Technologijų naujienos

Kokio tipo hostingas geriausias mano svetainei?

Norint užtikrinti puikią naudotojo patirtį, labai svarbu pasirinkti tinkamą talpinimo, arba kitaip vadinamo hostingo, paslaugą. Tai padės pasirūpinti svetainės patikimumu, saugumu ir našumu, tokiu būdu ne tik pradžiuginant jos lankytojus, bet ir padidinant srautą bei pajamas. Priešingai – neskiriant pakankamai dėmesio hostingo pasirinkimui, galima susidurti su įvairiais sunkumais ir netgi prarasti potencialius klientus. Taigi, kaip nuspręsti, kuri paslauga tinkamiausia?

Bendras hostingas arba tiesiog hostingas

Tai vienas paprasčiausių ir prieinamiausių pasirinkimo variantų. Šiuo atveju vieno serverio ištekliais dalijasi daugelis klientų. Bendras hostingas (angl. sharedhosting) arba tiesiog hostingas yra pakankamai pigus. Jis idealiai tinka svetainėms, kurioms keliami paprasti našumo reikalavimai ir kurios nesulaukia itin didelio lankytojų srauto.

Taip pat tai geras pasirinkimas tiems, kurie ieško sprendimo, leidžiančio nesijaudinti dėl individualių nustatymų keitimo. Kitaip tariant, šis hostingas puikiai tinka paprastiems tinklaraščiams ar el. prekybos svetainėms ir kitiems mažesniems internetiniams projektams.

VPS serveriai

Virtualus privatus serveris, trumpiau VPS (angl. virtualprivateserver), veikia viename arba keliuose fiziniuose serveriuose. Nors techniškai serveriu yra dalijamasi su kitomis svetainėmis, nuomojama jo dalis yra atskirta nuo kitų dalių. Tai reiškia, kad praktiškai naudojamasi privačiu serveriu, todėl nereikia jaudintis dėl srauto, kurio sulaukia kitos svetainės, ar dėl neaiškios veiklos, kurioje jos gali dalyvauti. Šiuo atveju išteklių naudojimas nepersidengia.

VPS serveriai idealiai tinka tiems, kuriems jau nebeužtenka bendro hostingo, tačiau dar nereikia dedikuotų serverių. Dažniausiai juos renkasi vidutinio dydžio įmonės, kurioms reikia daugiau tinkinimo parinkčių, arba norinčios išbandyti naujas svetainės idėjas, netrikdydamos esamų jos funkcijų.

Debesų kompiuterija paremtas hostingas arba debesų hostingas

Šiuo atveju svetainė nėra talpinama viename fiziniame serveryje. Tai vyksta per sujungtus serverius, kurie sudaro taip vadinamą debesį. Tai reiškia, kad svetainė, kurios talpinimui naudojamas debesų kompiuterija (angl.cloudcomputing), arba tiesiog debesija, paremtas hostingas, niekada nepriklauso tik nuo vieno serverio. Todėl atsiradus problemų viename iš jų, darbą perimtų kitas, ir svetainės veikla išliktų nepakitusi.

Tokia talpinimo paslauga paprastai yra brangesnė nei bendras hostingas. Tačiau prireikus, ji leidžia pasiekti reikalingas funkcijas, naudojant išteklius iš kelių serverių, be didelių išlaidų ir lengviau keisti svetainės mastelį pagal poreikį. Taip pat debesų hostingas padeda atlaikyti srauto šuolius ir palaikyti didelį svetainės įkėlimo greitį.

Dedikuoti serveriai

Naudojantis šia svetainių talpinimo paslauga, yra išnuomojamas visas serveris. Ji labiausiai tinka didelėms įmonėms, turinčioms svetaines, kurios sulaukia daug srauto, ir visiems tiems, kuriems reikia aukščiausio lygio saugumo. Tokiu atveju galima naudotis 100 proc. serverio našumu. Be to, žvelgiant iš aparatinės įrangos perspektyvos, serverį galima sukonfigūruoti tiksliai taip, kaip norisi. Taigi natūralu, kad ši paslauga yra brangesnė nei aptartos anksčiau.

Hostingo pasirinkimo galimybės tikrai plačios. Svarbiausia šiuo atveju atidžiai įvertinti savo poreikius. Jeigu esate pradedantieji ir kuriate pirmąją savo svetainę, bendras hostingas bus neabejotinai patogiausias bei finansiškai palankiausias pasirinkimas. Užsisakyti jį greitai ir paprastai galite paspaudę ant šios nuorodos https://www.iv.lt/talpinimo-planai/.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą