Studijos - Karjera

Kuprinės vaikams ir iš Prezidentės rankų

Maltiečiai prieš naujus mokslo metus kasmet vykdo vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kurios metu nepasiturinčių šeimų vaikams renkamos mokyklinės prekės ir lėšos maitinimui. Šiemet per rugpjūčio mėn. iš viso surinkta 3582 eurai, o daiktų padovanota už daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Visa parama paskirstyta vaikų dienos centrams, specialaus ugdymo įstaigoms, daugiavaikėms šeimoms, našlaičiams, geografiniu požiūriu ji iškeliavo į 40 Lietuvos vietovių ir pradžiugins 1280 vaikų. Akcijos organizatoriai už tai dėkoja fiziniams asmenims, aukojusiems trumpuoju numeriu, taip pat verslo bei valstybės įmonėms – iš viso akcijoje dalyvavo per 40 verslo įmonių ir valstybinių institucijų.

 Dėl vaikų ateities kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“

 Jau treti metai vaikų paramos akcijos kulminacinis renginys vyksta Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, kartu su Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“. Šiemet į šią šventę susirinko vaikai iš 13 miestų ir miestelių, iš 18 vaikus globojančių įstaigų – maltiečių dienos centrų, kitų vaikais besirūpinančių organizacijų. Visus juos su naujų mokslo metų pradžia pasveikino šalies Prezidentė. Iš Zarasų su globojamais vaikais atvykusi maltiečių grupės vadovė Laimutė Lumbienė su jauduliu prisimena: „Labai apsidžiaugėme gavę kvietimą dalyvauti renginyje, parsivežėme kuprinių, įvairių kanceliarinių priemonių, o svarbiausia – daug smagių įspūdžių ir malonių prisiminimų apie susitikimą su Prezidente Dalia Grybauskaite – ji labai šiltai su visais bendravo, prie visų priėjo, pakalbino, palinkėjo gerų mokslo metų. Vaikams liko neišdildomas įspūdis.“

 Dovanų ir staigmenų aikštėje užteko visiems – norinčių paremti įstaigų ir įmonių atstovai čia rinkosi su mokyklinėmis dovanomis, iš atokiausių Lietuvos vietų nuo ankstaus ryto sugužėję vaikai vaišinosi ištikimųjų maltiečių rėmėjų gardumynais – pyragaičiais, mėsainiais, bandelėmis, saldainiais, gaiviaisiais gėrimais, o šventės pabaigoje buvo išlydėti namo su dovanomis. 

 Stiprus verslas neabejingas mažųjų svajonėms

 Suvedus  šiųmetinės akcijos rezultatus, paaiškėjo, kad surinktas rekordinis kiekis mokyklinės paramos. Didžiąją dalį visų dovanų skyrė lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, pagrindinis akcijos rėmėjas. „Kiekvienam vaikui, nesvarbu kokioje aplinkoje jis yra užaugęs, rugsėjo pirmoji visada turi būti džiugesio kupina šventė. Esu tikra, kad šios maltiečių iniciatyvos dėka taip ir įvyks, kadangi šiais metais šioje akcijoje dalyvauja ir socialiai atsakingas verslas. Tai svarbi akcija, sutelkianti visuomenės narius solidarumo darbams – pasirūpinti tais, kuriems to labiausiai reikia. Esu tikra, kad šios dovanos, kurias gaus mažieji, paskatins juos panašiems solidarumo darbams ateityje“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Šio tinklo parama – daugiau kaip 100 kuprinių ir galybė buities reikmenų bei aprangos, kurie buvo paskirstyti 14 maltiečių vaikų dienos centrų. Vaikus pradžiugino nauji spalvingi indai – juk mažieji centre praleidžia ilgą dieną, čia valgo, o geriant iš naujo linksmo puodelio ir paprasta arbata gardesnė. 20 dėžių įvairiausių kanceliarinių reikmenų ir drabužių surinko patys „Maximos“ darbuotojai. Visi daiktai nauji ir prieš mokslo metus tiesiog būtini kiekvienam mokinukui.

 Maltiečių vaikų akcijos globėjas – Regine Sixt paramos fondo „Drying little tears“ atstovas SIXT Lietuva, „Transporent“ UAB. Tai ilgalaikiai mūsų partneriai, jų lėšomis yra suremontuoti 5 maltiečių vaikų dienos centrai, nupirkta įrangos, baldų. Šiemet „Drying little tears“ su verslo partneriais pasirūpino neturtingų vaikų iš kaimiškų vietovių vasaros atostogomis, pramogomis jūrų muziejuje, padovanojo daugiau kaip 20 visiškai sukomplektuotų kuprinių, skyrė lėšų mokinių maitinimui ir ruošiasi įgyvendinti naują brangų projektą – įrengti specialiųjų poreikių turinčių vaikų centro Klaipėdoje ugdymo zoną.    

Prie kilnaus tikslo jungiasi kasmet

 Maltiečių vaikų paramos akcija vyko jau šeštą kartą ir ištikimų draugų, kasmet papildančių rėmėjų gretas, daugėja. Jau trečius metus prie akcijos prisijungia aviacijos paslaugų įmonių grupė AB „Avia Solutions Group“ ir dovanoja nepasiturinčių šeimų vaikams mokyklinių reikmenų.

 Kasmet į maltiečių kvietimą prisidėti atsiliepia medicinos ir chirurgijos centrai „Northway“. Šiemet jų pačių aplankytas maltiečių vaikų dienos centras Kartenoje gavo ypatingų dovanų –  plazminį televizorių ir „X box“ žaidimą, o  asmeniškai kiekvienam centrą lankančiam vaikui nupirkti neperšlampami batai.  

 Beje, šiemet sulaukėme ir netikėtų dovanų – nenorėjęs viešintis fizinis asmuo nupirko ir padovanojo mokyklinių kuprinių už 1000 eurų. Vadinasi, visuomenė neabejinga, jai rūpi, kad skurdas neprasibrautų į mokinukų kuprines, kad patyčios ir atskirtis netaptų kliūtimi siekiant žinių. Tai skatina ir ateityje vykdyti panašius projektus – tegul mažųjų svajonės užauga ir išsipildo.

 Taigi gerumo, išradingumo, dovanų – daug. Deja, lėšų surinkta mažokai, jų nepakaks vaikų maitinimui visus metus. Maltiečiai turi įkūrę 14 vaikų dienos centrų, kur vieno vaiko maitinimui dienai vidutiniškai gali skirti tik 0,80 centų. Džiaugiamės, kad vienas vaikų dienos centras Marijampolėje yra užsitikrinęs ilgalaikę paramą – prekybos tinklas „Maxima“ papildomai kas mėnesį vaikų maitinimui skiria po 145 eurus.

 Akcijos organizatorė Rasa Stukienė primena – vis dar galima paremti vaikus auka į Maltos ordino pagalbos tarnybos sąskaitą LT294010051003992200 arba per aukojimo platformą https://www.aukok.lt/projektai/Padovanok-vaikui-pietus, taip pat siųsti SMS žinutę numeriu 1405, įrašius tekstą 1313. SMS žinutės kaina 2 EUR.

Pranešimą paskelbė: Arvydas Bružas, Suverenaus Karinio Hospitalierių Maltos ordino ambasada Lietuvoje

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą