Studijos - Karjera

Ketvirtadalis ieškančių darbo savo CV pildo „Europass“ formatu

Šių metų pradžioje atlikta Omnibuso apklausa atskleidė, kad populiariausia CV forma tarp Lietuvos gyventojų – „Europass“. Šią formą per pastaruosius metus pildė 25 proc. Omnibuso apklausoje teigiamai į klausimą, ar pildė savo CV per pastaruosius 12 mėnesių, atsakiusių respondentų. Didžiausią jų dalį (42 proc.) sudarė jauni asmenys (15-29 m. amžiaus), antroje vietoje (23 proc.) buvo 30-49 m. Lietuvos gyventojai, tarp vyresnio amžiaus (50-74 m.) respondentų pildžiusių „Europass“ CV formą buvo vos 7 procentai.

Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė, projekto „Europass“ Lietuvoje vadovė Kristina Maldonienė sako, kad tokie apklausos duomenys tik patvirtina faktą, kad „Europass“ CV forma yra viena populiariausių ir geriausiai atpažįstamų CV formų Lietuvoje ne tik darbdaviams, bet ir asmenims.

K. Maldonienė pabrėžia, kad nors kai kurie negaili kritikos „Europass“ CV formai dėl nekūrybiško formato, tačiau būtent tvarkingas šablonas ir patogus pildymo būdas internetu, vėliau užpildytą formą parsisiunčiant į savo kompiuterį, lemia „Europass“ CV populiarumą tarp jaunuolių, savo CV pildančių pirmą kartą. „Pirmą kartą pildančiam savo gyvenimo aprašymą asmeniui gali būti nelengva nuspręsti, kokią informaciją apie save pateikti darbdaviui, kaip patraukliai ją sudėlioti, todėl rekomenduoju pasitikėti „Europass“ CV forma – tai nemokamas, tvarkingas ir aiškus šablonas. Pildydamas jį asmuo tame pačiame lange matys konkrečius patarimus ir paaiškinimus, kaip pildyti CV bei atskiras jo dalis.“ – akcentuoja K. Maldonienė. Projekto vadovės teigimu, „Europass“ CV forma yra draugiška vartotojui todėl, kad joje patogiai sutvarkytas formatavimas, yra galimybė pildyti net 29 kalbomis, turėti daugiau nei vieną CV variantą, o neužpildyti laukeliai (pavyzdžiui, darbo patirties neturėjimas), galutiniame CV variante nėra atvaizduojami.

Per 2018 m. Lietuvoje buvo užpildyta 140 tūkst. „Europass“ CV. Beveik 20 tūkst. iš jų užpildė 21-25 m. asmenys, 14 tūkst. – jaunuoliai iki 20 metų amžiaus, 10 tūkst. – 26-30 m. amžiaus asmenys.

Papildoma apklausos statistika

Iš respondentų, pildžiusių savo CV „Europass“ formatu per pastaruosius 12 mėn.:

  • 43 proc. buvo turinčių aukštąjį išsilavinimą;
  • 31 proc. sudarė daugiau nei 1000 eurų pajamų per mėnesį gaunantys asmenys;
  • 48 proc. buvo besimokantis jaunimas;
  • 41 proc. užėmė vadovaujančias pareigas;
  • 31 proc. priklausė specialistų ir tarnautojų kategorijai;
  • 35 proc. didmiesčių gyventojų,

Apklausa buvo atlikta Švietimo mainų paramos fondo užsakymu sausio – vasario mėnesiais. Omnibuso metodu apklausti 1008 15-74 m. amžiaus Lietuvos gyventojai.

 

 

Pranešimą paskelbė: Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą