Impregnantai žmogaus buityje daug kur yra naudojami. Jais impregnuojama ne tik mediena, bet ir oda, drabužiai, popierius ir net betonas. Ši procedūra padidina gaminių patvarumą, jų nepralaidumą vandeniui ir atsparumą šalčiui.
Kas yra impregnavimas?
Impregnuojant mediena, oda, audinys ir kitokios medžiagos yra mirkomos druskų tirpalais, emulsijomis, antiseptiniais aliejais, sintetinėmis dervomis ir įvairiais lydalais. Po šios procedūros impregnuota medžiaga įgauna tam tikras fizines savybes, kurios yra naudingos žmonių buityje.
Medžiagos gali būti impregnuojamos jas aptepant, apipurškiant, panardinant arba apdorojant slėgio kamerose, centrifugose ar kitokiuose įrenginiuose.
Kokios yra impregnantų rūšys ir kuo jos skiriasi?
Šiuolaikiniai impregnantai yra rūšiuojami į tirpiklio formos ir ekologinius. Ekologiniai impregnantai yra arba skiedžiami vandeniu, arba gaminami sėmenų aliejaus pagrindu. Šiuo metu jie labai populiarėja, nes vis daugiau žmonių nori gyventi sveikiau. Kita vertus, ir tirpiklio formos impregnantai nėra kenksmingi.
Skirtumas tik toks, kad impregnavimo metu jie išskiria aitraus kvapo garus, todėl po jų panaudojimo uždarose patalpose jas reikia nedelsiant išvėdinti. Be to, pastarieji impregnantai dėl savo ypatingo skvarbumo smarkiau įsigeria į medieną.
Reikia žinoti ir tai, jog sėmenų aliejaus pagrindu pagaminti impregnantai džiūva ilgiau, todėl namo savininkas turėtų susitaikyti su tuo, kad impregnuotų paviršius gana ilgai bus lipnus.
Kokia tvarka reikėtų impregnuoti medinius namų paviršius?
Kaip siūlo profesionalai, medinius paviršius namuose reikėtų impregnantu tepti bent tris kartus. Pirmą sykį rąstų ir lentų sienas reikėtų ištepti skaidriu impregnantu. Jis atliktų grunto paskirtį – įsiskverbtų į medieną ir suteiktų jai atsparumą nuo kenkėjų ir grybelio.
Antrą kartą turėtų būti tepamas spalvą suteikiantis impregnantas, o paskutinis jos sluoksnis turėtų būti skirtas apsaugai nuo saulės ultravioletinių spindulių.
Kas yra patariama dirbantiems su impregnantais?
Apdailos specialistai dirbantiems su impregnantais pataria išorei naudoti sodresnių ir tamsesnių spalvų impregnantus, nes šviesios spalvos vėliau yra linkusios pagelsti arba parausti. Nors ilgainiui atspalvį keičia ir tamsesnės spalvos, tačiau jos akiai yra mažiau pastebimos.
Tinkamiausia darbui su impregnantais temperatūra, kai oras įšilęs nuo 23 iki 25 laipsnių Celsijaus. Jei yra šalčiau nei dešimt laipsnių, impregnantas prasčiau įsiskverbia į paviršius. Ieškantiems patikimo impregnanto ir norintiems jį įsigyti verta apsilankyti internetinėje parduotuvėje: https://www.iris.lt.
Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats