Namai

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško naujų būdų maksimaliai padidinti darbo našumą ir sutrumpinti statybos aikštelėse praleistą laiką.

Statybų sektoriui taip pat svarbu, kad darbo procesai būtų kuo paprastesni, t. y. darbus atlikti galėtų ir mažiau patyrę darbuotojai. Ne paskutinėje vietoje ir aplinkos tvarumo užtikrinimas. Taigi tiek užsakovams, tiek projektuotojams svarbu rasti sprendimų, kurie mažintų sąnaudas, o procesus darytų paprastesniais – dar ankstyvajame planavimo etape. Šiuo atveju 20 metų patirtį turintis ir naujausias statybos tendencijas pasaulyje sekantis „Primostar“ OÜ yra geriausias pasirinkimas, ieškantiems efektyviausių hidroizoliacijos sprendimų.

Hidroizoliavimas – tradicines priemones keičia kristaliniai priedai  

Tradicinis hidroizoliavimas, kuomet naudojami bentonito kilimėliai, šaltai prisiklijuojančios arba karštai suvirintos ritininės medžiagos, taip pat bituminis ar mineralinis tinkas, padengiantis betono struktūrą ir užtikrinantis atsparumą vandeniui, statybininkams yra įprastas ir patogus darbas. Šiuo atveju hidroizoliacinė medžiaga paprastai parenkama tik po to, kai betono konstrukcijos jau yra įrengtos.

„Vertinant šiuolaikinių tendencijų kontekstą, šis metodas nebėra nei racionalus, nei tausojantis aplinką, tuo labiau – taupantis laiką ar mažinantis sąnaudas, – sako Indrek Uusalu, „Primostar“ OÜ vykdomasis direktorius, atsakingas už hidroizoliacijos sistemas, ir Lietuvoje įsteigtos UAB „Primostar“ direktorius. – Tiek išlaidos darbo užmokesčiui, tiek žaliavoms toliau didės. Todėl būtina atrasti būdus, kaip geriau ir tvariau, mažesnėmis sąnaudomis atlikti darbus. Kompanija „Primostar“ siūlo tvaresnį sprendimą, kuris jau 10 metų sėkmingai naudojamas Estijoje.“

Betono konstrukcijų atsparumas vandeniui pasiekiamas naudojant įvairius atmosferos poveikiui atsparius, eksploatavimo sąnaudas mažinančius metodus, kurie pailgina betoninių pastatų tarnavimo laiką.

Vienas tokių sprendimų – kristaliniai priedai betonui.

„Per pastaruosius 10 metų Europos statybos sektorius pasikeitė: nuo bituminių gaminių naudojimo pereinama prie kristalinių priedų, – aiškina I. Uusalu. – Kristalinis priedas taupo laiką ir lėšas, tausoja aplinką, nes jo sudėtyje yra natūralių komponentų.“

„Primostar“ seka pasaulines naujoves ir yra tinkamas partneris bet kuriam rangovui, siekiančiam neatsilikti nuo šiuolaikinių tendencijų statybos kokybės srityje.

Neigiamą vandens poveikį kristalai paverčia betoną stiprinančiu veiksniu 

Kristalinis įmaišomas priedas betono struktūrą daro nepralaidžią vandeniui. Šis priedas tinka naudoti tiek gaminant surenkamąsias gelžbetonio konstrukcijas gamykloje, tiek įrenginėjant monolitines konstrukcijas ir atliekant betonavimo darbus objekte.

Kristalinio priedo reikia kur kas mažiau negu naudojant kitas hidroizoliuojančias medžiagas. Pavyzdžiui, jeigu kristalinio priedo užtenka apie 0,75 kg/kv. metrui arba 3 kg/kub. metrui, tai hidroizoliuojant tradiciniu būdu, įprastinėmis medžiagomis, sąnaudos siekia apie 2,5 kg/kv. metrui.

Kristalinio priedo efektyvumą rodo ir kitas rodiklis. Įmaišomas kristalinis priedas užtikrina atsparumą, esant 12 barų slėgiui, tuo tarpu bitumas – tik iki 5–6 barų. Taip yra todėl, kad kristalai kruopščiai užpildo betoną, dėl to jis tampa tankesnis ir yra patvaresnis, taigi ir atsparesnis slėgiui. 

Dar viena svarbi kristalinio priedo savybė, – į betoną įmaišyti kristalai, reaguodami su aplinkos vandeniu, betoną daro dar stipresniu. 

„Laikomas sausai, priedas neskatina hidroizoliavimo – procesai prasideda jam gavus vandens, – pasakoja I. Uusalu. – Betonui sušlapus, kristalai tampa aktyviais, jie užpildo tarpus, taip betonas atsinaujina ir stiprėja.“

Šis sprendimas yra pigesnis tiek užsakovui, tiek statybininkui – visos šalys taupo ir laiką, ir lėšas. I. Uusalu tvirtinimu, statybininkai sutaupo vieną pilną darbo procesą, o sprendimas, įvertinus visus aspektus, bus 2–4 kartus pigesnis, palyginus su tradiciniu hidroizoliavimo būdu.

Šis naujos kartos, bet jau išbandytas hidroizoliavimo būdas yra patikimas sandarinant visas požemines konstrukcijas, lubas, tiltus, tunelius, vėjo jėgaines ir pan.

Naujos galimybės – „Primostar“ patirtis dirbant su beveik 200 tūkst. kub. metrų betono

  • 2011–2017 m. – 44 tūkst. kub. metrų betono.
  • 2018 ir 2019 m. – 138 tūkst. kub. metrų betono.

Iš viso nuo veiklos pradžios – 182 tūkst. kub. metrų betono.

Mažina žmogiškųjų veiksnių riziką

Naudojant kristalinį priedą, hidroizoliavimo darbų metu galima išvengti galimų žmogiškųjų veiksnių sukeltų klaidų. Taip yra todėl, kad konstrukcijos atsparumas vandeniui nebėra priklausomas nuo statybos įmonės ar jos statybininkų patirties, atliekant hidroizoliavimo darbus.

Kristaliniai priedai padeda išvengti ir kokybei kylančių potencialių pavojų, kokie gali atsirasti bituminių gaminių naudojimo atvejais dėl temperatūros svyravimų vykdant darbus ir juos užbaigus.

Surado unikalų sprendimą, kaip kontroliuoti betono įtrūkimus

Bendradarbiaudama su projektuotoju, betono gamykla ir baigiamojo etapo statytojais, „Primostar“ OÜ siūlo ne tik kristalinius priedus, – jie atlieka ir hidroizoliavimo darbus, tai yra pateikia visapusišką, visą procesą apimantį sprendimą. Nors pagrindinė proceso dalis yra betono maišymas ir liejimas, dėmesį reikia skirti ir su betono susitraukimu susijusiems iššūkiams, įtrūkimams. Šiais atvejais „Primostar“ siūlo specialius sprendimus, skirtus darbo ir deformacinėms siūlėms ir įvorėms, suteikdama garantiją net iki 15 metų.

Viena iš „Primostar“ specifinių kompetencijų yra kontroliuoti betono įtrūkimų susidarymą.

Kompanijos specialistai sukūrė sprendimą, kuris leidžia kontroliuoti betono įtrūkimų susidarymą, – įtrūkimas nukreipiamas į pasirinktą vietą. Sprendimas, kurio patentavimas vyksta šiuo metu, sudaro galimybes statyti greičiau ir patogiau, nes susitraukiant betonui neatsiranda atsitiktinių įtrūkimų.

Paprastai betonas susitraukia apie 1 mm per 4 metrus, taip lemdamas įtrūkimus. „Primostar“ sukurtas sprendimas leidžia tuos įtrūkimus nukreipti į pasirinktą vietą ir iš karto juos užsandarinti –  nereikia tolimesnio padengimo ar papildomo sandarinimo. Tokiu būdu betonas gali būti liejamas greičiau ir didesniais kiekiais: panaudojant įdėtines hidroizoliacines detales, įtrūkimų vietos nustatomos iš anksto. Taip pašalinama rizika, kad vanduo gali skverbtis į betoną, gilyn į konstrukciją.

Taigi, „Primostar“ siūlo ne tik produktus (asortimente yra visi produktai, reikalingi hidroizoliavimui), bet ir patikimus sprendimus projektavimo metu, atlieka hidroizoliavimo darbus. Klausimai sprendžiami vietoje arba pasiūlomi efektyvūs sprendimai.

Dėl kristalinio priedo naudojimo sprendžiama bendradarbiaujant užsakovui ir projektuotojui. Tai turi būti daroma rengiant projektą.

Hidroizoliavimo darbų etapai:

  • Pirmiausia reikia suplanuoti procesą – į projektą įtraukiant hidroizoliavimą.
  • Kristalinio priedo panaudojimas turi būti suplanuotas prieš liejant betoną. Jei betonas jau išlietas, kaip hidroizoliacines medžiagas galima naudoti tik bitumą ar kitas cheminiu būdu pagamintas medžiagas. Bet su šiomis medžiagomis nebeįmanoma užtikrinti hidroizoliavimo per visą konstrukcijos storį.
  • „Primostar“ bendradarbiauja su betono gamyklomis, tiekia medžiagą, konsultuoja statybininkus.

Pinigai, laikas ir aplinka – trys lemiami veiksniai

Pasaulis ieško pigesnių, efektyvesnių ir labiau aplinką tausojančių sprendimų. Artėja laikas, kuomet įmonės, turinčios ilgiausią patirtį taikant aplinką tausojančius ir efektyviai išteklius panaudojančius sprendimus, neišvengiamai taps pramonės lyderiais. Tiek galutiniai vartotojai, tiek rangovai tampa vis sąmoningesni aplinkos požiūriu, todėl aplinką tausojančių statybų paklausa neabejotinai didės.

Statinio tarnavimo laikas taip pat yra svarbus veiksnys, siekiant išsaugoti aplinką, išteklius. Užbaigus statybos darbus, panaudoti sprendimai turi išlikti dešimtmečius.

Kristalinis priedas pagerina betono rodiklius, todėl jam priežiūros nebereikia. Poveikis išliks ir po 5, ir po 50 metų – betono viduje esantis kristalinis priedas bus aktyvus tol, kol egzistuos betonas.

Priedas ženkliai sumažins neigiamą aplinkos poveikį betonui. Praėjus 5 metams, net paprasčiausi sprendimai pradeda reikalauti dėmesio. Daugiausia problemų kyla dėl tamprių dengiančiųjų medžiagų plyšimo ir naudojimo. Naudojant kristalinį priedą, tokių problemų nebus.

19 metų patirtis hidroizoliacinių medžiagų pardavimo ir darbų instruktažo srityje

„Primostar“ Estijoje veikia 19 metų, turi sukaupusi neįkainojamos patirties dirbant hidroizoliavimo darbus ir kitose Baltijos šalyse. Patirtis ir klientų atsiliepimai I. Uusalu ir jo komandai suteikia užtikrintumo, kad kristalinio priedo naudojimas yra efektyvus, patikimas ir racionalus sprendimas.

Iki šiol „Primostar“ OÜ biurai aptarnavo partnerius Estijoje ir Lietuvoje. Liepos pradžioje Lietuvoje pradėjo veiklą uždaroji akcinė bendrovė „Primostar“. Latvijoje biurą planuojama atidaryti artimiausioje ateityje.

„Primostar“ Lietuvoje

2018 m. Vilniaus centre buvo baigti „Rinktines URBAN“ daugiabučio namo ir viešbučio statybos darbai. Skaičiuojant kartu su dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo aikštele, tai buvo antras pagal dydį „Merko Statyba“ ir „Primostar“ bendradarbiavimo projektas.

„Merko“ bendradarbiaujant su „Primostar“, šiemet bus baigtas statyti išskirtinis „Bastėja Life“ gyvenamasis kompleksas su 81 apartamentu ir 90 vietų požemine automobilių stovėjimo aikštele Vilniaus senamiestyje bei 70 apartamentų namas Bajorų rajone.

Ant  Vilnelės kranto „Merko“ įgyvendina gyvenamąjį projektą „Vilnelės slėnis“ – šešių daugiabučių kvartalą. Tai bus didžiausias iki šiol įgyvendintas šių dviejų partnerių – „Merko“ ir „Primostar“ – bendradarbiavimo projektas.

_________________________________________________________________________

KOMENTARAS

Algis Gužauskas, UAB „Merko statyba“ Garantinių darbų ir kokybės priežiūros skyriaus vadovas

Kai prieš keletą metų pradėjome projektą „Rinktinės URBAN“, buvo daug diskutuojama apie tinkamiausią hidroizoliacijos sistemų pasirinkimą. Pasitarę su kolegomis iš Estijos, gavome puikią rekomendaciją dėl bendradarbiavimo su „Primostar“ OÜ Lietuvoje. 

Ši Estijos įmonė pristatė mums naujus hidroizoliacijos sistemų sprendimus. Kadangi tai buvo naujovė tiek mums, tiek mūsų projektuotojui, paprašėme, kad „Primostar“ pateiktų savo klientų atsiliepimų, suteiktų būtinų konsultacijų. Visa tai gavome be jokių problemų. 

„Primostar“ pateiktus projektinius sprendimus pritaikėme savo projektui. Pagrindinės priežastys, dėl kurių pasitelkėme šias sistemas, buvo spartus darbų aikštelėje atlikimas ir mažesnės sąnaudos, palyginti su kitomis žinomomis sistemomis. Norėdami panaudoti šias naujas hidroizoliacines medžiagas savo projekte, sutarėme su „Primostar“ dėl visapusiškos pagalbos projektavimo ir statybų laikotarpiu.

Pradėjome dirbti su „Primostar“ labai atsargiai, nes tai nebuvo vietinė įmonė, bet kasdien vis labiau įsitikinome, kad įmonė yra labai atsakinga. Jų inžinieriai turi didelės patirties ir gali pasiūlyti daug praktinių sprendimų, kad darbų vykdymas būtų pažangesnis, greitesnis, tuo pačiu būtų užtikrinama visapusiška kokybė. Šio projekto įgyvendinimo metu pamatėme, kad galime pasitikėti „Primostar“ ir jų sprendimais. Projektas buvo užbaigtas laiku, o visos iškilusios problemos buvo išspręstos operatyviai ir profesionaliai. „Primostar“ taip pat suteikė mums pilną šių darbų kokybės garantiją 10 metų laikotarpiui.

„Primostar“ iliustracijos

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą