Studijos - Karjera

VDU diplomatijos studijas baigusi kartvelė S. Tabatadze: Sakartvelas ir Lietuva pasiekė aukščiausią draugystės ir bendradarbiavimo lygį

„Sakartvelas ir Lietuva turi tvirtus ryšius, kuriuos geriausiai parodo ilgalaikiai šalių ir jų žmonių draugystės ryšiai. Abi šalys užmezgė ne tik puikius politinius santykius, bet ir teigiamą tendenciją plėtojant prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, dvišalį prekybos augimą, taip pat diegiant švietimo ir kultūros naujoves“, – teigia kartvelė Sophio Tabatadze, kuri baigė Diplomatijos magistratūros studijas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ir šiuo metu tikslingai siekia savo svajonės – tapti Sakartvelo ambasadore ir dirbti būtent Lietuvoje, kurioje jaučiasi labai gerai ir mūsų šaliai jaučia didelį prieraišumą.

„Mano šeima džiaugiasi mano meile Lietuvai. Jie patys irgi ją labai myli, nors dar nėra čia buvę, tačiau yra girdėję daug gražių draugystės istorijų ir labai džiaugiasi, kad Sakartvelas turi tokią gerą draugę kaip Lietuva. Šeima žiūri į mano sėkmės istorijas iš toli, didžiuojasi ir galvoja, kad su didele motyvacija ir žiniomis įnešiu savo mažą indėlį padedant Sakartvelui tapti ekonomiškai stipriu ir vieningu ES ir NATO nariu“, – laisvai lietuviškai pasakoja kartvelė.

Interviu su Sophio Tabatadze – apie diplomatinį kelią ir puoselėjamus Sakartvelo ir Lietuvos ryšius.

Papasakokite, kaip atsidūrėte Lietuvoje? Ir kodėl pasirinkote būtent Lietuvą?

2015 m., kai tapau bakalauro studente Tbilisyje, teko kartu gyventi su giminaitėmis studentėmis, iš kurių sužinojau apie Sakartvelo technikos universiteto lietuvių kalbos ir kultūros centrą. Lietuvių kalba man atrodė labai egzotiška, įdomi ir nepaprasta, apie kurią aš nieko nežinojau, todėl galvojau, kad būtų labai įdomu išmokti ją šiame centre. Ten sužinojau tikrai labai daug dalykų apie Lietuvą, jos kultūrą, istoriją ir tradicijas, ir greitai manyje užgimė didelė meilė Lietuvai. Centras suteikė man daugybę galimybių keliauti į Lietuvą ir ten įgyti aukštos kokybės išsilavinimą – 2016 m. atsidūriau Lietuvoje pirmą kartą ir man taip patiko, kad nuo tada jau žinojau, jog noriu susieti savo ateitį būtent su jūsų šalimi.  

Kodėl  pasirinkote Diplomatijos magistro studijas VDU?

Baigiau anglų filologijos bakalauro studijas, tačiau magistrantūroje norėjau pakeisti kryptį ir studijuoti politikos mokslų srityje. Prieš įstojant į magistrantūrą, žinojau, kad noriu studijuoti Vytauto Didžiojo universitete. VDU pasirinkau todėl, kad 2016 m. mano pirmi lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai buvo būtent VDU Kaune. Tuo metu labai patiko pats universitetas, dėstytojai ir viskas, kas susiję su šiuo universitetu, todėl nuo to laiko norėjau įstoti į magistrantūrą VDU. Sakartvelo ambasada yra Vilniuje – ten aš norėjau atlikti praktiką, todėl man labai pasisekė, kad būtent Vilniuje galėjau studijuoti VDU diplomatijos magistro studijas.

Iš studijų likę labai geri įspūdžiai, turėjome labai draugiškus, protingus ir patyrusius dėstytojus. Visos jų paskaitos buvo labai įdomios ir naudingos, o gautos žinios labai padėjo rasti darbą diplomatinėje srityje. Pats universitetas buvo labai gerai įrengtas ir aprūpintas technologijomis, mus supo tikra studentiška aplinka, ir labai gaila, kad paskaitas universitete lankiau tik pusę metų, paskui prasidėjo karantinas ir nebegalėjome eiti į universitetą gyvai.

Universitete mane supo tikrai puikūs grupiokai, visi buvo vyresni negu aš ir turėjo daugiau darbo praktikos bei patirties diplomatijos srityje, iš jų išmokau irgi labai daug. Džiugu, kad su jais palaikau ryšį ir šiandien.

Praktiką atlikote Sakartvelo ambasadoje Lietuvoje.

Buvau diplomatijos studijų antro semestro studentė, kai laimėjau Sakartvelo užsienio reikalų ministerijos konkursą ir atlikau stažuotę Sakartvelo ambasadoje Lietuvoje. Universitete įgytas žinias realiai galėjau pritaikyti darbinėje veikloje, nes iš studijų jau viską žinojau apie diplomatinį protokolą, ambasados ir diplomatinio korpuso darbą bei funkcijas. Kadangi moku lietuvių kalbą, buvau konsulo sekretore, pati išduodavau svarbius dokumentus kartvelams lietuvių kalba, išversdavau reikalingą informaciją iš kartvelų į lietuvių kalbą ir atvirkščiai, padėdavau planuoti renginius ir t. t. Dirbdama ambasadoje įgijau praktinės diplomatinės patirties ir suvokiau, koks svarbus darbas būti diplomatu ir reprezentuoti savo šalį užsienyje.

Dabar dirbate nevyriausybinėje organizacijoje „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“ ir atliekate praktiką Belgijoje esančioje transeuropinėje politikos studijų asociacijoje (TEPSA). Papasakokite, ką darote, su kokiais profesiniais iššūkiais susiduriate?

Pilnu etatu dirbu nevyriausybinėje ir ne pelno siekiančioje organizacijoje „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“. Organizacijoje mes esame neoficialūs ambasadoriai ir statome tiltus tarp kartvelų ir lietuvių, bandome didinti supratimą ir žinias apie Lietuvos ir Sakartvelo istoriją, tradicijas, kultūrą, organizuojame renginius, kur supažindiname lietuvius ir kartvelus vieni su kitais, padedam lietuviams ar kartvelams su verslu susijusiais klausimais ir t. t.  Dirbdama šiame darbe turėjau iššūkių ir reikėjo daug išmokti, pavyzdžiui, kaip rašyti ir organizuoti projektus oficialiame lygmenyje.

Kai pabaigiau mokslus, VDU suteikė galimybę atlikti praktiką užsienyje. Pasirinkau transeuropinę politikos studijų asociaciją (TEPSA), nes jų tyrimai ir projektai daugiausiai susiję su Europos Sąjunga, o mane labai domina ta organizacija bei mano šalies perspektyvos įstoti į ją. Dabar komunikuoju su TEPSA 43 nariais institutais, skaitau jų tyrinėjimus, aktyviai padedu organizuojant TEPSA svarbiausią renginį, skirtą 2021 m. Slovėnijos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai, padedu rengiant informacinius videoįrašais apie ES ir apskritai kitus projektus, kurie padeda priartinti ES prie savo piliečių.

Kaip manote, kas turėtų rinktis diplomatijos studijas ir siekti darbo diplomatinėje tarnyboje?

Manau, kad diplomatijos studijas turėtų rinktis žmonės, kuriems patinka gauti informacijos apie politinius santykius, tarptautines organizacijas, šalių istoriją, diplomatinį protokolą, kurie yra geri tarpininkai, domisi buvusiais ir vykstančiais konfliktais, ieško būdų juos užbaigti ir apskritai nori pakeisti pasaulį.

Kaip diplomatė, kaip vertinate Sakartvelo ir Lietuvos santykius?

Norėčiau pabrėžti, kad Lietuva tvirtai palaiko Sakartvelo suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir yra stipri Sakartvelo narystės ES rėmėja. Be to, ji buvo viena pirmųjų šalių, ratifikavusių Sakartvelo ir ES asociacijos susitarimą. O Sakartvelas laiko Lietuvą labai tvirta drauge ir partnere, kartvelai labai gerbia tą draugystę ir labai myli lietuvius. Galiu pasakyti, kad Sakartvelas ir Lietuva pasiekė aukščiausią draugystės ir bendradarbiavimo lygį visomis kryptimis.

Esate minėjusi, kad Jūsų tikslas – tapti Sakartvelo ambasadore Lietuvoje. Kaip siekiate šio tikslo?

Didžiausias mano noras, susijęs su savo šalimi, yra pamatyti stiprų, vieningą Sakartvelą, kuris būtų ES ir NATO nariu, todėl galvoju, kad jeigu kada nors tapsiu Sakartvelo ambasadore, ypač Lietuvoje, galėčiau parodyti savo šalies teigiamas puses – kokia puiki, nuostabi ir vertinga mano šalis gali būti būdama ES bei NATO nare. Taip pat sustiprinčiau draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Sakartvelo, nes manau, kad Lietuva yra stipriausia Sakartvelo rėmėja jo europizacijos kelyje. Tam man reikia išmokti daug, kaupti žinias ir patirtį, o aš to tikslo siekiu savo studijomis, stažuotėmis ir užduotimis diplomatiniuose darbuose.

Ką Jums suteikė studijos VDU?

VDU yra mano mylimiausias universitetas ir labai džiaugiuosi, kad pasirinkau studijas būtent čia. Šio universiteto dėka dalyvavau skirtinguose forumuose ir daviau daug interviu radijui bei laikraščiams, kur pasidalinau savo istorija apie tai, kaip išmokau lietuvių kalbą ir kodėl myliu Lietuvą taip stipriai. Be to, praeitais metais tapau užsienio studentų mentore Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros ir žiemos kursuose bei padedu užsienio studentams, atvykstantiems iš viso pasaulio, pasakoju jiems apie Lietuvą, jos kultūrą, gražias vietas ir t. t.  Todėl galiu pasakyti, kad VDU mato studentų motyvaciją, sunkų darbą ir žinias bei stengiasi tai įvertinti, suteikia savo studentams aukštos kokybės išsilavinimą ir puikius, draugiškus dėstytojus, iš kurių išmokome labai daug naudingų dalykų.

Pranešimą paskelbė: Rimgailė Dikšaitė, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą