TV laidos

L. Schreiberis fantastinėje juostoje „5-oji banga“ filmavosi tam, kad išmokytų žmones gyventi ilgiau

„Aš visuomet buvau išrankus filmų žanrams, kuriuose vaidinau. Mokslinę fantastiką tiesiog dievinu. Tai – puikus būdas persikelti ten, kur realiame gyvenime, galbūt, niekad nenukeliausi. Tai – lyg vieta, apie kurią sapnuoji“, – pasakoja puikiai žinomas aktorius Lievas Schreiberis, kuris suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų juostoje „5-oji banga“. Ji Lietuvos kino teatruose startuos jau sausio 22 dieną.

Fantastiniame filme, kuris itin giriamas ne tik dėl puikaus ir itin įtempto siužeto, bet ir dėl neįtikėtinai profesionalių kompiuterinių efektų, L. Schreiberis vaidins instruktorių, padedantį paprastiems žmonėms išsigelbėti nuo Žemę užkariauti bandančių ateivių.

„Iksmenų“ žvaigždė neslepia: šiame filme suvaidinti jį įkalbėjo kolega, taip pat garsus Holivudo aktorius Tobey Maguire’as. Pastarasis yra vienas iš juostos „5-oji banga“ prodiuserių ir geras L. Schreiberio draugas. „Jis pasielgė kaip koks mafijos vadeiva – pasakė man: arba tu vaidinsi mano filme, arba atsibudęs ryte lovoje rasi negyvo arklio galvą. Negi turėjau kitą išeitį?“ – juokiasi aktorius ir prisipažįsta besidižiuojantis tapęs šio įtempto siužeto filmo dalimi.

Žurnalistų paklaustas, kokia katastrofa labiausiai gąsdintų jį patį, L. Schreiberis teigė, jog tokia, kuri žmogų suardytų iš vidaus: „Man baisiausia būtų cheminė ataka. Nuo gyvių su ginklais dar įmanoma pasprukti, o nuo oru sklindančio užkrato nepabėgsi. Anksčiau dėl to nesukau sau galvos. Tačiau kai tampi tėvu, labiau jaudiniesi dėl atžalų, nei dėl savęs. Filmas „5-oji banga“ puikus tuo, jog jis žiūrovų galvose ims kelti klausimus. O jei vieną dieną nutiks tai, apie ką rodė tik filmuose? Kaip tuomet reikės elgtis? Neabejoju, kad tie, kurie bus matę šį filmą, išgyvens ilgiau nei tie, kurie jo nematė“.

Juosta jau dabar vadinama puikia instrukcija, kaip reikėtų elgtis, jei vieną dieną iš tikrųjų į Žemę įsiveržtų ir ją naikinti pradėtų dar neatpažintos jėgos. „Pažiūrėję filmą tikrai imsite jaustis saugiau. Juk nieko negali žinoti, šis gyvenimas – nenuspėjamas. Prieš pradėdami filmuoti, labai daug bendravome su įvairių sričių specialistais ir esame tikri, jog mūsų rekomendacijos praverstų realiame gyvenime“, – teigia „5-oji banga“ kūrėjai. Jiems pritaria ir kino kritikai.

Įtempto siužeto juosta pasakos istoriją apie tai, kaip vieną dieną virš Žemės 400 kilometrų aukštyje pakimba milžiniškas neatpažintas objektas. Pirmiausia neatpažinta galinga jėga iš žmonių atima elektros energiją, vėliau didžiuliai potvyniai ima griauti miestus. Galiausiai oru ima plisti mirtinas virusas, o paskutiniuosius likusius gyvus ima naikinti ateiviai. Visame šiame chaose viena iš nedaugelio išgyvenusių – mergina Keitė (akt. Chloe Grace Moretz), kuri, nesijaudindama dėl savo gyvybės bando iš ateivių gniaužtų išvaduoti brolį. Jai pagelbėti sutinka atsitiktinai sutiktas jaunas vaikinas. Bet ar ji įstengs juo pasitikėti?

Kraują stingdanti kova dėl išgyvenimo – jau sausio 22 dieną Lietuvos didžiuosiuose ekranuose. Filmo „5-oji banga“ anonsas:

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą