinkus individualų projektą neteks mokėti už jokius nereikalingus elementus ar architektūrinius sprendimus, kurių dėka namelių savikaina dažniausiai ženkliai išauga.

Galiausiai, ieškantiems visų manomų būdų sutaupyti, verta dar kartą akcentuoti, jog tai, kiek kainuoja mobilūs nameliai – tiesiogiai priklauso nuo pačių projektų, o ne fakto, ar šie buvo paruošti individualiai jums. Remiantis bendra praktika, kokybiško mobilaus namelio kaina prasideda nuo 14 000 € ir auga priklausomai nuo statinio dydžio, tipo ir statyboms pasirinktų medžiagų. Šią kainą galite koreguoti sprendimus namelio projekto atžvilgiu priimdami savarankiškai – rinkdamiesi namelio pagal užsakymą projektą arba koreguodami jau paruoštą, kataloge pateikiamą namelio projektą.

Mobilūs nameliai nestandartiniuose sklypuose

Mobilaus namelio projektas gali būti puikiu pasirinkimu tuo atveju, kai jums priklausantis sklypas yra neįprastos formos. Specialistų teigimu, individualiai projektuojami, transportuojami namai gali būti pritaikomi bet kokiam sklypui, todėl tai dažniausiai tampa pigesniu ir gerokai paprastesniu sprendimu nei kito sklypo paieškos savo poilsiui. Pasirinkus individualaus namelio projektą tokio sklypo atveju, pagal jūsų poreikius yra pritaikoma ne tik pastato išorė, bet ir jo vidus. Tik tokiu būdu namelio statyboms išleisti pinigai bus iš tiesų gera investicija.

Mobilūs nameliai greičiausias pasirinkimas privačiam poilsiui

Investuoti į nuosavus namelius vis dar neretai vengiama dėl įsitikinimo, jog jų statybos užtruks itin ilgai. Dėl tos pačios priežasties ne maža dalis medinio namelio statybomis susidomėjusių klientų atsisako ir individualiai paruošto medinuko projekto. Remdamiesi ilgamete praktika, norime akcentuoti, jog dažnu atveju nameliai pagal užsakymą ir iš anksto paruošti jų projektai sklype atsiduria per praktiškai tą patį laiką – vos keletą savaičių.

Bene pagrindinė priežastis, dėl kurios dažniausiai užtrunkama įgyvendinti individualius klientų projektus – jų delsimas apsispręsti tam tikrose namelio projektavimo stadijose. Individualiai parengtam mobilaus namelio projektui pasiekus meistrų rankas, dažniausiai statinys pagaminamas ir klientų sklype pastatomas per tą patį laiką, kaip ir iš anksto paruoštas namelio projektas.

Tam, kad projektavimo ir statybų procesas būtų trumpesnis, specialistai pataria apsvarstyti iš anksto paruošto namelio projekto koregavimą pagal savo poreikius. Tokiu būdų išvengsite esminių, namelio komfortui ir praktiškumui svarbių sprendimų, tačiau vis tiek galėsite mobilų namelį pritaikyti savo asmeniniams poreikiams.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą