Europos patentų tarnyba (EPT) kviečia atrasti ir įvertinti ekonomikai ar visuomenei reikšmingų išradimų autorius, savo šalyse kuriančius inovacijas. EPT organizuojamiems apdovanojimams „Europos išradėjas 2018“ („European Inventor 2018“) Lietuvos išradėjai, mokslo ir verslo bendruomenės bei jų atstovai kviečiami jau dabar teikti pasiūlymus dėl Lietuvos išradėjų kandidatūrų.
Siekiant suteikti kuo platesnį pripažinimą Lietuvos išradėjams, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras ragina mokslo, verslo bei kitas suinteresuotas bendruomenes ir jų atstovus aktyviai dalyvauti „Europos išradėjas 2018“ apdovanojimuose ir EPT teikti pasiūlymus dėl Lietuvos išradėjų kandidatūrų šiose kategorijose: „Industry“ („Pramonė“), „SMEs“ („Mažosios ir vidutinio dydžio įmonės”), „Research“ („Tiriamasis darbas”), „Lifetime achievement“ („Viso gyvenimo pasiekimai”). Nacionalinė kandidatų atranka nėra vykdoma, asmenys gali teikti savo kandidatūrą ir patys. Pagal apdovanojimų „Europos išradėjas 2018“ taisykles kandidatai privalo turėti galiojantį Europos patentą.
Susipažinti su išsamia informacija apie apdovanojimus bei siūlyti kandidatus, užpildant kandidatų anketą, galima EPT interneto svetainėje (http://www.epo.org/learning-events/european-inventor/nominate.html). Kandidatūrų „Europos išradėjas 2018“ apdovanojimams laukiama iki š. m. spalio 16 d.
Praėjusiais metais 15 finalininkų buvo atrinkti iš daugiau nei 450 apdovanojimams pateiktų išradėjų kandidatūrų. Tai didžiausias kandidatų skaičius nuo pat apdovanojimų organizavimo pradžios.
Nuo 2006 m. organizuojami „Europos išradėjo“ apdovanojimai yra vienas reikšmingiausių inovacijas ir jų apsaugą populiarinančių renginių Europoje. 2015 m. Valstybinis patentų biuras apdovanojimams „Europos išradėjas 2016“ pateikė prof. Armino Ragausko kandidatūrą. Prof. A. Ragauskas ir jo komanda tapo vienais iš trijų finalistų mažų ir vidutinių įmonių („SMEs“) kategorijoje. Šis EPT įvertinimas prof. A Ragauskui ir jo kolegoms skirtas už išrastą neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, apsaugotą Europos patentais Nr. EP1018942 ir EP2111787.
Pranešimą paskelbė : Jūratė Ablačinskaitė, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras