Gyvenimas

Kas yra dianetika ir kokią knygą turite perskaityti, norint geriau suprasti kas tai?

Kalnant apie savirealizaciją, vis dažniau galima išgirsti naudojant žodį dianetika. Jei giliai nesidomite dvasingumu, filosofija ir psichologija, greičiausiai tai naujas žodis jūsų žodyne. Tad pasidomėkime kas tai ir kokia knyga jau yra tapusi dianetikos biblija.

Kas yra dianetika?

Dianetika yra psichoterapinė sistema, kurią sukūrė amerikiečių mokslininkas L. Ronas Hubbardas (ang. L. Ron Hubbard) . Ji buvo pristatyta 1950 m. knygoje pavadinimu „Dianetika: Modernioji mokslinė žiniasklaida protui”. Ši sistema teigia, kad žmogaus psichinės problemas yra susijusios su traumomis ir stresu, kurie kaupiasi psichinėje sąmonėje, ir kad naudojant tam tikras technikas, galima atsikratyti šių problemų ir pasiekti aukštesnio sąmoningumo būseną.

Pagrindinė dianetikos technika yra vadinama „auditingu”. Tai yra procesas, kuriuo auditorius (psichoterapeutas) padeda asmeniui atskleisti ir išspręsti traumas bei streso šaltinius, kurie, teigiama, buvo nuslėpti psichinėje sąmonėje. Per auditingo sesijas asmuo turi atsakyti į klausimus ir kartu su auditoriumi tyrinėti savo praeities patirtis.

Dianetikos šalininkai teigia, kad ši sistema gali padėti žmonėms pagerinti savo emocinę ir psichinę sveikatą, pasiekti aukštesnio sąmoningumo lygį ir netgi išgydyti fizinės ligos, kurios yra susijusios su psichinėmis problemomis. Tačiau dianetika taip pat yra labai kontroversiška ir daugelis psichologų ir mokslininkų skeptiškai vertina šią sistemą, tvirtindami, kad trūksta mokslinių įrodymų, kad ji veiksminga, ir kad ji gali būti potencialiai pavojinga žmonių psichinei sveikatai.

Žymiausia knyga apie dianetiką

Svarbiausia ir žymiausia knyga apie dianetiką yra L. Rono Hubbardo knyga „Dianetika: Šiuolaikinis mokslas apie protą” (angl. „Dianetics: The Modern Science of Mental Health”). Ši knyga buvo paskelbta 1950 m. ir yra pagrindinė dianetikos šaltinėlis. Hubbardo teiginiais ir metodais ši knyga pateikia pagrindinius principus ir technikas, kurias jis sukūrė ir teigė galinčias padėti žmonėms išspręsti psichinės problemos bei siekti aukštesnio sąmoningumo lygio.

DIANETIKA. Šiuolaikinis mokslas apie protą yra populiari dianetikos pradininkų ir šalininkų literatūroje, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ji yra kontroversiška ir daugeliui mokslininkų bei specialistų kelia abejonių dėl jos mokslinės vertės ir efektyvumo.

Taip pat verta paminėti, kad dianetikos šalininkai daugeliu metų skelbė ir leido kitas knygas bei leidinius, kurie išsamiau nagrinėja dianetikos principus ir taikymą. Bet kurią knygą apie dianetiką skaitydami, būkite kritiški ir atidūs, nes dianetika yra labai kontroversiška ir ne visada pripažįstama mokslinėje ir psichologinėje bendruomenėje.

Straipsnis pagal Naudotosknygos.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą