Namai

Meniu Greitąja pagalba kultūros paveldui vadinamas projektas baigia pirmąjį veiklos etapą

Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo kultūros programos paveldo objektų prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ baigia pirmąjį veiklos etapą, kuris truko trejus metus. Trijose mobiliose komandose iš viso dirbo 11 prevencinės priežiūros specialistų.

Sėkmingai kultūros vertybių registre esančių pastatų ir kitų statinių priežiūrą EEE mechanizmų lėšomis įgyvendinusi jungtinė Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastuktūros centro „FIXUS Mobilis“ komanda lapkričio 24 d. pristatė baigiamuosius projekto rezultatus. Iš viso per trejus metus prevencinės priežiūros darbai atlikti 200-yje atrinktų objektų įvairiose, net ir pačiose atokiausiose Lietuvos vietose, surengti 7 praktiniai mokymai ir vieši pristatymai, 30 konsultacijų regionuose, parengti edukaciniai lankstinukai apie kultūros paveldo priežiūrą.

Pristatydami „FIXUS Mobilis“ veiklas, projekto komandos nariai dar kartą priminė apie kultūros paveldo prevencinės priežiūros reikšmę, siekiant ateityje išvengti nuostolingų, didelių laiko ir finansinių išteklių sąnaudų pareikalausiančių pažeidimų.

Renginio svečias iš Norvegijos Johnas Grimbsy, atstovaujantis projekto partnerių bažnyčių prevencinės priežiūros projektui „Kirkevakta“, akcentavo naratyvo, kurį sukuria tokios paskirties projektai, naudą. Svečio teigimu, prevencinės priežiūros darbai ne tik skatina domėjimąsi ir suteikia žinių apie istorinį statinį bei jo priežiūrą, bet ir stiprina tapatumo jausmą, bendruomeniškumą.

Tęstinis projekto etapas prasidės kitų metų sausį. Prevencinei priežiūrai numatyta atrinkti 350 objektų, tęsti konsultacijas ir mokymus, kad šios veiklos būtų kuo prieinamesnės. Kultūros ministerija įsipareigojo užtikrinti projekto tęstinumą dar penkeriems metams.

„FIXUS Mobilis“ trejų veiklos metų pristatymas.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą