Studijos - Karjera

LSMU įteikti diplomai: į gyvenimą palydėti per 1 tūkst. sveikatos specialistų

Birželio 28-ąją  „Žalgirio“ arenoje įteikti diplomai daugiau nei tūkstančiui Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventų. Šia proga studijas baigusius būsimuosius gydytojus, kitus gyvybės ir sveikatos mokslų specialistus sveikino garbūs svečiai.

Po kelerių metų pertraukos dėl pandemijos LSMU diplomų įteikimo iškilmės tradiciškai grįžo į „Žalgirio“ areną, kurioje šurmuliavo pilnutėlės tribūnos. Pažymėti svarbios dienos su jaunaisiais įvairių sričių sveikatos specialistais susirinko tėvai, draugai, artimieji.

Šie metai universitetui išskirtiniai: minimas Lietuvos universiteto šimtmetis – garbi lietuviškų universitetinių studijų sukaktis. Iškilmingo LSMU senato posėdžio metu diplomai įteikti daugiau nei tūkstančiui Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Visuomenės sveikatos, Slaugos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetų absolventų.

185 baigusiesiems įteikti bakalauro, 824 – magistro diplomai. Tarp šiųmečių baigusiųjų – 150 užsieniečių absolventų. Didžiausia jų dalis, apie 100 – medicinos studijas baigę būsimieji gydytojai iš Švedijos, Vokietijos, Indijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos.

Sveikindamas absolventus, į juos kreipėsi LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis:

„Šiandien jums labai svarbi diena – įteikiami LSMU diplomai, patvirtinantys jūsų nelengvu keliu įgytas žinias ir patirtį. Kartu su universitetu išgyvenote pandemijos negandas, kovojote su jomis – ir tapote stipresni. Jums šis diplomas turėtų būti itin svarbus, nes simbolizuoja ne tik įgytas žinias, bet ir visą šį laikmetį, kartu su Alma Mater įgytą patirtį“, – kalbėjo LSMU rektorius.

Prof. R. Benetis taip pat padėkojo absolventų artimiesiems, į jaunąją specialistų kartą sudėjusiems savo viltis ir tikėjimą.

„Štai diena, kurios laukėte – pergalė yra jūsų“, – baigusiuosius pasveikino LSMU Tarybos pirmininkas Gintaras Skorupskas. Jis priminė: nors keletas pastarųjų metų negrįžtamai pakeitė gyvenimą – vis dėlto tikėjimas, viltis ir vienybė nugali pasaulio negandas.

„Tikėkite ir gyvenkite – Lietuvai, ateičiai. Bet pasirūpinkite ir savimi: Lietuvai reikia iškilių ir neperdegusių herojų“, – palinkėjo G. Skorupskas.

LSMU absolventus taip pat sveikino JE kardinolas Sigitas Tamkevičius, Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton, gimtąja kalba pasveikinusi studijas LSMU baigusius savo tautiečius.

Šiųmetė LSMU absolventų laida išskirtinė ir tuo, jog studijas LSMU baigia itin daug sportuojančių studentų. Baigtų medicinos, odontologijos, slaugos, visuomenės sveikatos studijų diplomai įteikti net 18 -ai studentų – lengvosios atletikos, tinklinio, plaukimo, krepšinio, šachmatų, teniso, dziudo, orientavimosi ir kitų sporto sričių čempionų, turnyrų prizininkų, universiteto rinktinių narių.

Iškilmių metu Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Slaugos fakultetų absolventai prisiekė kolegų ir artimųjų akivaizdoje.

Dabar LSMU studijuoja apie 8 tūkst. studentų. LSMU – vienas tarptautiškiausių šalies universitetų: čia mokosi studentai iš daugiau nei 87 pasaulio šalių.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventai – itin laukiami darbo rinkoje ir vertinami darbdavių. Per pirmuosius metus po baigimo įsidarbina net apie 90 proc. universiteto absolventų. Tai – vienas geriausių rodiklių Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą