Studijos - Karjera

Lietuvos švietimo taryba ragina Rusijos Federacijos švietimo ir mokslo bendruomenę protestuoti prieš karą su Ukraina

2022 m. kovo 21 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvos švietimo taryba, išreikšdama paramą ir palaikymą Ukrainos Respublikos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, atviru laišku rusų ir lietuvių kalbomis kreipėsi į Rusijos Federacijos mokytojus, dėstytojus, mokslininkus, studentus ir kitus rusų tautybės švietimo ir mokslo bendruomenės atstovus ragindama nepritarti Rusijos kariniams veiksmams Ukrainoje.                                                                                                                                                                                   

Gerbiami Kolegos,

Mes, Lietuvos švietimo tarybos nariai, atstovaujantys savo valstybės švietimo bendruomenei, norime nuoširdžiai padėkoti tiems iš Jūsų, kurie išsakėte savo pilietinę poziciją ir pasmerkėte Rusijos valdžios pradėtą karą prieš Ukrainą.

Nuo Antikos, nuo Sokrato, Platono ir Aristotelio tikros mokyklos visada buvo ir yra humanizmo ir laisvės židiniai. Mokyklomis remiasi mūsų visuomenių humanizmas ir laisvė. Būtent švietimo ir mokslo bendruomenėms tenka didelė atsakomybė už mūsų bendros civilizacijos likimą.

Mes, lietuviai, niekada neužmiršime tų šimtų tūkstančių Rusijos žmonių, kurie 1991 metų sausį išėjo į miestų gatves ir parėmė sovietų kariuomenės užpultą Lietuvą.

Šiandien Jūsų, gerbiami Kolegos, paramos reikia užpultai Ukrainai, jos miestų griuvėsiuose įkalintiems ir žūstantiems vaikams, moterims, seneliams. Jūsų balso reikia ir Rusijos motinoms, žmonoms ir seserims, kurių sūnūs, vyrai ir broliai šiandien žūsta Ukrainoje.

Gerai suprantame, kad išsakyti savo poziciją dabartinėje Rusijoje nėra lengva. Ir vis dėlto kreipiamės į Jus, prašome Jūsų visų ir kiekvieno – protestuokite prieš Rusijos karą su Ukraina.

Reikalaukite kuo greičiau nutraukti karo veiksmus ir išvesti kariuomenę iš Ukrainos valstybės.

Tai turime daryti šiandien visi, gindami žmoniškumą, gindami civilizuotą pasaulį ir mūsų vaikų ateitį. 

Lietuvos švietimo taryba

Parengė

Deimantė Žegunė,

Seimo kanceliarijos

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja

Tel. (8 5)  239 6791, el. p. deimante.zegune@lrs.lt

 

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą