Namai

Kur rasti geriausius kaminų įdėklus?

Kaminų įdėklais Lietuvoje prekiauja daug įmonių. Įmonių registre tokių yra daugiau nei 8500. Tai įmonės kurios ne tik prekiauja bet ir pačios stato ir montuoja kaminus. Savo rankomis retai kuris žmogus stato namą. Paprastai ieškoma vena įmonė visiems darbams atlikti arba samdomi įvarių sričių meistrai kurie atlieka pavienius darbus. Nors patį kamino įdėklą galimą nusipirkti nesunkiai bet kuriame statybinių medžiagų prekybos centre, detales rasite tik nesudėtingai kamino sistemai.

Prekybos centre nerasite

Nors atrodytų, kad dideliame prekybos centre susikomplektuosi visą kaminą nuo kieto kuro katilo iki pat stogelio, iš tikro galite nusivilti. Taip yra todėl, kad kaminas yra individualus gaminys ir kaina kiekvienam namui yra skirtinga. Kamino įdėklus statybų eigoje montuoja keliais etapais. Pasitaiko, kad nežinant koks šildymo šaltinis bus naudojamas, kaminą padaro preliminaraus skersmens, ir vėliau pritaiko skirtingo kampo ir diametro alkūnes taip, kad sujungtų kaminą su kieto kuro katilu arba krosnele. Šie darbai taip paprastai nepasidaro. Ar matėte, kad reikėtų perėjimo iš apvalaus į ovalų? Turbū, kad ne. Prekybos centrui neapsimoka pardavinėti nestandartinių detalių, todėl kaminų įdėklų versle klesti individualia dirbantys meistrai. Jie ir gamina kamino įdėklus, ir patys montuoja.

Kur pigiau?

Meistrui kiekvieną kartą pagaminti skirtingų išmatavimų detalę ir ją pritakyti konkrečiai situacijai, užtrunka daugiau laiko. Dėl to, atrodo, kad meistras atliko nedaug darbo, tačiau jo paslaugos kainuoja brangiai. Tai tiesa, kamino įdėklai ir darbas brangesni jei perkate paslaugas iš privatininkų. Kainų jokiu būdu negalima lyginti su parduotuvės, nes ten parduoda tik standartines kamino detales ir konsultantui mažai rūpi, kaip teisingai jums sudėlioti kamino sistemą, kad ji veiktų efektyviai ir saugiai. Geriausius kamino įdėklus rasite pas tuos meistrus kurie gamina iš geros markės nerūdijančio plieno skardos ir turi tai patvirtinančius sertifikatus. Geras meistras niekuomet nepasikliaus jūsų pasakojimu ar brėžiniu, o pats atvyks į vietą. Įvertins kamino įrengimo galimybes ir pasiūlys variantus iš kurių galėsite išsirinkti. Kaminas yra ilgalaikis statinys ir skubių sprendimų sprendžiant šį klausimą daryti nereikia.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą