Namai

Kokias plyteles rinktis vonios kambariui?

Plytelės yra vienas populiariausių vonios apdailos sprendimų. Ir visiškai ne be reiklalo – plytelės vonioje yra praktiška, patogu ir gražu. Atsparumas drėgmei, lengva priežiūra, skirtingų dizainų ir spalvų gausa mus skatina rinktis plyteles planuojant įrengti ar atnaujinti vonią. Tačiau išsirinkti šias apdailos medžiagas kartais ne taip ir lengva. Jums turėtų praversti mūsų informacija.

  • Vonios plytelių rūšys

Vonios kambariams dažniausiai naudojamos keraminės ir akmens masės plytelės. Jos vertinamos dėl atsparumo drėgmei ir pažeidimams, paprastos priežiūros ir nesudėtingo klijavimo proceso.

  • Plytelių išvaizda

Plytelių spalvų, raštų, dydžių pasirinkimas yra labai gausus. Norintiems klasikinio vonios interjero rekomenduojama rinktis neryškių spalvų, standartinio dydžio vonios plyteles. Šviesesnių atspalvių ir didesnės  plytelės optiškai padidina vonios erdvę. Žinoma sienų plyteles reikia derinti prie grindų plytelių bei lubų spalvos. Jei ketinate plytelėmis klijuoti ir sienas, ir lubas, galite pasidomėti kolekcinėmis plytelėmis. Jos būna sukomplektuotos luboms ir sienoms, parenkant derančias spalvas ir raštus. Išskirtinį interjerą vonioje galima sukurti su mozaikinėmis plytelėmis. Ypač populiarios šios plytelės Vilniuje, kur pakankamai dažnai naujos statybos butų ar kotedžų vonių apdaila rūpinasi interjero dizaineriai.

  • Techninės charakteristikos

Nors vonios kambariui nebūtinos specialias technines savybes turinčios plytelės, tačiau į kai kuriuos rodiklius verta atsižvelgti. Renkantis plyteles vonios grindims atkreipkite dėmesį į jų slidumą. Jis žymimas raidėmis A, B ir C. Mažiausiai slidžios yra C klasės plytelės. Slidumas vaikštant su avalyne žymimas rodikliais nuo R9 iki R13. Čia mažiausiai slidžios plytelės žymimos R13. Taip pat galite pasidomėti plytelių atsparumu dėvėjimuisi, kuris žymimas nuo 1 iki 5. Maksimaliai atsparios dėvėjimuisi plytelės, kurios pažymėtos skaičiumi 5.

Tikimės ši informacija jums buvo naudinga ir sukursite tokį vonios interjerą, kokio norite.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą