Sportas

„Volfas Engelman“ manifestas ragina lenktyniauti trasoje, bet ne gatvėje

Mažinti avaringumą keliuose, juose užtikrinti dar didesnį saugumą ir skatinti pagarbą bei džentelmeniško vairavimo kultūrą. Tokią misiją paskelbė „Volfas Engelman“, Palangoje prasidėjusių „Aurum 1006 km“ lenktynių dalyvius pakvietęs pasirašyti saugaus ir atsakingo vairavimo manifestą. Savo parašais prie iniciatyvos lenktynėse, kurias remia bendrovė, prisijungė 63 dalyviai. Todėl „Volfas Engelman“ tikisi, kad profesionalų pavyzdys šalies vairuotojus paskatins kelyje elgtis dar atsakingiau.

Adrenalinui reikia tinkamos vietos

Būti džentelmenais visose gyvenimo situacijose, o ypač – sėdus prie automobilio vairo. Tokį aktualų ir kilnų tikslą, anot „Volfas Engelman“ rinkodaros vadovo Manto Matukaičio, bendrovė išsikėlė atsižvelgdama į vis dar matomą vairavimo kultūros ir tolerancijos stoką keliuose. Dėl to juose iki šiol viršijamas greitis ir kyla avarijų.

„Ši itin skaudžių įvykių statistika atrodo išties grėsmingai. Nors avaringumas keliuose šiuo metu mažėja, siekiame prisijungti prie bendros Europos Sąjungos „Vizijos 0“ ir prisidėti įgyvendinant tikslą iki 2030-ųjų keliuose nelaimingų atsitikimų skaičių sumažinti perpus. Todėl mūsų manifestas ragina atkreipti vairuotojų dėmesį į saugų bei atsakingą vairavimą, nes tik tokiu iš tikrųjų galime didžiuotis. Išlaikydami pagarbą vieni kitiems keliuose, elgdamiesi etiškai, visada galvodami apie artimųjų, kitų eismo dalyvių, savo sveikatą ir gyvybę, tai daryti paskatinsime kiekvieną“, – sako M. Matukaitis.

Pats M. Matukaitis yra lenktynininkas, atstovaujantis bendrovės „Dynami:t Energy Racing“ komandai. „Trasoje vairuoju sportinius automobilius ir būtent ten malšinu lenktynių azartą, gaunu adrenalino. Todėl visuomet skatinu gatvėse ir keliuose važiuoti saugiai, atsakingai. Šios vietos nėra skirtos lenktynėms – jei vairuotojai turi noro išbandyti savo jėgas ir pajusti greitį, tikrai siūlyčiau tai padaryti lenktyniaujant specialiai tam pritaikytose trasose. Tokia yra ir pagrindinė manifesto idėja – lenktyniaukime ten, kur nekiltų rizika kitų saugumui“, – akcentuoja M. Matukaitis.

Paramą išreiškė profesionalai

„Volfas Engelman Nealkoholinis“ saugaus ir atsakingo vairavimo manifestą pristatė Palangoje vykstančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Šiame renginyje dalyvaujantis M. Matukaitis viliasi, kad didelių incidentų trasoje pavyks išvengti, o rimtesnių nelaimių nepatirs ir kitų komandų lenktynininkai.

„Lenktynėse varžosi išties profesionalūs lenktynininkai. Tačiau net ir jie kasdienybėje susiduria su galimų avarijų rizika. Todėl pavojai keliuose tyko tiek didžiausią vairavimo meistriškumą, tiek mažesnę patirtį turinčių vairuotojų. Mes siekiame atkreipti dėmesį į tai, kokia atsakomybė lydi kaskart stipriau spustelėjus greičio pedalą“, – pabrėžia M. Matukaitis.

Bendrovė „Volfas Engelman“ tikisi, kad saugaus ir atsakingo vairavimo iniciatyva prisidės prie jau vykstančių pozityvių pokyčių keliuose. Tai tik patvirtina 63 „Aurum 1006 km“ lenktynių dalyvių noras pasirašyti „vairuok atsakingai“ manifestą. Savo parašais išreiškė pasiryžimą gerinti eismo saugumo situaciją Lietuvoje, pradėdami nuo savęs ir rodydami pavyzdį visiems vairuotojams.

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, UAB ADVERUM

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą