Laisvalaikis

Kitą savaitgalį Vilniuje – nemokami „Biplan“, Viktoro Diawaros ir kitų muzikantų koncertai

Visai netrukus, liepos 23-25 dienomis Vilniaus rajonus užpildys gyvai atliekamos muzikos garsai – įvyks muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“. Neįprastose sostinės vietose iškils net 7 scenos, kuriose klausytojams savo kūrybą dovanos daugybė populiarių atlikėjų, grupių ir miesto bendruomenės kolektyvų. Išskirtiniais nemokamais pasirodymais jau greitai Karoliniškes ir Naująją Vilnią sudrebins Viktoras Diawara, pristatysiantis „Elektroninių sutartinių programą“ ir grupė „Biplan“, atliksianti tiek savo numylėtus hitus, tiek naujas bei mažiau girdėtas dainas.

Karoliniškėse – ypatinga V. Diawaros programa

Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, agentūra „Go Vilnius“ ir  Vilniaus miesto savivaldybė Knygų mugės „Muzikos salės“ programą nusprendė perkelti į miesto gatves ir miestiečius bei miesto svečius kviečia vieną vasaros savaitgalių praleisti muzikos ir kultūrinių patirčių apsuptyje. Liepos 23-25 dienomis sostinėje bus įrengtos 7 muzikos scenos, kuriose per tris dienas įvyks daugiau nei 50 nemokamų pasirodymų. Nors tokios ir panašios šventės neretai rengiamos miesto centre, „Vilnius – atvira muzikos salė“ persikels į rajonų kiemus – bus įrengtos Sapiegų ir Ozo parkuose, Jeruzalėje, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje ir Žirmūnuose. Taip siekiama muziką ir kultūrą paskleisti ne tik Senamiestyje, bet visame mieste.

Pirmąją festivalio „Vilnius – atvira muzikos salė“ dieną Karoliniškių mikrorajoną muzikos garsais sudrebins V. Diawaros kūryba. Muzikantas koncerte pristatys 8 naujas kompozicijas iš dar neišleisto „Elektroninių sutartinių“ programos albumo. Anot muzikanto, koncerto metu klausytojai galės pirmą kartą išgirsti naują albumą, kuriame susilies autentiški aukštaitiškų sutartinių skambesiai ir elektroninės muzikos garsai. Ant scenos jas gyvai atliks etninės muzikos atlikėja Laurita Peleniūtė, pritariama dar dviejų dainininkių ir muzikantų.

„Muzika visada sujungia žmones, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Senamiestyje, ar Karoliniškėse, ar Lazdynuose. Džiaugiuosi, kad mano naujo albumo pristatymas galės vykti būtent Karoliniškėse – kai grįžau į Lietuvą, tai buvo pirma vieta, kur apsistojau ir leidau laiką, tad jos man sukelia gražius prisiminimus. Bus smagu vėl sugrįžti į Karoliniškes ir ten pasidalinti savo kūryba“, – sako V. Diawara.

Jis atskleidžia, kad po sudėtingo pandeminio laikotarpio visi muzikantai džiaugiasi kiekviena galimybe pasirodyti scenoje: „Karantinas buvo tas laikotarpis, kurį daugelis menininkų išnaudojo kūrybai. Be abejonės, visi muzikantai yra pasiilgę savo klausytojų. Nors kai kurie rengė pasirodymus skaitmeninėje erdvėje, jų negalima lyginti su gyvais koncertu, kur žmonės gali dainuoti kartu su atlikėju.“

Diawaros muzikinį projektą „Elektroninės sutartinės“ bus galima išgirsti liepos 23 d., Karoliniškėse įrengtoje scenoje (pievelėje prie I. Šimulionio g. 5). Koncertas bus nemokamas ir atviras visiems.

Naująją Vilnią džiugins publikos numylėtiniai „Biplan“

Kol Karoliniškėse skambės V. Diawaros „Elektroninės sutartinės“, kitoje miesto pusėje – Naujojoje Vilnioje – esančioje scenoje liepos 23 d. koncertuos grupė „Biplan“. Susirinkusiems „Biplan“ žada nuotaikingą ir vasarišką pasirodymą – grupės lyderis Maksas Melmanas neabejoja, kad festivalio programa nustebins net visko mačiusius vilniečius.

„Manau, kad artėjantis mūsų koncertas bus itin šiltas, lyg pokalbis susitikus dviem geriems draugams, kurie senokai vienas kito nematė. Nekantriai laukiame šio muzikinio pasimatymo. Nors per ilgą savo grupės karjerą koncertavome daugybėje Vilniaus scenų, tačiau Naujojoje Vilnioje mūsų grupė yra grojusi vos kartą. Todėl nekantriai laukiame šio koncerto ir galimybės čia susitikti su savo gerbėjais. Tikimės iš arčiau susipažinti su šiuo mikrorajonu ir neabejojame, kad mūsų koncertas dovanos klausytojams daug geros nuotaikos ir džiaugsmo“, – sako M. Melmanas.

Kalbėdamas apie būsimo koncerto programą, atlikėjas palieka intrigą: „Per trumpą laiką turėsime parodyti tai, ką esame sukūrę geriausio, todėl mūsų pasirodymas bus labai koncentruotas, o kiekviena pasirodyme grojama daina – kruopščiai atrinkta. Mūsų koncerte skambės tiek seni hitai ir klausytojams jau gerai pažįstamos melodijos, tiek naujesnės ir dar negirdėtos dainos. Esame paruošę ir netikėtų staigmenų, todėl labai laukiame šio pasirodymo.”

Grupės „Biplan“ pasirodymą festivalyje bus galima išgirsti liepos 23 d. Muzikantai koncertuos scenoje, įrengtoje prie Naujosios Vilnios kultūros centro (Pergalės g. 8). Koncertas bus nemokamas ir atviras visiems.

Ruošiasi Vilniaus jubiliejui

Festivalio „Vilnius – atvira muzikos salė“ organizatoriai teigia, kad renginiai turėtų padėti atsigauti nuo pandemijos nukentėjusiems muzikantams ir atskleisti gyvenamųjų rajonų kultūrinį potencialą – pagerinti gyvenamųjų rajonų aplinką, įpūsti gyvybės, padaryti juos jaukesnius.

Festivalio koncertai taps ir Vilniaus 700–ojo gimtadienio šventės dalimi. Nors pats jubiliejus sukaks 2023 m., šventei skirti renginiai jau vyksta. Antakalnyje koncertuos „Baltos varnos“, Karoliniškėse – Monika Marija, grupė „Colours of Bubbles“, Viktoras Diawara su projektu „Elektroninės sutartinės“ ir kt. Lazdynų scenoje pasirodys „Baltasis kiras“, Naujojoje Vilnioje – grupė „Biplan“, Ozo parko scenoje – Rūta Loop, Giedrius Nakas, „Poliarizuoti stiklai“ ir kt. Jeruzalėje koncertuos „The Schwings Band“, o Žirmūnų scenoje pasirodys Vaidas Baumila, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kiti.

Visą festivalio programą galima rasti svetainėje www.700vilnius.lt.

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą