Gamta ir gyvūnai

„Metrail“ istorijoje Aplinkos ministerijai verslininkai perdavė vieningą taikos sutartį

Vienas iš „Metrail“ istorijos etapų juda į pabaigą – VšĮ „Žaliasis taškas“ bei VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ suderino ir Aplinkos ministerijai (AM) antradienį išsiuntė bendrą taikos sutarties projektą, kuriame numatoma kaip bus šalinami padariniai, kuriuos sukėlė dokumentus klastojusi ir įtratinai skubiai bankrutavusi atliekų tvarkytoja UAB „Metrail“.
Dar praeitą savaitę Aplinkos ministerijai buvo pateikti du savo turiniu identiški taikos sutarties projektai. „Pakuočių tvarkymo organizacijai“ papildomai atsiuntus porą pastabų dėl planuojamo susitarimo įgyvendinimo gairių, viešojoje erdvėje pasirodė teiginiai, esą verslo atstovai nesusitaria tarpusavyje. Nors esmingų skirtumų susitarimo projektuose ir nebuvo, bendras dokumentas buvo pakartotinai suderintas po to, kai tokio varianto paprašė ministerija.
„Viso derybų proceso metu gamintojų ir importuotojų organizacijos vieningai ir nuosekliai siekė taikos sutarties pasirašymo. Abi organizacijos bei Lietuvos pramoninkų konfederacijos nariai vienodai mato ir vienodai vertina tiek įsipareigojimų nustatymo principus, tiek jų paskirstymą. Vienintelis projektuose buvęs skirtumas – smulkūs sutarties įgyvendinimo teisinių aspektų niuansai, kuriais po susitikimo su Lietuvos pramoninkų konfederacijos nariais bendru sprendimu papildėme bendrą taikos sutarties projektą.
Taigi, pozicijos suderintos, projektas pateiktas Aplinkos ministerijai. Šiuo metu kantriai laukiame ministerijos pastabų bei pasiūlymų. Tikimės, kad jau greitai galima bus planuoti kaip įgyvendinti sutartyje numatytų įsipareigojimų įgyvendinimą“, – sako VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktorė Bena Razbadauskienė.
Įsigaliojusi sutartis baigtų vieną iš „Metrail“ istorijos etapų, kuomet dėl galimų pastarosios įmonės sukčiavimų 2013 -2015 metais ir kaltės, beveik 2 tūkst. šalies įmonių, kurias atstovauja „Žaliasis taškas“ bei „Pakuočių tvarkymo organizacija“, 2017 metais netikėtai tapo prievolininkėmis mokėti mokestį už aplinkos teršimą, nors remiantis galiojančiais teisės aktais buvo labiau nei įsitikinusios, kad yra pilnai įvykdžiusios įstatymais nustatytas pareigas ir finansavusios valstybės nustatytomis apimtimis pakuočių atliekų sutvarkymą.

VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija”

Pranešimą paskelbė : Bena Razbadauskienė, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą