Namai

Kaip prižiūrėti sodą karštomis ir sausomis dienomis?

Jeigu turite prie namų sodą arba nemažą žemės sklypą sodų bendrijoje, vasarą stojus karščiams ir paskui juos sekančiai sausrai, papuolate į nepavydėtiną situaciją – tiesiog akyse nyksta žalioji veja, šiltnamyje leipsta ten auginami agurkai, pomidorai ir kiti augalai, obelys meta nespėjusius užaugti obuoliukus ir lapus, uogakrūmiai irgi gelsta.

Ką reikia turėti namų ūkyje, kad nereikėtų bijoti nei karščių, nei sausros antpuolio?

Vasaros karščių ir sausros sukeliamų padarinių padeda išvengti gerai įrengta laistymo sistema, kurios veikimo palaikymui yra reikalingi panardinami vandens siurbliai. Jie yra su įdiegta automatika arba be jos. 

Šie siurbliai yra naudojami ir tose laistymo sistemose, kurios pajėgia tinkamai laistyti didelius plotus. Visi panardinami siurbliai turi plūdę. Jie yra pritaikyti vandenį iš didelės talpos bakų, rezervuarų, šulinių, tvenkinių ir kitokių vandens telkinių.

Kokių siurblių reikia, kad būtų galima vandenį siurbti tiesiai iš upės, ežero ar tvenkinio?

Įvairaus galimo užterštumo vandens siurbimui iš gamtinės kilmės vandens telkinių yra naudojami drenažiniai siurbliai. Jie gali siurbti įvairaus užterštumo vandenį, kai turi įtaisytą 15 milimetrų skersmens daleles sulaikantį filtrą ir smulkinimo sistemą. Tiesa, šie siurbliai gali pumpuoti vandenį tik su nedideliu dumblo kiekiu.

Kokie yra skirtumai tarp benzininių ir elektrinių vandens siurblių?

Esminis skirtumas tarp elektrinio ir benzininio vandens siurblių yra tas, kad elektrinis vandens siurblys gali būti panardinamas, ko neįmanoma padaryti su benzininiu siurbliu. Vienas iš elektrinių vandens siurblių privalumų yra tas, kad jie veikia tyliai, yra labai kompaktiški, o jų kaina visiškai atitinka kokybės lygį.

Kokie yra pagrindiniai elektrinių vandens siurblių modeliai?

Elektrinių vandens siurblių modelių asortimentas yra gana gausus. Vandens siurbliai, kurių galingumas siekia iki 2,2 kilovatų, gali būti ir vienfaziai, ir trifaziai. O jeigu jų galia viršija šią ribą, tada šie siurbliai daugeliu atvejų yra tik trifaziai. Internetinėse parduotuvėse galima įsigyti pačių įvairiausių modelių vandens siurblius. Jeigu jums apie vandens siurblius reikia daugiau informacijos, jos ieškokite internetinės parduotuvės svetainėje: https://vandens-siurbliai.lt/.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą