Gamta ir gyvūnai

LVŽS dėl S. Gentvilo kreipėsi į Prezidentą, Premjerę ir prokurorus – kelia pasitikėjimo ministru klausimą

Šiandien Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Premjerę Ingridą Šimonytę bei Generalinę prokuratūrą. LVŽS susirūpinimas dėl aplinkos ministro skaidrumo ir veiklos teisėtumo kilo po to, kai vakar LVŽS frakcija surengė susitikimą su Aplinkos apsaugos departamento vadove p. Olga Vėbriene. Šio posėdžio metu O.Vėbrienė nurodė, kad antrąją ar trečią ministravimo dieną S. Gentvilas ją buvo išsikvietęs pasiaiškinti, kodėl ji prokuratūrai perdavė informaciją apie galimai neteisėtus veiksmus  ir prokuratūros paprašė ginti viešąjį interesą aplinkosaugos srityje.

„Buvo aiškiai pasakyta, kad tokių veiksmų daugiau ateityje nebūtų. Kad mes turėtume kažkaip išsiaiškinti viduje, išsiaiškinti, susitarti ir skalbinių į viešumą nenešti“, – kalbėjo ji LVŽS frakcijoje.

LVŽS pirmininko R. Karbauskio teigimu, tokią aplinkos ministro S. Gentvilo veiklą galima suprasti kaip spaudimą valstybės pareigūnams, nurodymą slėpti padarytus galimai neteisėtus veiksmus, jų nepranešti teisėsaugos institucijoms, o ministro priekaištai, dėl to, kad prokuratūra informuota – tiesiog nesuvokiami teisinėje demokratinėje visuomenėje.

„Kaip kitaip suprasti S. Gentvilo veiksmus, kurie panašūs į neteisėtų veiksmų slėpimą? Iš kokių paskatų tas daroma? Ypač žinant, kad jį delegavusi partija jau kurį laiką klimpsta politinės korupcijos byloje? Akivaizdu, kad tai neskaidrus teisei prieštaraujantis elgesys, juo labiau, kad prokuratūra, gavusi O. Vėbrienės pranešimą, jau kreipėsi į teismą gindama viešąjį interesą ir prašydama panaikinti vienai atliekas tvarkančiai įmonei galimai neteisėtai suteiktus taršos leidimus. Toks ministras negali toliau eiti savo pareigų, nes jis atstovauja tikrai ne aplinkosauginius interesus. Jo elgesys mums atrodo neskaidrus. Dėl to kreipėmės į Prezidentą bei Premjerę, prašydami įvertinti aplinkos ministro S. Gentvilo veiksmus bei atsakyti, ar šiuo ministru jie dar vis pasitiki, o taip pat ar juo gali pasitikėti visuomenė, kurios interesas – aplinka, o ne teršėjais, besirūpinantis ministras. Prokuratūra taip pat yra informuota apie su teise nesuderinamus ministro veiksmus ir paprašyta juos įvertinti“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak LVŽS frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės, S. Gentvilo elgesys nesuderinamas su skaidrumo, viešumo, atsakingo valdymo principais bei politiko etika. „Ypač daug susirūpinimo kelia tai, kad spaudimas O. Vėbrienei daromas net tuomet, kai ji jau turi pranešėjo statusą. Dėl to, LVŽS kreipimesi  į Generalinę prokuratūrą prašoma įvertinti, ar tokiais veiksmais S. Gentvilas, galimai spausdamas valstybės pareigūną, kuris dabar yra pripažintas pranešėju, nepranešti teisėsaugai apie galimai daromus neteisėtus veiksmus,  nepadarė teisės aktais draudžiamų veikų, tame tarpe – veikų, kurios nurodytos Baudžiamojo kodekso 238 straipsnyje (Nepranešimas apie nusikaltimą). Prokuratūra turi visas galimybes tai įvertinti ir tikime, kad apgins sąžiningus žmones, kurie nebijo atskleisti  teisės aktų pažeidimų ir atlieka savo pareigą valstybei“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė A. Norkienė.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą