Laisvalaikis

Kur su vaikais atostogauja vokiečiai: 5 vietos prie Baltijos jūros, kurios sužavės savo grožiu ir pramogomis

Ar suaugusiam, ar vaikui, vasarą norisi vieno – saulėtų dienų prie jūros. Pasigirdus bangų ošimui ir pirmam kojos pirštui palietus baltą smėlį, tėvams pasimiršta rūpesčiai, o vaikai atsiduria didžiausioje smėlio dėžėje. Kaip lietuviai traukia į pajūrį, taip ir vokiečiai – į savąją Baltijos jūros pakrantę, kuri lepina kurortų ir paplūdimių gausa. Vis daugiau ir lietuvių atranda šią atostogų kryptį. Kurią vietą poilsiui prie Baltijos jūros Vokietijoje rinktis ir ką ten nuveikti, pasakojama keltų operatorius DFDS pranešime spaudai.

Fėmarnas (vok. Fehmarn) – trečia pagal dydį sala Vokietijoje, kuri lietuviams ypač patogiai pasiekiama, mat yra visai šalia Kylio, į kurį plaukia keltas tiesiai iš Klaipėdos. Joje galima mėgautis ramybe ir tyla gražiais kraštovaizdžiais apdovanojančioje gamtoje, o čia pat ir leistis į nuotykius vandenyje.

Vaikai plačiuose smėlio paplūdimiuose, tokiuose kaip Grüner Brink ir Burgtiefe, turės daug vietos lakstyti ir žaisti, leisti aitvarus. Vyresnėliai saloje gali išbandyti jėgos aitvarų sportą. Į Fėmarną keliauja ir norintys nardyti, stoti ant burlenčių ar SUP lentų, taip pat žvejoti.

Be to, ir vaikai, ir suaugusieji liks sužavėti apsilankymu viename didžiausių akvariumų visoje Europoje – „Meereszentrum Fehmarn“. Koralais, jūrų arkliukais, jūrų liūtais, murenomis, rajomis ir net kelių rūšių rykliais galima grožėtis lagūnose, povandeniniame tunelyje ir milžiniškame vandenyno akvariume.

Fėmarno saloje taip pat yra daug kavinių ir poilsio apartamentų, turizmo sodybų šeimoms. Paįvairinti poilsį galima ir apsilankius nuotykių golfo parke, salos rytuose esančias uolas, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į audringą jūrą, arba Povandeninių laivų muziejų. Arba tiesiog leistis į kelionę laiku Wenkendorf, Staberdorf ir Flügge paplūdimiuose, kur galima aptikti kreidos periodo artefaktų, kai kuriems iš jų – daug milijonų metų.

Uzedomas (vok. Usedom) laikomas saulėčiausiu Vokietijos regionu, nes jame beveik 2 tūkst. valandų per metus šviečia saulė. Šios salos pakrantėse pasitiks švelniai nuožulnūs paplūdimiai, puikiai tinkantys mažiems vaikams. Taip pat galite leistis į žygį ant dviejų ratų puikiai išvystytu dviračių takų tinklu, apsilankyti vaikų kino teatre, drugelių fermoje ar name, kuriame pasaulis apverstas aukštyn kojomis.

Viena maloniausių veiklų antroje pagal dydį Vokietijos saloje – tiesiog vaikščiojimas miestų promenadomis. Kol suaugusieji grožisi įspūdingomis XIX a. pabaigoje pastatytomis imperatoriškomis vilomis, vaikai gali čiuožinėti ar laipioti pakrantėse išbarstytose žaidimų aikštelėse.

Jūra vargu ar gali kada nors pabosti, bet jeigu taip – salos vidaus vandenyse galima išsiruošti ir į plaukimą baidarėmis. O jei lyja, puikiai tiks Pėnemiundėje (vok. Peenemünde) esantis interaktyvus eksperimentų muziejus „Phänomenta“, kur įvairūs moksliniai reiškiniai vaikams pristatomi nuotaikingai ir patraukliai.

Riugenas (vok. Rügen) – didžiausia Vokietijos sala, garsėjanti fantastiško grožio stačiomis kreidos uolomis, įtrauktomis į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tačiau Riugenas yra žymiai daugiau nei tik reto grožio gamtos vaizdai, kuriuos išvysite Jasmundo nacionaliniame parke.

Vienas mėgstamiausių paplūdimių atostogoms su vaikais – esantis Bince (Ostseebad Binz). Tai ilgas vingiuotas balto smėlio paplūdimys, kurį skalauja mažytės bangelės. Tad skaidrus seklus vanduo puikiai tinka mažiems vaikams. Jie gali pakrantėje statyti smėlio pilis, braidyti po vandenį arba šokinėti ant paplūdimio batuto. Didesniems vaikams patiks minti pedalus vandens dviračiu.

Taip pat Riugeno saloje verta nepraleisti progos išbandyti paplūdimio kėdžių patogumą. „Strandkorb“ – tai rotango paplūdimio gultai, kuriuose galėsite sukrauti visus savo daiktus, jie taip pat apsaugo nuo vėjo ar per kaitrios saulės.

Be išpuoselėtų nesibaigiančių paplūdimių ir atvirukus primenančių promenadų, čia galite ir išbandyti pasivažinėjimą garvežiu „Rasender Roland“. Vyresniems vaikams smagiu iššūkiu taps medžių viršūnių takas netoli Proros: medžių viršūnėse ir net virš jų aukštai iškėlę galvas jie galės pažvelgti į salą iš viršaus.

Grėmicas (vok. Grömitz) – tai populiarus atostogų kurorte Baltijos jūros pakrantėje, vos už valandos kelio automobiliu nuo Kylio. Jis nuolat įvardijamas kaip viena draugiškiausių vietų šeimoms su vaikais, nes veiklos čia jiems netrūksta.

Žinoma, visų pirma čia vaikai ras didžiąją smėlio dėžę – gražius paplūdimius, kuriuose galima dūkti, pliuškentis ir ilsėtis. Populiariausiuose jų įkurtos ir paplūdimio žaidimų aikštelės, tad vaikams nuobodžiauti praktiškai neįmanoma.

Be paplūdimių, Grėmice yra ir zoologijos sodas, mini golfas, kartingai, batutai, laipiojimo parkas. Bene įspūdingiausia pramoga bus ypatingoji nardymo gondola, kuria pasineriama į Baltijos jūros vandenis.

Beje, liepos ir rugpjūčio mėnesiais penktadieniais vyksta šeimų paplūdimio šventės, kuriose laukia spalvinga programa su šokiais, šokinėjimo pilimi ir piešimu ant veidų.

Greifsvaldas (vok. Greifswald) bus idealus pasirinkimas tiems, kurie nori ir paplūdimio malonumų, ir gyvybingo miesto patirties. Šiaurės Vokietijos plytų gotikos architektūra, gyva studentiška atmosfera ir gaivus Baltijos jūros vėjas apibūdina šį Hanzos sąjungos miestą tarp Uzedomo ir Riugeno.

Greifsvaldas įsikūręs prie Greifsvaldo įlankos. Ši pietinė Baltijos jūros įlanka garsėja ilgu ir sekliu įėjimu į jūrą, todėl ją ypač mėgsta šeimos su vaikais, taip pat ir jėgos aitvarų, burlenčių mėgėjai. Poilsį Greifsvalde dažnai renkasi tie, kurie nenori didelio šurmulio, mat čia daug natūralių, ramių paplūdimių.

Atostogų grožis atsiskleidžia ne tik žvelgiant į Baltijos jūrą, bet ir vaikštinėjant po Greifsvaldo senamiestį. Tipinės šiaurės Vokietijos namai rikiuojasi aplink žavingą turgaus aikštę, o kavinės ir restoranai traukia savo kėdes ir staliukus į lauką, kai tik saulės spinduliai pasiekia žemę.

Ką būtinai turėtumėte aplankyti su vaikais, tai uosto muziejus – čia inkarus laiko apie 50 laivų: vilkikai, baržos, škunos. Taip pat yra laivų-restoranų, kuriuose galima atsigaivinti, ir, žinoma, laivų, iš kurių galite išplaukti tiesiai į jūrą ir taip pat apžiūrėti Greifsvaldą nuo vandens. Muziejaus laivų statykloje galite stebėti, kaip buvo ir tebėra remontuojami bei statomi laivai. Nepraleiskite progos ir pakilti į katedros bokštą, nuo kurio atsiveria puiki Hanzos miesto panorama.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Purytė, Fabula ir partneriai, UAB

Kur su vaikais atostogauja vokiečiai: 5 vietos prie Baltijos jūros, kurios sužavės savo grožiu ir pramogomis


Kur su vaikais atostogauja vokiečiai: 5 vietos prie Baltijos jūros, kurios sužavės savo grožiu ir pramogomis


Kur su vaikais atostogauja vokiečiai: 5 vietos prie Baltijos jūros, kurios sužavės savo grožiu ir pramogomis


Kur su vaikais atostogauja vokiečiai: 5 vietos prie Baltijos jūros, kurios sužavės savo grožiu ir pramogomis

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą