Namai

Klaipėdoje kuriasi naujas miesto traukos centras – Malūnų bendruomenė

Klaipėdos širdyje aplink Bangų gatvę veikiančios ir besikuriančios įmonės bei organizacijos susibūrė į Malūnų bendruomenę, kuri drauge kurs naują ambicingą uostamiesčio vietą. Ilgus dešimtmečius buvusi pramoninė vieta šalia Klaipėdos senamiesčio, teritorija nuo Kūlių Vartų iki Malūno tvenkinio, tarp Dangės upės ir Mokyklos bei Tilžės gatvių, iniciatyvių naujakurių dėka atgimsta ir suteikia galimybę gyventojams ir verslams pradėti naują gyvenimo ar verslo plėtros etapą tarp bendraminčių.

Malūnų bendruomenės projektą inicijavo trys šiame kvartale jau veikiančios įmonės – nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“, „Tech Zity Klaipėda“ ir „Švyturys Bhouse“. Sausio 14 dieną jos sukvietė būsimus partnerius į renginį, kurio metu vyko diskusijos apie teritoriją ir jos išskirtinumą, pasisakė istorikai bei architektai. Remiantis jų įžvalgomis susirinkę bendruomenės nariai išrinko iniciatyvos pavadinimą, kuris atspindi siekiamą rajono įvaizdį – vietą, pilną kūrybinės energijos, bendravimo ir telkiančių organizacijų.

Malūnai visais laikais buvo vieta, kur diegiamos pažangiausios technologijos, vyksta nuolatinis judėjimas ir kuriama energija. Naujojo projekto iniciatyvinė grupė jau planuoja aktyvią veiklą ir bendrus projektus, kurie atneš į uostamiestį naujų vėjų. Renkant vardą, taip pat buvo atsižvelgta ir į teritorijos istorinę raidą, kurią atspindi senasis Bangų gatvės vardas – Malūnų pylimas. Malūnai yra viena iš šios vietos, kuri Klaipėdos miesto dalimi tapo prieš kiek daugiau nei šimtą metų, pastovių sudedamųjų.

„Atgimstanti vieta yra tarsi miestas mieste, kur viskas pasiekiama 15 minučių atstumu ir kur gyventojai ras balansą tarp miesto ir kurorto, ramybės ir aktyvios veiklos. Nuo Malūnų bendruomenės ranka pasiekiami Jono kalnelis, Klaipėdos senamiestis ir vartai į kurortus. Tai miesto centras, kuriame patogu gyventi, kartu gausu žaliųjų erdvių ir gamtos, suteikiančios tobulą darbo ir poilsio balansą. Mūsų bendruomenė bus atradimas ne tik jo gyventojams, bet ir visiems klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Čia jie ras erdvių praleisti laisvalaikį, naujų veiklų ir naujų mėgstamiausių vietų“, – kalba „Eriado“ vadovė Vita Žutautaitė.

„Eriadas“ Malūnų bendruomenėje plėtoja du kvartalus – „Bastionų namus“ šalia Klaipėdos senamiesčio ir Jono kalnelio bei „Parko pakrantę“ buvusioje Joniškės dvarvietėje prie Malūno parko.

„Malūnų projektas laužo stereotipus apie Klaipėdos perspektyvas. Kartu su partneriais siekiame, kad Klaipėda būtų atgimstantis, gyvas miestas. Patogi šios vietos lokacija, kokybiško būsto ir visų reikalingų paslaugų pasiūla suteikia naujas galimybės Klaipėdai pritraukti talentus. Verslams tai galimybė siekti sinergijos auginant bendruomenę ir pritraukiant klientų srautus“, – kalba „Tech Zity“ įkūrėjas ir direktorius Darius Žakaitis.

„Tech Zity“ rekonstruoja „Švyturio“ alaus daryklos nebenaudojamus pastatus teritorijoje, kuri yra Malūnų bendruomenėje,  ją pavers daugiafunkciniu startuolių traukos centru „Tech Zity Klaipėda“ – antra didžiausia „Tech Zity“ lokacija Lietuvoje.

Malūnų bendruomenė yra atvira visoms šiame kvartale veikiančioms įmonėms ir organizacijoms, taip pat verslams, organizacijoms ir iniciatyvoms, kurioms artima projekto idėja. Iniciatoriai tikisi, kad aplink Bangų gatvę veikiantys verslai ir organizacijos, taip pat aktyvūs miestiečiai bendradarbiaus kuriant atsinaujinančiai istorinei miesto vietai naują identitetą.

Malūnų projekto iniciatoriai tiki, kad čia bus sukurtos puikios sąlygos patogiai gyventi ir dirbti naujai gyventojų bendruomenei, kuri didžiuosis būdama jaunos ir augančios Klaipėdos dalimi. Jau artimiausiais metais šiame rajone atsiras gyvenamojo būsto pasiūla daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, vėliau turėtų atsirasti naujo gyvenamojo būsto dar 2 tūkst. gyventojų. Planuojama, kad veiklą Malūnų bendruomenėje pradės daug naujų maitinimo ir paslaugų įstaigų, modernus biurų kompleksas, prekybos centras ir t. t.

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą