Laisvalaikis

Maisto technologo patarimai, ką rinktis gardžiam Joninių griliui

Joninės neįsivaizduojamos be iškylos gamtoje ir ant laužo paruoštų patiekalų. „Vilniaus paukštyno“ technologas Andrius Krivošejevas dalijasi paslaptimis, kurios garantuos gardžias Jonines, kepti ant laužo pasirinkus vištieną.

Kaip pasakoja maisto technologas, pastebima tendencija, jog dauguma iškyloms renkasi vištienos dalis su kaulais: sparnus, blauzdeles, šlauneles. „Tai iš tiesų sultingos vištienos dalys, kurias lengva ne tik paruošti, bet ir patogu valgyti gamtoje tiesiog su rankomis. Neapsiriksite jas pasirinkę ir šeimos su vaikais iškylai – paprastai jie mėgsta valgyti su rankomis ir mėsą „graužti“ nuo kauliuko“, – sako „Vilniaus paukštyno“ atstovas.

Kaip pažymi A. Krivošejevas, šioms vištienos dalims marinuoti užtenka vos 15-kos minučių,  jei yra galimybė – galima ir ilgiau. Visgi esminis vištienos privalumas – tai, kad ši mėsa greitai įsisavina įvairiausius prieskonius. „Vištiena – universali mėsa, kuriai tinka visi prieskoniai. Užtenka druskos ir pipirų, o įmantresnių skonių mėgėjai gali lengvai pritaikyti ir netikėtų ingredientų, pvz., naudoti įvairias uogas, vaisius, daržoves“, – pažymi „Vilniaus paukštyno“ atstovas.

Kepti ant laužo vištienos dalis su kaulais technologas rekomenduoja nuo 25 iki 40 minučių, priklausomai nuo kepamų gabaliukų dydžio ir to, kiek apskrudusią mėsą mėgstate. Taip pat iki kepimo pabaigos likus 5-kioms minutėms, siūloma mėsą patepti mėgstamu barbekiu padažu. „Taip mėsai suteiksite dar išraiškingesnį skonį“, – priduria jis.

„Vilniaus paukštyno“ atstovas  pataria mėsą kepti netiesioginėje kaitroje – naudoti specialią pertvarą, griliui skirtą karščio deflektorių. Kaip alternatyvą jis siūlo mėsą pakepus ant grotelių, įvynioti ją į foliją ir kelioms minutėms vėl dėti ant grotelių ir dar pakepti. Taip garantuotai iškeps ir vidus ir nesudeginsite išorės – ji bus traškiai apskrudusi.

Tam, kad mėsa dar geriau atskleistų savo skonį, „Vilniaus paukštyno“ technologas rekomenduoja baigus ją kepti dėti į puodą ir uždengti dangčiu bei palaukti 10-15 minučių ir tada valgyti. „Darome didžiulę klaidą skubėdami suvalgyti tik ką iškeptą mėsą. Tik kiek atvėsusi ji atskleidžia unikalius savo ir prieskonių skonius“, – pažymi A. Krivošejevas.

Jis taip pat pastebi, kad vis dar populiaru ant laužo kepti ir dešreles. Tiesa, ilgametę patirtį sukaupęs technologas pataria būti atidiems. „Derėtų rinktis specialias kepamąsias dešreles, kurios yra specialiai skirtos kepimui ant laužo, keptuvėje ar orkaitėje. Jų sudėtyje nėra nitritinės druskos, todėl jas išvengiama kancerogenų susidarymo, kurie yra kenksmingi žmogaus sveikatai“, – pažymi maisto technologas A. Krivošejevas.

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą