Namai

„Vestas“ laimėjo „Kelmės 2“ vėjo jėgainių parko statybų konkursą

Didžiausia pasaulyje vėjo turbinų gamintoja, danų įmonė „Vestas“ laimėjo konkursą statyti vėjo jėgainių parką „Kelmė 2“, priklausantį bendrovei „Enefit Green“. Pagal susitarimą, bendrovė pastatys 14 V162-6,2 MW vėjo turbinų.

„Džiaugiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas su „Enefit Green“ Baltijos šalyse tęsiasi – dabar pradedame darbus ir Lietuvoje. Visas Baltijos šalių regionas turi didžiulį potencialą vėjo energijos projektams, todėl mes didžiuojamės, kad mūsų vėjo turbinos „EnVentus“ prisidės prie anglies dioksido mažinimo kiekio ir tvarios energetikos plėtros Lietuvoje“, – teigia Jensas Pinderupas, „Vestas NCE“ pardavimų viceprezidentas.

Pasak „Enefit Green“ valdybos nario ir vyriausiojo plėtros vadovo Andreso Maasingo, įmonė džiaugiasi, kad po sėkmingo bendradarbiavimo su „Vestas“ statant 21 MW vėjo jėgainių parką „Purtse“ Estijoje, dabar „Enefit Green“ įgyvendins ir vėjo jėgainių parko „Kelmė 2“ projektą.

„Vėjo jėgainės „EnVentus“ yra labai geras sprendimas mūsų „Kelmės 2“ vėjo jėgainių parkui ir tikimės, kad ateityje galėsime ir toliau naudoti šią ir kitas „Vestas“ technologijas kituose mūsų plėtros projektuose Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Tai tik antras toks susitarimas tarp įmonių, kuris, atrodo, taps ilgalaikiu vaisingu „Vestas“ ir „Enefit Green“ bendradarbiavimu“,  – sakė A. Maasingas.

Tikimasi, kad turbinos bus pradėtos tiekti pirmąjį 2025 m. ketvirtį, o paleidimo darbus planuojama baigti trečiąjį 2025 m. ketvirtį. 

„Džiaugiamės, kad vienos moderniausių vėjų jėgainių bus ir Lietuvoje – „Vestas“ yra tikri rinkos lyderiai, turintys ilgametę patirtį, daug investuojantys į naujausias technologijas. „Kelmės 2“ bus didžiausias „Enefit Green“ vėjo jėgainių parkas Lietuvoje, o tai užtikrins dar daugiau pigios ir, svarbiausia, ekologiškos elektros energijos vartotojams“, ‒ teigia „Enefit Green“ vadovas Lietuvoje Donatas Celešius.

„Kelmės 2“ vėjo jėgainių parko produkcija užtikrins Lietuvai ir kaimyninėms šalims elektros energiją be anglies dvideginio ir padės išlaikyti elektros energijos įperkamumą. Kartu su jau statomu „Kelmės 1“ vėjo jėgainių parku „Kelmės 2“ jėgainių parkas regionui tieks 580 GWh elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių.

„Vestas“ turbinas aptarnaus pagal 35 metų trukmės „Active Output Management 5000“ (AOM 5000) aptarnavimo sutartį.

Apie „Enefit Green“

Bendrovė „Enefit Green“ yra viena iš pirmaujančių atsinaujinančiosios energijos gamintojų Baltijos jūros regione. Bendrovės „Enefit Green“ aktyviai dirba Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje, vykdo plėtros projektus Suomijoje. Iš viso bendrovė valdo 23 vėjo jėgainių parkus, 40 saulės jėgainių parkų, keturias kogeneracines jėgaines, granulių jėgainę ir hidroelektrinę.

Apie „Vestas“

„Vestas“ yra pasaulinė energetikos pramonės partnerė tvarios energijos sprendimų srityje. Įmonė projektuoja, gamina, montuoja ir aptarnauja sausumos ir jūros vėjo turbinas visame pasaulyje. Iš viso įmonė turi daugiau nei 173 GW vėjo turbinų 88 šalyse. „Vestas“ yra laikoma didžiausia vėjų turbinų gamintoja pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Fabula ir partneriai, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą