Namai

Kokį seifą rinktis namams?

Paskutiniu metu dauguma žmonių ima atsakingiau rūpintis namuose laikomu įvairių rūšių turtu – juvelyriniais dirbiniais, grynais pinigais, vertingomis smulkiomis kolekcijomis, svarbiais dokumentais. O pati patikimiausia tokios rūšies turto apsauga – geras seifas su sunkiai plėšikams įveikiamu užraktu.

Kokios yra pagrindinės seifų rūšys?

Seifai yra įvairių dydžių ir paskirties. Nedideli seifai yra naudojami brangenybėms, gryniesiems pinigams ir svarbiems raktams laikyti. Ugniai atsparūs seifai yra skirti įvairiems dokumentams, kitiems dalykams, kuriems gali pakenkti gaisras, laikyti. Taip pat kai kuriais atvejais namuose yra būtina turėti ir specialų seifą ginklams laikyti.

Jei namie laikomas tik savigynai skirtas ginklas, jam užtenka mažesnio seifo, tačiau jei namų šeimininkas yra medžiotojas, tai medžiokliniams šautuvams laikyti yra reikalingas didelis seifas, kuris gali būti įmontuotas sienoje. Didesnio tūrio seifas yra reikalingas ir tada, jei namuose saugome naujausią kompiuterinę, fotografavimo ir kitokios paskirties įrangą.

Kokiomis dar turto apsaugos priemonėmis būtų naudinga apsirūpinti?

Jei namuose, kur laikoma nemažai vertingo turto, papildomai dar yra  įtaisytos išorinės šarvuotos durys su sudėtingu užrakto mechanizmu bei įvesta signalizacija, o seifo užraktas elektroninis-kodinis, tada net pats sumaniausias vagis nesiryžtų brautis į tokias padidinto saugumo valdas, nes rizika būti pagautam milžiniška. Be to, policijos pareigūnai pataria seifus montuoti tokiose vietose, kur jie nebūtų iš karto pamatomi.

Kuo yra ypatingi baldiniai seifai?

Baldiniai seifai – tai tokie seifai, kuriuos galima montuoti į stalą, spintelę arba drabužių spintą. Kuo didesnis toks seifas, tuo geriau, nes tada į jų galima sudėti daugiau saugomų vertybių. Dažniausiai buitinės paskirties baldiniai seifai neviršija penkiasdešimties kilogramų svorio, nes jeigu jie būtų sunkesni, tada juos būtų gana sudėtinga montuoti į baldus ar sieną.

Kokia seifų spyna yra patikimiausia?

Kad seifas nepriekaištingai saugotų jam patikėtą turtą, jam yra reikalingas ypatinga spyna. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo užraktai, kurie susideda iš elektroninės ir biometrinės spynų. Tada seifas atrakinamas arba pridėjus atitinkamoje vietoje seifo šeimininko pirštą, arba surinkus pasirinktą skaičių kombinaciją. Apie šiuos ir kitų rūšių seifus daug informacijos rasite internetinės parduotuvės: safort.lt svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą