Laisvalaikis

Lietuvė antram gyvenimui prikelia žinomiausių pasaulio prekių ženklų kurtus rūbus

Pranešimas žiniasklaidai

2023 m. birželio 30 d.

Lietuvė antram gyvenimui prikelia žinomiausių pasaulio prekių ženklų kurtus rūbus

Tvarumas – skambus žodis, kurį įprastai asocijuojame su didelėmis įmonėmis ir verslais. Bet ar dažnai susimąstome, kad tvarumas kasdieniame gyvenime yra tiesiog ranka pasiekiamas ir kiekvienam iš mūsų įgyvendinamas? Dėvėtų rūbų mada – sparčiai populiarėjanti tendencija, leidžianti prailginti drabužių gyvavimo ciklą ir ženkliai sumažinti atliekų kiekį. Ši idėja atrado savo ištikimą auditoriją ir Lietuvoje.

Augustė Barbora socialiniuose tinkluose yra geriau žinoma „Dressed Herring“ vardu. Merginos aistra – dėvėtų rūbų prikėlimas naujam gyvenimui. Atrasti lobiai puošia ne tik pačią Augustę kasdieniame gyvenime, bet ir tapo tvaraus verslo dalimi.

„Būdama mokinė norėjau rengtis stilingai ir įvairiai, tačiau kišenėse švilpė vėjai. Su klasės draugėmis pradėjau lankytis dėvėtų drabužių parduotuvėse, kur nustebino didelė stilingų, net naujų drabužių pasiūla. Rastais drabužiais puošdavausi į mokyklą, o pabodusius – išsimainydavau per drabužių platformą internete. Kai mainytis nusibodo, sumaniau, kad rastus gražius drabužius galima parduoti ir taip užsidirbti pinigų pramogoms. Ši veikla šildė ne tik mokyklinę, bet ir studentišką kišenę“, – savo pirmaisiais žingsniai dalinasi Augustė.

Mėgstamiausia darbo užduotis – komandiruotės po Lietuvą

Augustė dėvėtų rūbų ieško ne tik Kaune, jos tikslas – visa Lietuva. Prieš kiekvieną naują kelionę ji susidaro maršrutus po nematytus miestelius ar kaimelius ir bando atrasti stilingiausius taškus. Tokios komandiruotės tai ne tik galimybė aplankyti autentiškas dėvėtų rūbų parduotuves, bet ir pamatyti gimtinę.

„Labai myliu nuostabų Lietuvos kraštovaizdį, tad šios kelionės – atgaiva sielai. Kelionėse sutinku įvairaus tipo žmonių. Tarkim, vienas iš įdomesnių atrastų taškų buvo Padauguvos kaime, kurį vadinu „universaline“. Ten ne tik maisto krautuvė, bet ir kelios kabyklos dėvėtų drabužių, o geriausia – dar ir vietinis bariukas“, – pasakoja Augustė.

Anot Augustės, būtent rečiau lankytinose vietose ji atranda išskirtinių pirkinių: „Visiškai apleisti kuistukai, kuriuose prastas apšvietimas, drabužių „everestai“ ir švelnus pelėsio kvapelis – patys geriausi. Tokioje egzotikoje labai įdomu ieškoti lobių ir ypač smagu, kai pavyksta juos rasti“.

Kadangi Augustė yra sukaupusi tikrai solidžią patirtį dėvėtų drabužių paieškose, atrastų lobių tikrai ne vienas. Jos pirkinių kolekcijoje – tokie žinomi ženklai kaip „Chanel“, „Dior“, „Hermes“, „Escada“, „Salvatore Ferragamo“, „Fendi“ ir t.t.

„Mano kolekcijoje per ilgus metus apstu įvairiausių lobių, tad vieną išskirti būtų sunku. Tačiau sėkmingiausiu pardavimu laikau ispaniško „Desigual“ ženklo švarkelį, kurį pardaviau „Netflix“ serialo kūrėjų komandai. Spalvingas rožinis švarkelis per mano rankas pateko į „Emily In Paris” serialą“, – pasakoja Augustė.

Naujos technologijos prisitaiko prie visuomenės poreikių

Mados industrija yra trečia pagal taršą pramonės šaka po maisto ir statybos. Ji į aplinką išmeta 10 proc. pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų – daugiau nei laivybos ir aviacijos pramonė kartu sudėjus. Todėl dėvėtų drabužių mados sąvoka įgauna esminį vaidmenį klimato kaitos kontekste. 

Tvarumui atrasti savo vietą kasdieniame žmonių gyvenime padeda ir naujausios technologijos, kurios yra taupesnės elektros bei vandens sąnaudų atžvilgiu, taip pat padeda tausoti drabužių audinius.

„Oro tarša yra opi problema, prie kurios sprendimo turi prisidėti tiek žmonės, tiek verslai. Kurdami naujausias technologijas nuolat ieškome sprendimų, galinčių prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.

Vienas iš sprendimų, padedančių tausoti audinius – skalbyklėse integruota „AI Ecobubble“ technologija, leidžianti efektyviai drabužius skalbti net ir esant žemai temperatūrai. Kitas sprendimas – išmaniosios drabužių priežiūros sistemos. Pavyzdžiui, „AirDresser“ sistema gali pašalinti nemalonius kvapus iš audinių, taip pat švelniai išdžiovina drabužius žemoje temperatūroje. Tinkama priežiūra – raktas į drabužių ilgaamžiškumą bei tvaresnį rytojų“, – įžvalgomis dalijosi „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos ekspertas Tomas Alešiūnas.

Prieš skalbiant rūbus būtina perskaityti etiketes, jose nurodoma rekomenduojama priežiūra. Priklausomai nuo medžiagos ir rekomendacijų pasirenkama tinkama skalbimo programa ir temperatūra, taip pat skalbimo priemonės. Kalbant apie tinkamą drabužių priežiūrą, būtinas dėmesys jų džiovinimui, lyginimui ir, žinoma, kasdieniam saugojimui.

Pranešimą paskelbė: Goda Liaugminienė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą