Studijos - Karjera

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras sureagavo į audito išvadas ir ministerijai pateikė išsamią ataskaitą

2019 m. balandžio 12 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) penktadienį pateikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai papildomą informaciją, susijusią su neseniai atliktu ministerijai pavaldžių įstaigų vidaus auditu.

LVJC nurodo, kad reikšmingiausias audito ataskaitoje įvardijamas priekaištas – VšĮ „Jaunimo slėnis“ komercinė veikla ir su tuo susijusios interesų derinimo problemos – centro vadovybei ir ministerijai buvo žinomos ir jau anksčiau priimtas sprendimas tokios veiklos atsisakyti, o VšĮ dalininko teises parduoti. Sprendimas dėl VšĮ dalininko teisių pardavimo jau priimtas, ir viešas aukcionas vyks balandžio 30 dieną.     

„Patarlė, jog „iš šalies matyti geriau“ šiuo atveju pasitvirtino. Kai kuriuos ataskaitoje paminėtus trūkumus pripažįstame ir imsimės iškart taisyti. Kita vertus, norisi pažymėti, kad dalis ŠMSM pavaldžių įstaigų audito išvadų remiasi neteisinga arba pasenusia informacija, todėl labai gaila, kad mes su jomis buvome supažindinti vėliau nei visuomenė – išvadų patikimumą menkinančių klaidų būtų buvę galima išvengti“, – sakė LVJC direktorius Valdas Jankauskas.

LVJC pažymi, kad, nors auditoriai neturėjo centrui pastabų dėl netinkamų viešųjų pirkimų dokumentų rengimų ar neskelbiamų pirkimų, audito išvadose teigiama, kad įstaiga esą nepaisė konkurencijos kriterijų. Tačiau LVJC 2016 m. įvykdė 764 viešuosius pirkimus, 2017 m. – 1010 pirkimų, 2018 m. – 1044 pirkimus, auditoriai pastabų turėjo tik dėl 6 pirkimo atvejų. Tačiau ir šie pirkimai, LVJC vertinimu, buvo įvykdyti nepažeidžiant galiojančių teisės aktų reikalavimų.

Atsakydama į auditorių pastabas dėl nepotizmo ryšių, LVJC vadovybė pabrėžia, kad įstaigoje nėra tiesioginio pavaldumo tarp artimais ryšiais susijusių asmenų, todėl rizikos, susijusios su šių asmenų pareigų atlikimu, yra išvengta. Be to, įžvelgdamas potencialias grėsmes, LVJC direktorius V. Jankauskas yra oficialiai nusišalinęs nuo sprendimų priėmimo visais atvejais, kurie gali turėti įtakos asmenims, susijusiems su LVJC vadovu giminystės ryšiais. Apie vadovo nusišalinimą nuo šių sprendimų buvo informuota ir ŠMSM.

Ministerijai pateiktoje informacijoje LVJC taip pat nurodo, kad jokių centrui priklausančių patalpų nėra perdavęs tretiesiems asmenims pagal panaudos sutartis, o laikinai nenaudojamas patalpas išnuomoja skelbdamas konkursus pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus.

LVJC yra didžiausia neformaliojo švietimo įstaiga Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Asta Bucevičiūtė

Rinkodaros vadovė

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Tel. (8 5) 272 5765, 862126846

El. p. Asta.Buceviciute@lvjc.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą