Laisvalaikis

Kavos pupelės: pirkti internetu ar parduotuvėje?

Kavos pupelės – tai labai atsakingas pirkinys, kurį galima įsigyti internetu (pvz. https://okava.lt/) arba įprastoje fizinėje parduotuvėje. Tačiau tiek daug fizinių ir elektroninių kavos prekių parduotuvių, todėl darosi sunku pasirinkti. Geriausios kavos pupelės parduodamos toli gražu ne visur. Tad kur reikėtų pirkti: internetu ar parduotuvėse? Apie tai ir kalbėsime šiame straipsnyje.

Iš kur atsiranda kava?

Pirmiausiai pakalbėkime apie šio augalo atsiradimo kelią iki mūsų puodelio. Kavamedžiai dažniausiai būna produktyviausi nuo 7 iki 20 metų. Jie geriausiai auga turtingame dirvožemyje, esant švelniai temperatūrai bei lietui. Augdami jie duoda vaisius – uogas. Tų uogų kauliukai ir yra vadinamosios „kavos pupelės“, kurių gėrimą mes ir vartojame kiek vėliau.

Kavos pupelės yra 3 rūšių: arabika, robusta ir liberika. Pati žinomiausia pasaulyje ir daugiausiai vartojama – tai arabika. Ji kilusi iš originalių kavamedžių, atrastų Etiopijoje ir pasižymi aromatingumu, švelnesniu skoniu. Jose mažiau kofeino nei kitoje rūšyje – robustoje. Brangiausios rūšys yra būtent arabica pupelės. Jas užauginti sudėtingiau, nes joms reikalingas didelis aukšti ir gan palankios oro sąlygos. Tad tokiems augalams privaloma intensyvi priežiūra, kad derlius būtų išsaugotas, nuskinamas ir platinamas iki vartotojų puodelių.

Kavos pupelės: skirtumas tarp internetinių ir fizinių parduotuvių

Kavos kelias ilgas, kur galime pagaliau ja mėgautis. Ji platinama tiek internetu, tiek fizinėse parduotuvėse. Pirmiausiai skiriasi jų kaina. Tai yra natūralu, nes kavos parduotuvė turi susimokėti mokesčius, o internete kaštai mažesni, todėl galima taikyti nuolaidas ir akcijas. Antras akcentas – tai kavos rūšis. Parduotuvės pardavinėja masinės gamybos kavą, kadangi tūkstančiai pirkėjų kasdien jos ieško ir perka. Tuo tarpu, internetu platinamos kokybiškos kavos pupelės, kurio dažniausiai nėra masinės gamybos. Ypač populiari yra rūšinė kava, kuri auginama vienam ūkyje arba regione. Ši kava pasižymi geresnėmis skonio ir aromato savybėmis. Lemiamas akcentas, kodėl internetu kavą pirkti geriau, yra tas, kad kai kurios el. parduotuvės ją paskrudina tik prieš išsiunčiant pirkėjui. Juk ką tik paskrudinta kava yra žymiai skanesnė ir kokybiškesnė nei ta, kuri keletą mėnesių stovi parduotuvių lentynose. Deja, tokių e-shop kaip „OKava“, nėra daug, kur būtų galima gauti šviežiai skrudintas kavos pupeles internetu.

Pabaigai apie kavos pupeles

Kava iki mūsų puodelių keliauja ilgą laiką. Laikui einant, slopsta jos aromatinės ir skonio savybės. Tačiau perkant kavos pupelės internetu, galima gauti šviežesnę kavą, lyginant su parduotuvėmis. Geriausias būdas būtų užeiti į okava.lt ir išsirinkti tą prekę, kuri tinka būtent jums.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą